Oleje.cz

 

Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Další nezařaditelná témata

Moderátoři: Pitris, Demo

Příspěvekod modelář » pon čer 28, 2010 18:17

Nejde o to, kolik taková ojetá škodovka ještě najede, ale jak je najede: pohodlí, jízdní vlastnosti, výkonové parametry atd. A v tomhle si zase já stojím za tím, že vozům z "onoho světa" nesahá ani po kotníky! A to to posuzuji podle vlastních zkušeností se zánovními škodovkami, co potom ty ojeté...
modelář
 

Příspěvekod Pitris » pon čer 28, 2010 18:20

Anonymous píše:Mám zkušenost že i ojetá udržovaná škodovka za 30 k najede bez problémů a bez větších oprav dalších 150 tisíc km a to se vyplatí ale musel být technický typ ten před tebou a ty taky ,jestli je to tech analfabet tak se před ním třese strachy i nové auto z jiné planety,a za tím si stojím.

Tak pod toto se podepíši taky. Pokud je řidič/majitel (s prominutím) bordelář a dlabe na údržbu, tak mu auto (jakékoliv) dlouho nevydrží - ale je fakt, že některé značky vydrží víc, některé míň
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
 
Příspěvky: 23355
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Návštěvník » pon čer 28, 2010 18:34

Jsi zhýčkaný a romazlený ,škodovkáři raději jezdí na tomto světě než na onom ale nikdo ti nebere to tvoje pohodlíčko ,seděl jsem i v lepších autech a nijak jsem z nich neučurával ,dokonce nemám rád auta kde neslyčím motor a nevím že jedu protože jezdím většinou jen do práce a z práce a měl bych problémy abych za volantem neusnul ,klimu vyloženě nesnáším mám raději 5 cestnou což jsou čtyři okna plus střešní okno je to celkem bezporuchový a hlavně nemusím doplňovat ušlý plyn. :lol: Znám i z aut z jiného světa problémy s abs , váhou vzduchu atd jsem rád že je nemusím řešit na svém voze. :wink:
Návštěvník
 

Příspěvekod modelář » pon čer 28, 2010 19:19

Jenže já jsem v těch autech "z jiného světa" pouze neseděl, já jsem s nimi nejezdil statisíce km a s věcmi v nich "jaksi navíc" (ve srovnání s tím, co uvádíš - to jsou ostatně problémy hlavně opět škodovek, byť těch už tzv. "lepších" :twisted: ) jsem nikdy neměl sebemenší problém. A docela bych tě chtěl vidět, jak bys např. větral "pěticestně", když venku je sluneční výheň a zároveň vlhkost na úrovni prádelny ve špičce.
modelář
 

Příspěvekod Návštěvník » pon čer 28, 2010 19:28

Vždyť to říkáš sám že máš auto z jiného světa tak asi i jezdíš v jiném světě.
Návštěvník
 

Příspěvekod bjukemen » pon čer 28, 2010 20:23

Anonymous píše:Jsi zhýčkaný a romazlený ,škodovkáři raději jezdí na tomto světě než na onom ale nikdo ti nebere to tvoje pohodlíčko ,seděl jsem i v lepších autech a nijak jsem z nich neučurával ,dokonce nemám rád auta kde neslyčím motor a nevím že jedu protože jezdím většinou jen do práce a z práce a měl bych problémy abych za volantem neusnul ,klimu vyloženě nesnáším mám raději 5 cestnou což jsou čtyři okna plus střešní okno je to celkem bezporuchový a hlavně nemusím doplňovat ušlý plyn. :lol: Znám i z aut z jiného světa problémy s abs , váhou vzduchu atd jsem rád že je nemusím řešit na svém voze. :wink:


..trepeš sprostosti a ani sam nevieš poriadne že čo..nemam rad týpkov ktorí sa zastavaju zasratej 15 ročnej škodovky v ktorej nieje žaidna vybava a ešte druhych sa snažia presvedčiť o tom že všetko ´kvázi´ navyše (dnes uplne bežný štandard a u značkovych aut ani nehovorim ) je nepotrebne..isto nebudem otvarať ako demet okna a strešak ked to aj tak hovno pomože,akurat tak prievanu v ušiach...

..škoda ako taka je good ale bez koncernu bybola davno zabudnuta...ale poznam kvantum zahraničnych aut v ktorých ešte aj po 10 rokoch je kvalita svezenia lepšia ako v nejakej plečke :!:
bjukemen
 
Příspěvky: 4657
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvekod modelář » úte čer 29, 2010 1:42

Anonymous píše:Vždyť to říkáš sám že máš auto z jiného světa tak asi i jezdíš v jiném světě.

Spoza volantu vozu "z jiného světa" i ten domácí marasmus vypadá o něco lépe... Přinejmenším člověk vnímá, že to jde i lépe, než tvrdí koncern, že právě tak a ne jinak je to určitě nejlépe - čemuž většina bohužel uvěřila. :evil:
modelář
 

Příspěvekod Návštěvník » úte čer 29, 2010 13:47

bjukemen píše:..trepeš sprostosti a ani sam nevieš poriadne že čo..nemam rad týpkov ktorí sa zastavaju zasratej 15 ročnej škodovky v ktorej nieje žaidna vybava a ešte druhych sa snažia presvedčiť o tom že všetko ´kvázi´ navyše (dnes uplne bežný štandard a u značkovych aut ani nehovorim ) je nepotrebne..isto nebudem otvarať ako demet okna a strešak ked to aj tak hovno pomože,akurat tak prievanu v ušiach...

..škoda ako taka je good ale bez koncernu bybola davno zabudnuta...ale poznam kvantum zahraničnych aut v ktorých ešte aj po 10 rokoch je kvalita svezenia lepšia ako v nejakej plečke :!:


Nemám rád týpkov čo si myslia že sů lepší ludia keď majů lepšiu plečku a vytiahujů sa na tých čo majů staršiu.Kdo trepe sprostoty si prečíta každý sám.
Návštěvník
 

Příspěvekod Pitris » úte čer 29, 2010 22:34

Anonymous píše:Nemám rád týpkov čo si myslia že sů lepší ludia keď majů lepšiu plečku a vytiahujů sa na tých čo majů staršiu.Kdo trepe sprostoty si prečíta každý sám.

Ani já ne - to mi věř, ale nechceš snad tvrdit, že Škoda je vrchol kvality. Neříkám, že je špatná - to vůbec ne, ale patří do koncernu VW, který - byť je tam škodovka v mnoha ohledech ta lepší - se moc na vrcholu spolehlivosti nepohybuje. A stačí se podívat třeba jen na výsledky časopisu JD POWER http://www.autorevue.cz/nejspolehlivejs ... power-2010 nebo na výsledky z německých statistik poruchovosti TÜV, kde sice celkově (ze všech tříd, a ve všech hodnocených kilometrových kategoriích "na procenta" ) vyhrálo Audi A6, ale v třídách !!jednotlivých!! nejsou ty výsledky pro koncern VW "příliš růžové" (viz. tabulky v článku níže).
http://auto.idnes.cz/nemecka-stk-seradi ... tomoto_fdv
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
 
Příspěvky: 23355
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod modelář » úte čer 29, 2010 23:19

Rád bych připomenul, jak tahle debata začala a kterým směrem se poté vyvinula (volně interpretováno):
- Prapůvodně šlo o to, jak špatně vypadá vozový park v ČR, na což poukázal anonym (který, to nejsem schopen určit).
- Někdo namítl, že nejde ani tak o jeho průměrné stáří, jako spíše o bídnou strukturu.
- Další dodal, že příčinou neutěšeného stavu je nízká technická úroveň už nových vozů, které v převážné většině případů předstvují úplný spodek nabídky domácího výrobce.
- Jiný rozpoutal diskusi kolem iracionální "recyklace pleček", když zákazník rád a ochotně v bazaru přeplatí starou, nevybavenou a už jako novou silně zaostalou škodovku, namísto nákupu skutečného kusu auta stojícího hned vedle a nabízeného třeba za polovic ceny.
- Načež ten původní poukazovatel na špatný stav vozového parku zpochybnil vše, co k normálnímu autu už dávno patří, jelikož jediné správné je podle něj to nevybavené, hlučné atd. atd.
- Dotyčný se navíc marně snažil dokázat, že existuje nepřímá úměra mezi technickou pokrokovostí a spolehlivostí.
- Přitom všem si však jaksi neuvědomil, že právě jeho přístup k věci způsobuje to, co původně kritizoval a co vlastně odstartovalo tuto debatu.

:evil:
modelář
 

Příspěvekod Pitris » stř čer 30, 2010 7:34

modelář píše:Rád bych připomenul, jak tahle debata začala a kterým směrem se poté vyvinula......


Ano, toto vlákno začalo úplně jinak - životnost oleje při provozu na LPG - ale "otočilo se to jinam", ale ještě si dovolím poznámku.....
Anonymous píše:.......jezdím většinou jen do práce a z práce a měl bych problémy abych za volantem neusnul ,klimu vyloženě nesnáším mám raději 5 cestnou což jsou čtyři okna plus střešní okno je to celkem bezporuchový......

......Ty třeba jezdíš většinou jen do práce a z práce, ale jsou i takový, co jsou v práci právě za tím volantem, a například k té klimatizaci - ono jde třeba i o bezpečnost, protože si neumím představit, že by se mi v autě při tom "pěticestném" větrání motal průvan v autě třeba 200km po dálnici ve stotřiceti - to se špatně udržuje pozornost; když pojedeš pomalu, může Ti tam vlétnout cokoliv (třeba taková vosa pod košilí - to je "sranda"), a když stojíš, tak to "pěticestné" větrání nějak nefunguje, musíš pustit ventilátor, ale v létě je to spíš fén......takže například klima není vůbec špatná věc, a třeba to tvé další.....

Anonymous píše:Znám i z aut z jiného světa problémy s abs, váhou vzduchu atd....

.....tak třeba ta váha vzduchu je problém aut nikoliv z "jiného světa", ale hlavně motorů VW.
Nechci tu tvrdit, že Volkswagen, Audi, Škoda či Seat - nebo jiná evropská auta (i když dnes evropská třeba jen podle sídla vedení firmy) - jsou špatná auta, to vůbec ne, ale někteří si nechtějí připustit, že třeba ti "japončíci" jsou vyrobeni "tak jaksi" kvalitněji......
Naposledy upravil Pitris dne stř čer 30, 2010 8:16, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
 
Příspěvky: 23355
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod modelář » stř čer 30, 2010 7:47

Klimatizace je neopominutelným prvkem aktivní bezpečnosti, jelikož řidič s hlavou uvařenou jako vajíčko natvrdo, event. ještě k tomu dokonale vyfoukanou, určitě není lepším řidičem než ten, jenž řídí v tepelné a neprůvanové pohodě! :wink:
modelář
 

Příspěvekod modelář » stř čer 30, 2010 7:58

Ještě dodatek: Klimatizace ja také nejúčinnějším prostředkem, jak za vlhkého deštivého počasí rychle odmlžit skla zevnitř vozu. Bohužel zdaleka ne všichni, kdož v autě klimu mají, tohle vůbec tuší... :cry:
modelář
 

Příspěvekod bjukemen » stř čer 30, 2010 10:09

Anonymous píše:
bjukemen píše:..trepeš sprostosti a ani sam nevieš poriadne že čo..nemam rad týpkov ktorí sa zastavaju zasratej 15 ročnej škodovky v ktorej nieje žaidna vybava a ešte druhych sa snažia presvedčiť o tom že všetko ´kvázi´ navyše (dnes uplne bežný štandard a u značkovych aut ani nehovorim ) je nepotrebne..isto nebudem otvarať ako demet okna a strešak ked to aj tak hovno pomože,akurat tak prievanu v ušiach...

..škoda ako taka je good ale bez koncernu bybola davno zabudnuta...ale poznam kvantum zahraničnych aut v ktorých ešte aj po 10 rokoch je kvalita svezenia lepšia ako v nejakej plečke :!:


Nemám rád týpkov čo si myslia že sů lepší ludia keď majů lepšiu plečku a vytiahujů sa na tých čo majů staršiu.Kdo trepe sprostoty si prečíta každý sám.


..Ja isto nie,ide o to ako to borec napisal,všetci ktorí maju lepšie auto ako ja sú ču--ci..ja som si na auto zarobil vlastnými rukami a preo tvrdím to čo tvrdím,nemam ani bohatých rodičov ani nič...a ked niekto na to nema nech aspon netrepe blbosti...
bjukemen
 
Příspěvky: 4657
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvekod Návštěvník » stř čer 30, 2010 14:46

Já neposuzuji člověka podle auta ,protože každý máme jiné priority a každý používá auto jinak ,někdo jen na 10km do práce a z práce a druhý s ním jezdí celý den a proto na něj klade jiné požadavky.Někdo vyloženě autem dokazuje že na to má a může bydlet třeba v zemljance ,druhý raději investuje do bydlení a stačí mu jen průměrné auto a dražší jsou pro něj vyhozené peníze .Protože když chcete nejrychleji prodělat kupte si nové auto, i když s ním nebudete jezdit tak si za rok odepište 30 000- 50 000 kč podle druhu auta,je to spotřební zboží jako každé jiné a jde rychle s cenou dolů.
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron