Žárovky H7- vyšší svítivost

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Demo
Příspěvky: 609
Registrován: pon úno 25, 2008 13:17
Bydliště: Brno

Příspěvek od Demo »

bjukemen - dobrý tip... díky
FF

Příspěvek od FF »

...všetkým, ktorí sa trasú na môj príspevok :lol: chcem oznámiť, že tak práve činím... :wink:
Moja skúsenosť je taká, že som sa asi pred dvoma rokmi (po cca 2 rokoch skúšania rôznych silnejšie svietiacich značkových žiaroviek) vrátil ku klasike... :wink:
modelář

Příspěvek od modelář »

FF píše:...som sa asi pred dvoma rokmi (po cca 2 rokoch skúšania rôznych silnejšie svietiacich značkových žiaroviek) vrátil ku klasike... :wink:
Že by karbidový hořák? :lol:
bjukemen
Příspěvky: 4877
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

..ohužial pre mna je klasika nedostatočna vo svietivosti,teda ja nevidím s ničím ešte xenon ale aj to nejaka rozumna teplota..

a ten horák to je dobry napad :lol:
IBIZA

Příspěvek od IBIZA »

ja mam stretavacie aj dialkove uz cca. 130.000 km HID-ky "xenon" a tiez som spokojny :lol:
oprotiiduci uz asi vsetci nie :roll:
bjukemen
Příspěvky: 4877
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

..aj ja som mal HID kym ma nesejmuli poliši a to som ho mal v čočke neoslnoval som ani nič ale bohužial
IBIZA

Příspěvek od IBIZA »

...tak zatial ma este neriesili a dufam, ze to tak aj zostane :)
bjukemen
Příspěvky: 4877
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

..ale po väčších mestách nemaju čas sa zabyvať chujovinamy iba tu po dedinkach a spol robia so seba chytrích
Hunter
Příspěvky: 117
Registrován: pát kvě 04, 2007 12:04

Příspěvek od Hunter »

Docela zajimave tema.. Ja jiz nejaky cas zkousim ruzne druhy firmy Ring z UK na Ebay viz tady - http://cgi.ebay.co.uk/RING-H7-XENON-MAX ... 1c10544e9b
a musim rici, ze minimalne zivotnost dobra, svitivost asi taky lepsi nez normalni..
Pkod

Příspěvek od Pkod »

IBIZA píše:ja mam stretavacie aj dialkove uz cca. 130.000 km HID-ky "xenon" a tiez som spokojny :lol:
oprotiiduci uz asi vsetci nie :roll:
Nebude nakonec lepsi pouzivat dalkova svetla stale, pokud ty potkavaci stejne oslnuji? :roll:

Nic osobniho, jen me opravdu se.ou lidi s neserizenymi svetly (to jeste omlouvam jejich neschopnosti, blbosti...), ale vrcholem jsou ti lepici, kteri svetlomety umyslne vylepsuji s cilem "lepe videt", avsak bez ohledu na ostatni.

Je bezpecne, kdyz jeden vidi pomerne dobre, ale ten protijedouci kvuli oslneni nevidi vubec nic? Neni lepsi snizit rychlost kdyz spatne vidim, nez obtezovat (minimalne, spis ohrozovat) ostatni?

PS:prispevek jsem si dlouho rozmyslel, ale dneska me vyprovokoval jeden opravdu mega vul. Svetla prvni fabie jsou uz v serii katastrofalni co do rozptylu svetla. Ten dnesni pripad tam mel navic vybojky...

PPS: Dnes neni ve zvyku na lidi s neserizenymi svetly "blikat". Takze pokud uz na Vas nekdo "blikne", je to serizeni asi opravu dost za hranici unosnosti.
Twinkill

Příspěvek od Twinkill »

HID sada mi leží doma v krabici. Poměrně dlouho jsem vybíral jakou teplotu světla vybrat, nakonec jsem zvolil tuším 6000K, protože na této barevné teplotě je světlo ještě přirozené.
Vzhledem k tomu, že jsem jezdil občas terén, tak mi vydržely cca 1 rok, potom prdla jedna výbojka. S tím, že jsem se poprvé 2 dny v kuse sral s nastavením světel podle obrazců na stěně, abych neoslňoval (a věřte nebo ne, když bylo moje auto bourané vlakem, tak se na něm ty světla raz dva nedoštelují). Stejně to nebylo ono. Světelný tok je moc silný a v podstatě ignoruje geometrii, kterou nařizuje sklo světlometu. Už bych do toho nešel.
Xenony nejsou špatné, ale dokud se budou dávat do vozů typu Octavia II, budu proti nim. Děsně oslňují. A vzhledem k tomu, že 80% lidí, co dnes potkávám, světlomety dobře seštelované nemá, jsem za zákaz používání přestavbových sad skutečně rád.
Hunter
Příspěvky: 117
Registrován: pát kvě 04, 2007 12:04

Příspěvek od Hunter »

Jo to je fakt, Fabky des a dost borcu tam ma jeste ty xenony, a kdyz na nej nahodou bliknes, tak si rika, co na me ten deb...l blika :evil: Ale nejsou to jenom Fabky, desne lidi tam ma evidentne 100W zarovky, a spolu se spatne serizenym svetlometem / nalozenym autem a nesklopenym svetlometem, des. A dodavky, kapitola sama pro sebe...
Pkod

Příspěvek od Pkod »

Twinkill píše:...vozů typu Octavia II...
Tak se mi to jen nezda. Posledni dobou je pomerne velka cast oslnujicich aut prave OcII. A ne ze oslnuji jen pravym postrannim lalokem (coz je stale castejsi "nesvar" napric temer vsemi vyrobci), oslnuji i v primem smeru a oba svetlomety. Nevim, jestli to s tim souvisi, ale vetsina je kombiku. Mozna jen neco v konstrukci "nedotahli" na zadni naprave?
Do nedavna jsem nebyl daleko od tvrzeni, ze Skodovka neumi (spise nechce) delat svetla "ohledupne". Ty projekcni u Fabie II jsou vsak perfektni. Prechod je ostry, kuzel dobre smerovany (pro primou jizdu). Jen pro lidi zvykle na rozptylene svetlo napr. z Fabie I "malo sviti" :?
modelář

Příspěvek od modelář »

V daném případě se 100% přidávám k Pkod-ovi :!:

A pokud jde o "pravé" xenony, tj. legální/homologované, mám s nimi jeden zcela zásadní problém: Když jsou správně seřízené, nedá se na tlumená světla jet rychle! Rozhraní mezi světlem a tmou je totiž povětšinou příliš ostré, a jelikož zornice se přizpůsobí tomu světlu, není už za jeho hranicí vidět vůbec nic, tj. mnohem méně, než kdyby člověk jel třeba za měsíčné noci úplně bez světel. Na tohle samozřejmě přijde většina uživatelů velmi rychle sama, a také sama si výškové postavení/nastavení těch světlometů upraví "dle svého". Výsledkem je pak oslňování. :x O přestavbových sadách raději vůbec nemluvím, a to jsou někteří borci schopni si narvat výbojky i do mlhovek a permanentně svítit vším! :evil:
bjukemen
Příspěvky: 4877
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

modelář píše:V daném případě se 100% přidávám k Pkod-ovi :!:

A pokud jde o "pravé" xenony, tj. legální/homologované, mám s nimi jeden zcela zásadní problém: Když jsou správně seřízené, nedá se na tlumená světla jet rychle! Rozhraní mezi světlem a tmou je totiž povětšinou příliš ostré, a jelikož zornice se přizpůsobí tomu světlu, není už za jeho hranicí vidět vůbec nic, tj. mnohem méně, než kdyby člověk jel třeba za měsíčné noci úplně bez světel. Na tohle samozřejmě přijde většina uživatelů velmi rychle sama, a také sama si výškové postavení/nastavení těch světlometů upraví "dle svého". Výsledkem je pak oslňování. :x O přestavbových sadách raději vůbec nemluvím, a to jsou někteří borci schopni si narvat výbojky i do mlhovek a permanentně svítit vším! :evil:

..bohužial v prípade šošovky to inak ani svietiť nebude,je to dane konštrukcne a dufam že mi tu začnete tvrdiť že parabola oslnuje menej tak sa bodnem,ja som do teraz mal iba jedno auto s kl. parabolou ale s šošovk. sveltami sa mi jazdí ovela lepšie a hlavne o rozhranie medzi tmou a svetlom mi vyhovuje..

..škodovku by som nezaradoval,všetky ich svetla do teraz oslnovali...
Odpovědět