Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
orizon

Re: MOGUL EXTREME 10W-40

Příspěvek od orizon »

runda píše:Kaufland SNV,na cenovke 19,9 eur(MOGUL EXTREME 10W-40) a platil som 11,99 eur.Takze som sa vratil a vzal som este jeden za tuto bezkonkurencnu cenu... :D
Ďakujem za príspevok, oplatí sa občas skontrolovať cenu. Takto sa mi podarilo zakúpiť rovnaký olej s cenovkou 26,50 € za 2,39 €. To asi svetlou výnimkou kompenzujú obvyklé chybné ceny; celé roky si človek vraví, ako to, že sa vo väčších obchodoch pravidelne mýlia (cenovka/pokladňa) vždy len v neprospech zákazníka ? :wink:
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Příspěvek od Brembo »

Na olejposte akcia na oleje Shell
FF

Re: MOGUL EXTREME 10W-40

Příspěvek od FF »

orizon píše:...Takto sa mi podarilo zakúpiť rovnaký olej s cenovkou 26,50 € za 2,39 €...:wink:
Aký olej, kde a kedy - stihnem to ešte (cena je totiž neodolateľná) :P
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

co sa tyka olejov v retazcoch tak moj tata :-) ma feliciu z roku 1996 1,3 43kw nie som si isty ale tam je asi este ten favoritacky motor karburatorovy. Ale pointu som chcel inu povedat auto ma cca 220 000km a teraz viem ze don otec leje nejaky TESCO olej 10w-40 - neviem specifikaciu ci to vôbec nejaku ma nezaujimam sa o to ja taky olej nelejem do auta... A este tata tankuje na tesco pumpe... toto uz praktizuje asi tri roky a ta felda ide presne tak isto ako ked sa do nej daval Castrol a tankovalo sa na SHELLke... takze môj otec je asi jediny clovek kt. ja osobne poznam co nieco taketo robi a s autom sa zatial nestalo nic. No uvidime ako dlho to este motor vydrzi :-)
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27495
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Anonymous píše:.....felicia z roku 1996 1,3 43kw nie som si isty ale tam je asi este ten favoritacky motor karburatorovy......otec leje nejaky TESCO olej 10w-40.....A este tata tankuje na tesco.....felda ide presne tak isto ako ked sa do nej daval Castrol a tankovalo sa na SHELLke....
Feldy už byly všechny "stříkačky", karburátory skončily (u škodovek - a v podstatě vlastní škodovky), s Favoritama - a u těch už taky u některých bylo jednobodové vstřikování.
Někdo tu psal, že oleje Tesco jsou "přebalený" Mogul - nevím, co je na tom pravdy, ale jestli ano, tak je to asi pro motor lepší :lol: , jak ten minulý Castrol (protože to určitě nebyl EDGE, ale zřejmě nějaký Castrol GTX High Mileage, nebo Magnatec), a u té Tescopumpy je hodně velký odběr paliva - "nezkazí se jim", toho benzinu bych se asi nebál.....
ka-spel
Příspěvky: 1092
Registrován: úte lis 07, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ka-spel »

To já zase poslední dobou na Tesco benzín slyšel dost nadávání. Možná je to jen pumpou v Prostějově, ale vím o jednom autě co mělo problém dojet do Německa a druhé kuckalo v tuzemsku. A obecně to jede hůř. Navíc cenově už nejsou nejlevnější. Drtí je alespoň tady Unicorn.
byloObrázek
je Obrázek
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27495
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

ka-spel píše:To já zase poslední dobou na Tesco benzín slyšel dost nadávání. Možná je to jen pumpou v Prostějově, ale vím o jednom autě co mělo problém dojet do Německa a druhé kuckalo v tuzemsku. A obecně to jede hůř. Navíc cenově už nejsou nejlevnější. Drtí je alespoň tady Unicorn.
Já sice napsal
Pitris píše:.....u té Tescopumpy je hodně velký odběr paliva - "nezkazí se jim", toho benzinu bych se asi nebál.....
a co se týká Brna, tak asi O.K. - tchán u nich bere do 1.2 HTP pravidelně, a nestěžuje si -
- ale já jezdím jinam (hlavně Shell a Agip). I za cenu toho, že dám za litr "o pár halířů" víc.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Ano mate pravdu ta felicia je so vstrekovanim... doteraz som sa o to auto ani nezaujimal lebo ja som sa pred X rokmi ohladom tej felicie s otcom pohadal a povedal som mu ze o to auto sa ani zaujimat nebudem lebo som mu mohol zohnat za podobnu cenu od jedneho kamarata peugeota 306 aj so servom aj s airbagom proste vo vybave... ale nie tata chcel feliciu lebo ze budu lacne nahradne diely a je to len 1,3 tak bude mat nizsiu poistku.... to auto je garazovane a hnije aj tak.. no len staremu skodovakovy ine auto do hlavy nedostanem... Tak ja co len z pocutia od otca viem ze par krat sa tam dal nejaky SHELL olej neivem aky neviem co potom tam dlho dlho daval Castrom GTX3 co z pocutia viem ze ten olej nie je moc dobry a teraz tam dava to TESCO a aj tankuje na TESCO pumpe neviem ci za to nema este aj nejake "super" TESCO body... Ja uz niekedy neviem co si mam o tom mysliet ale ako vravim auto zatial funguje a na to jeho bezne chodenie do prace, do obchodu, na ryby a sem tam na nejaky vylet staci.
ka-spel
Příspěvky: 1092
Registrován: úte lis 07, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ka-spel »

byloObrázek
je Obrázek
alfi166silver
Příspěvky: 674
Registrován: ned úno 01, 2009 8:57

Příspěvek od alfi166silver »

ka-spel píše:http://www.autodily-prostejov.cz/motoro ... -5l-3.html 795,-

http://oleje-levne.com
Total Quartz 9000 5W40 5l 776,-
Díky dumpingovému dovozu z Polska, nenažranosti ČEZu a Státní správy(sociálka a zdrávka), vydírání odborů zaměstnanců veřjných služeb bude v téhle zemi za chvíli 90% lidí bez práce nebo budou dělat "sluhy" za 8000,- v supermarketech, které budou zít prázdnotou, protože nikdo již nebude mít peníze na útratu. Všechny peníze lidem totiž spolknou jen nejnutnější životní náklady. Zěmědělství už máme v prde.. , sklářství taky,o průmyslu těžkém tak lehkém ani nemluvím, letecký a zbrojní je taky v koncích, tak už je na řadě jen obchod a služby a přijdou na řadu i živnostníci(vlastně ti už přišli...)atd.

Speciálně pro kas-spel : nevím čím se živíte, ale představte si Vaší práci jako výrobek, taky by jste ji prodával 50% pod reálnou cenu? Mám na 100% zjištěno, že olej viskozity 0W-40 bez obalu má výrobní cenu 6,30 Euro za litr. Kde je obalová technika, náklady na distribuci a ekologická likvidace a další poplatky spojené s nakládáním s nebezpečnými odpady.

Všichni budem tu nádhernou láci podporovat a nakonec dopadnem hůř než v Somálsku....
Jestli někomu v současném daňovém systému a tropickému zatížení byrokracií a neustále nových a nových poplatků stačí k životu firmy 0,5-1%tní marže, má můj nezměrný obdiv a asi půjdu k němu do učení.
Jeo

Příspěvek od Jeo »

alfi166silver píše:
ka-spel píše:http://www.autodily-prostejov.cz/motoro ... -5l-3.html 795,-

http://oleje-levne.com
Total Quartz 9000 5W40 5l 776,-
Díky dumpingovému dovozu z Polska, nenažranosti ČEZu a Státní správy(sociálka a zdrávka), vydírání odborů zaměstnanců veřjných služeb bude v téhle zemi za chvíli 90% lidí bez práce nebo budou dělat "sluhy" za 8000,- v supermarketech, které budou zít prázdnotou, protože nikdo již nebude mít peníze na útratu. Všechny peníze lidem totiž spolknou jen nejnutnější životní náklady. Zěmědělství už máme v prde.. , sklářství taky,o průmyslu těžkém tak lehkém ani nemluvím, letecký a zbrojní je taky v koncích, tak už je na řadě jen obchod a služby a přijdou na řadu i živnostníci(vlastně ti už přišli...)atd.

Speciálně pro kas-spel : nevím čím se živíte, ale představte si Vaší práci jako výrobek, taky by jste ji prodával 50% pod reálnou cenu? Mám na 100% zjištěno, že olej viskozity 0W-40 bez obalu má výrobní cenu 6,30 Euro za litr. Kde je obalová technika, náklady na distribuci a ekologická likvidace a další poplatky spojené s nakládáním s nebezpečnými odpady.

Všichni budem tu nádhernou láci podporovat a nakonec dopadnem hůř než v Somálsku....
Jestli někomu v současném daňovém systému a tropickému zatížení byrokracií a neustále nových a nových poplatků stačí k životu firmy 0,5-1%tní marže, má můj nezměrný obdiv a asi půjdu k němu do učení.

Alfi, já tě dlouhodobě beru jako dobrého obchodníka, znalce motorových olejů, ale takovej je trh a konkurence. Pro konečného spotřebitele je vždy nejdůležitější cena, samozřejmě v poměru s kvalitou. Proto myslim, že by tě to nemělo zvedat ze židle, ačkoli chápu, že si kazíte marže a obchod.
alfi166silver
Příspěvky: 674
Registrován: ned úno 01, 2009 8:57

Příspěvek od alfi166silver »

Mě spíš zaráží skutečnost, že v tom shopu, co prodávají i polský Orlen Oil,když porovnám rovnocenné produkty Mobil1 5W-50 a ORLEN OIL Platinum MaxPower 5W-50 tak je na jednom i čtyřech litrech dražší právě ten Orlen. Asi zřejmě Poláci neumí tak levně vyrábět jako západní Evropa :D :wink:
A co se týče autodílů Prostějov, tak mi sprostě "ukradli" můj popis produktu Ford Formula F, který jsem osobně "zkomponoval"
http://www.znackoveoleje.cz/znackoveole ... F-5W-30-5l
Jeo

Příspěvek od Jeo »

ka-spel píše:http://www.autodily-prostejov.cz/motoro ... -5l-3.html 795,-

http://oleje-levne.com
Total Quartz 9000 5W40 5l 776,-


Alfi, pokud ti byl ukraden popis produktu, tak je to zhovadilost, možná to má i znaky trestného činu poškozování cizích práv, ale tady se těžko vykazuje hmotná škoda. Tohle se vážne nedělá. Jejich jediné pozitivum je cena Total Quartz 9000 5W40 5l 776,-Kč, to už je rozdíl, protože naše Ekolube ho má tuším za 999,-Kč a ty ho máš za 975,-Kč. To cenové zhodnocení neber nijak osobně, není to nic proti nikomu a ničemu.
alfi166silver
Příspěvky: 674
Registrován: ned úno 01, 2009 8:57

Příspěvek od alfi166silver »

Za tuto cenu od Total ČR ten olej nedokážu ani nakoupit natož prodávat. Asi se budu muset vypravit do Polska, země zázračných cen.......
A je velmi zarážející, že srovnatelný olej od Orlen Oil stojí o 400,- víc : http://www.harkgroup.cz/eshop/index.php ... etail&id=7 a jsou ho jen 4 litry? Nebo tenhle : http://www.harkgroup.cz/eshop/index.php ... ail&id=102, ten je v přepočtu na 5litrů dražší o 150....
Není to divný, u nich ten Total stojí totiž taky těch zázračných 776,-. Že z Polska nedokážou ten Orlen přivézt za alespoň za stejné peníze jako ten Total, když ne levněji, protože Total je proti Orlenu TOP značka....
ka-spel
Příspěvky: 1092
Registrován: úte lis 07, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ka-spel »

alfi166silver píše:Speciálně pro kas-spel : nevím čím se živíte, ale představte si Vaší práci jako výrobek, taky by jste ji prodával 50% pod reálnou cenu?
V obchodě nedělám, ale s tím oceněním si tak připadám, přestože spousta pitomců je masírována médii tím jak ve státním neustále roustou mzdy. Ale učitel, hasič, zdravotník ani polda nejsem.

alfi166silver píše:Mám na 100% zjištěno, že olej viskozity 0W-40 bez obalu má výrobní cenu 6,30 Euro za litr. Kde je obalová technika, náklady na distribuci a ekologická likvidace a další poplatky spojené s nakládáním s nebezpečnými odpady.

Všichni budem tu nádhernou láci podporovat a nakonec dopadnem hůř než v Somálsku....
Jestli někomu v současném daňovém systému a tropickému zatížení byrokracií a neustále nových a nových poplatků stačí k životu firmy 0,5-1%tní marže, má můj nezměrný obdiv a asi půjdu k němu do učení.
To mě silně připomnělo diskuzi na http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=3172, kde si dovozce stěžuje na levnější podle něj nelegální dovoz, s tím, že on dodržuje doporučené ceny bla bla a pak po čase napíše:

Nie, nepotrebujem podavat ziadne trestne oznamenia, sa smejes? Taketo veci sa riesia ovela jednoduchsie. Ten pan mozno uz nikde za take ceny nenakupi... Nase ceny budu od jula nizsie, ako kdekolvek v Europe, takze sa to nikomu neoplati sem vozit. Tot vse... Smile

Nebo z oblasti bližší autům - pneumatiky. Kde se předražení prodejci pneumatik uchylují i k takovým praktikám a ještě se tím veřejně chlubí :twisted:

http://www.pneurevue.cz/casopis/om.php?qid=12

Lalis (25.3.2007 19:48)
Kime můžeš mi vlézt na záda.Za prvé co se týče K+k,tak to jsou pěkní hajzli.Pneuservisy jim dali pomocnou ruku a oni je využili a zneužili!Jsou to podrazáci!Za druhé,právě proti takovým je třeba nastolit podmínky,které je minimálně zpochybní a znevěrohodní.A malý defektík neuškodí a aspon to přinese své ovoce.Takže ty internetový blbečku neotravuj a prodávej raději třeba prezervativy.Protože jak už tady někde zaznělo,pneumatiky opravdu na internet nepatří.To nejsou ledničky,pračky,televize,co zapneš do zásuvky a jede to!Gumy takhle díky zato nefungují a to je si třeba uvědomit a dát to najevo takovým jako jsi ty-blbým internetovým obchodům!A všem servisům říkám upřímně-bojujte proti INTERNETU

Plasky (26.3.2007 7:49)
Defekt je taky řešení a když to je tak 17"kolo,tak je zajímavé vidět reakci zákazníka.Taky jsem to udělal a je mi to úplně jedno,co si o tom kdo myslí.A protože internet nemám rád,tak to schvaluji.Kdo dokáže,že je to výrobní vada,či přeprava byla špatná,nebo někde na překladišti nějakého dopravce se stala chyba.Aspon bude mít,ten internetový prodej trhlinku a my servisy se zasmějeme při reklamaci zákazníka.My jsme ze hry ven a at si to vyřeší on.Nenapsal bych toto sám od sebe,ale vidím že nás je víc,co uvažují dopředu a na zadní vrátka myslí narozdíl od těch co nevidí absolutně nic.
byloObrázek
je Obrázek
Odpovědět