....."ANEB TOYOTA V USA A ZVYŠKU SVĚTA"

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
modelář

Příspěvek od modelář »

Kde že se v Americe jezdí těch 150? Rád se nechám poučit!
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Ty taky dodržuješ rychlost ,a jsou ty zpropadené toyoty dodávány jen tam , to by znamenalo jen kolektivní sabotáž ,nejspíš alkaida. :lol:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27500
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Anonymous píše:.....Co se týče toho včastného zabrždění ,pitrisi jsi trochu mimo na dálnici tyto vozy už nejezdí 90km v hodině ale jak si kdo troufne klidně i 150 a více a v této rychlosti rozhodují setiny sekundy a né že možná zabrzdím se zaseknutým plynem.....
Nechtěl jsem to moc "rozebírat", ale měl jsem ještě napsat, že je samozřejmě jasné,
že to auto zastaví "při brždění pod plynem" později, ale kolikrát se to už stalo?
Ano, je to problém Toyoty, (ale říkám - někdo udělal z komára velblouda),
a pokud se jedná o benziňák, či hybrid, tak stačí vypnout zapalování (ano, nějaká vteřinka se tím ztratí), a auto docela dobře zastaví.....a která automobilka neměla někdy problém, (a někdy i horší), a nesvolávala tisíce vozů do servisu?......
..... :P ale asi jsme už někde jinde, než u "Co je lepší pro fel 1,3 total quartz 10w-40 nebo Q8 10w-40" :P
FF

Příspěvek od FF »

Ja si myslím, že Toyote niekto zámerne škodí - ten komu sa to hodí! :oops: :shock: :?

Pozrite si "nezastaviteľnú" Toyotu Prius: http://tv.sme.sk/v/14550/skusali-sme-za ... dlahe.html
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Pitrisi máž pravdu ,je to trochu jiné téma ale sám vím když mi selhaly brzdy jak jsem zazmatkoval ,jedná se fakt o setiny sekund ale to jsem byl nezkušený zobák a stačilo pustit spojku a brzdit motorem ale jak se zachová kdokoliv jen při 130 km v hodině to nelze říct ,kor když je to nové auto.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27500
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Jo, to je fakt, že je to šok, a ne každý je připraven na takovou situaci zareagovat.
modelář

Příspěvek od modelář »

Anonymous píše:Ty taky dodržuješ rychlost ,a jsou ty zpropadené toyoty dodávány jen tam , to by znamenalo jen kolektivní sabotáž ,nejspíš alkaida. :lol:
V USA bych si nedovolil překročit rychlostní limit ani náhodou! Poněvadž se mám rád - nikoli proto, že bych se bál vysoké rychlosti... :lol:
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Tohle je strašně nebezpečný ,někdo je z toho tak vyšinutý že pustí volant a zavře oči a to může zle dopadnout.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

modelář píše:
Anonymous píše:Ty taky dodržuješ rychlost ,a jsou ty zpropadené toyoty dodávány jen tam , to by znamenalo jen kolektivní sabotáž ,nejspíš alkaida. :lol:
V USA bych si nedovolil překročit rychlostní limit ani náhodou! Poněvadž se mám rád - nikoli proto, že bych se bál vysoké rychlosti... :lol:
To bych ti ani neradil tyhle japonský šmejdy tam nemaj zrovna v lásce :lol:
modelář

Příspěvek od modelář »

Pitris píše:
Anonymous píše:.....Co se týče toho včastného zabrždění ,pitrisi jsi trochu mimo na dálnici tyto vozy už nejezdí 90km v hodině ale jak si kdo troufne klidně i 150 a více a v této rychlosti rozhodují setiny sekundy a né že možná zabrzdím se zaseknutým plynem.....
Nechtěl jsem to moc "rozebírat", ale měl jsem ještě napsat, že je samozřejmě jasné,
že to auto zastaví "při brždění pod plynem" později, ale kolikrát se to už stalo?
Ano, je to problém Toyoty, (ale říkám - někdo udělal z komára velblouda),
a pokud se jedná o benziňák, či hybrid, tak stačí vypnout zapalování (ano, nějaká vteřinka se tím ztratí), a auto docela dobře zastaví.....a která automobilka neměla někdy problém, (a někdy i horší), a nesvolávala tisíce vozů do servisu?......
..... :P ale asi jsme už někde jinde, než u "Co je lepší pro fel 1,3 total quartz 10w-40 nebo Q8 10w-40" :P
Výkon brzd (tedy ten "opačný") bývá od konstruktérů nastaven vždy na cca desetinásobek :!: výkonu motoru. Proto lze úplně každé auto s využitím provozní brzdy snadno ubrzdit i pod plným plynem, a to bez ohledu na to, jakou rychlostí se právě pohybuje. A jelikož u současné generace Toyoty Prius údajně (a opět nejde o nic prokázaného) selhávají i provozní brzdy, byl učiněn praktický pokus, zda to jde jen s využitím parkovací brzdy: a jde i to, sice blbě a z těch brzd oládaných ručkou (v daném případě na samostatném pedálu) se pěkně kouří, ale přesto jde :!: :wink:
modelář

Příspěvek od modelář »

Anonymous píše:
modelář píše:
Anonymous píše:Ty taky dodržuješ rychlost ,a jsou ty zpropadené toyoty dodávány jen tam , to by znamenalo jen kolektivní sabotáž ,nejspíš alkaida. :lol:
V USA bych si nedovolil překročit rychlostní limit ani náhodou! Poněvadž se mám rád - nikoli proto, že bych se bál vysoké rychlosti... :lol:
To bych ti ani neradil tyhle japonský šmejdy tam nemaj zrovna v lásce :lol:
A že si je tedy ve stále větší míře pořizují? Víš, jaké je nejoblíbenější auto v Americe? Toyota Camry! :P
modelář

Příspěvek od modelář »

Anonymous píše:Tak to zase nemáš pravdu ta oxidace hliníku není zas tak rychlá
Zajdi se podívat do kteréhokoli pneuservisu, jak sundávají "zimní" hliníkáče při přezouvání na ty "letní": nejčastěji palicí, poněvadž elektrochemický článek mezi hliníkovou slitinou ráfku a ocelí náboje kola je sviňa :!: :twisted:
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

To snad není pravda ,když už je jasný že se plyn zasekává tak se to omluví tím že se dá auto zastavit i s plným plynem ,Jistě že se dá zastavit ale oproti 20 metrům zastavíte ne 150 metréch ,nebuďte směšní nebo jste kamikadze a chcete riskovat svoje životy ,tak si kupte Toyotu nebo Mitsubischi ,vždyť je to skoro to samý a dá se zastavit i se zaseknutým plynem. :wink:
modelář

Příspěvek od modelář »

No a viděl jsi ten pokus, na který sem dal odkaz FF? Kde jsi vzal ten rozdíl 15O m oproti 20 m? Měřil jsi to snad?

Kromě toho se ona "porucha" nevyskytuje zničehož nic, ale má jisté příznaky (vývoj), které se postupně zhoršují (i v tomhle je to úplně stejné, jako mnou uvedený příklad váznutí plynu u Š100MB a Š100 :wink: ), takže jen úplný tupec za volantem nepozná, že se něco děje, a nesnaží se to nějak řešit, nejlépe návštěvou záručního servisu.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27500
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Anonymous píše:To snad není pravda ,když už je jasný že se plyn zasekává tak se to omluví tím že se dá auto zastavit i s plným plynem.....
To není omluva - Toyota Má problém -
- ale NENÍ pravda, že auto NEJDE se zaseklým plynem zastavit.....
Odpovědět