Aka znacka..

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Návštěvník

Aka znacka..

Příspěvek od Návštěvník »

Aky olej 5W-40 odporucite, Shell, Mobil (bez 1) alebo Total? Total vychadza najlacnejsie. Normy splnaju vsetky. Dik.
Návštěvník

Re: Aka znacka..

Příspěvek od Návštěvník »

Anonymous píše:Aky olej 5W-40 odporucite, Shell, Mobil (bez 1) alebo Total? Total vychadza najlacnejsie. Normy splnaju vsetky. Dik.

hlavne original :D
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Pokud ti jde o značku, tak jen Castrol! Pokud ti jde o použitelnost tak cokoliv co se běžně prodává a splňuje požadavky daného vozu.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

chcem to kupovat v mototechne, tak dufam ze tam budu mat original, ako si to mam overit?
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Anonymous píše:chcem to kupovat v mototechne, tak dufam ze tam budu mat original, ako si to mam overit?

duveruj ale proveruj a doufej ze se sizunkum nechce trapit s malyma balenima. Jinak jak pise skodovkar, Castrol je samozrejme jedina znacka na svete vse ostatni je povl :lol:
Befel

Příspěvek od Befel »

Jé, to už tady dlouho nebylo.Ironie o Castrolu.Sice nejsem diskutujícím na tomto fóru, ale občas si ty, některé, skvosty přečtu.
Určitě je spousta značek, které si anonymní může vybrat, on sám si prakticky vybral.Ale pořád nechápu, co máte proti Castrolu, vždyť tady ještě nikdo nikdy nedokázal, že je to špatný olej.To, že se nějaká řada nepovede ještě neznamená degradaci značky.
To samé platí o neznámých značkách, nebo méně známých a jak to tady několik stále diskutujících nezná je to špatná značka.Osobně si myslím, že výrobce, sotva, bude vyrábět, potažmo, prodávat oleje, aby uškodil spotřebiteli.
Jen pro informaci některých zatvrzelých, do roku 2007 jsem pracoval jako dispečer drážní cesty a znám pohyb cisteren po železnici a jestli si myslíte, že si lejete do aut opravdový Total, Shell atp, tak věřte tomu, že může mít český původ.Pro mě osobně je to pozitivum, já jsem Mogulu vždycky přál.
Ten, kdo není slepý a občas koukne po trati, tak asi ví, že po našich železnicích se pohybuje dost cisteren známých značek, netvrdim, že každá cisterna veze motorový olej, to mě chraň bůh.
FF

Příspěvek od FF »

...takže, keď to zhrnieme - odporúčame ti (v mene celého fóra a jeho registrovaných užívateľov): český Castrol. :wink: :shock:
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Befel: a proto kupuji Mogul a Paramo :lol:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27495
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Befel píše:Jé, to už tady dlouho nebylo.Ironie o Castrolu.Sice nejsem diskutujícím na tomto fóru, ale občas si ty, některé, skvosty přečtu.
Určitě je spousta značek, které si anonymní může vybrat, on sám si prakticky vybral.Ale pořád nechápu, co máte proti Castrolu, vždyť tady ještě nikdo nikdy nedokázal, že je to špatný olej.To, že se nějaká řada nepovede ještě neznamená degradaci značky.
To samé platí o neznámých značkách, nebo méně známých a jak to tady několik stále diskutujících nezná je to špatná značka......
Pokud jde o mě (protože se považuji za "stále diskutujícího"), tak dovol, abych to uvedl (za sebe) na pravou míru. Ano, některé řady Castrolu se opravdu nepovedly, a to je ověřeno (rozděláním motoru, a třeba hodnotou TBN), ale taky jsou oleje a jiné provozní kapaliny Castrol, které jsou velmi dobré (a použitíhodné). Proti Castrolu mám jeho cenovou politiku (ta mi ale vadí třeba i na Shellu), a trošku mě přijde, že žije ze své minulé slávy (stejně jako Michelin); ale nikdy jsem zde netvrdil "nepoužívejte Castrol", jen, že jsou i lepší a zároveň levnější oleje. A v podstatě totéž platí i u neznámých, nebo méně známých značek - netvrdím, že jsou špatné, jen se snažím upozornit na možné riziko jejich použití, právě proto, že jsou neznámé, nebo nové, a tudíž nevyzkoušené. A že zkrátka ta (možná jen zdánlivá) úspora několika korun při koupi takového oleje může být za nějakou dobu vykoupena hóóódně drahou opravou auta.....ale - jak jinde napsal Modelář - "kdo nevěří, jeho chyba, jeho auto, jeho (klima) olej, jeho peníze, jeho pohodlí..."
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Carlson je dražši neš Elf a Total,ne že je lepši ale o něco dražši neznamé oleje nejsou jenom levnějši.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

asi si vyberem ten Shell... Ale zas Mobil ma krajsie balenie..
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Mobil:
http://www.mobil.com/Germany-English/Lu ... 5W-40.aspx

Shell:

http://www.eshop-rychle.cz/fotky3597/TL ... ra5w40.pdf


Papierovo vyzera podla mna lepsie ten Mobil, ale Shell je Shell :)
A technicky list pre mobil je z roku 2010, pre Shell z roku 2007...
Takze neviem....
modelář

Příspěvek od modelář »

Já jsem rovněž "stále diskutující", a poněvadž jsem konzistentní ve svých názorech a v tom, co sem píši, tak to pro pořádek znovu zopakuji: Nikdy jsem neměl problém s olejem žádné značky, vyjma značky Castrol. A důvody jsem už dostatečně osvětlil. Koho to zajímá, nechť si to vyhledá.
mipesa
Příspěvky: 765
Registrován: čtv srp 28, 2008 20:39

Příspěvek od mipesa »

Befel píše:Jé, to už tady dlouho nebylo.Ironie o Castrolu.Sice nejsem diskutujícím na tomto fóru, ale občas si ty, některé, skvosty přečtu.
Určitě je spousta značek, které si anonymní může vybrat, on sám si prakticky vybral.Ale pořád nechápu, co máte proti Castrolu, vždyť tady ještě nikdo nikdy nedokázal, že je to špatný olej.To, že se nějaká řada nepovede ještě neznamená degradaci značky.
To samé platí o neznámých značkách, nebo méně známých a jak to tady několik stále diskutujících nezná je to špatná značka.Osobně si myslím, že výrobce, sotva, bude vyrábět, potažmo, prodávat oleje, aby uškodil spotřebiteli.
Jen pro informaci některých zatvrzelých, do roku 2007 jsem pracoval jako dispečer drážní cesty a znám pohyb cisteren po železnici a jestli si myslíte, že si lejete do aut opravdový Total, Shell atp, tak věřte tomu, že může mít český původ.Pro mě osobně je to pozitivum, já jsem Mogulu vždycky přál.
Ten, kdo není slepý a občas koukne po trati, tak asi ví, že po našich železnicích se pohybuje dost cisteren známých značek, netvrdim, že každá cisterna veze motorový olej, to mě chraň bůh.
No tak nad těma cisternama jsem se už taky pozastavil, neviděl jsem jich sice tolik, ale pár už jo, jenom jsem nevěděl kam jedou a co tu dělají.Asi na tom něco bude - kdo ví.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Ok, tak zavrem oci a zoberiem nejaky olej a necham sa prekvapit... dik sa rady.. :)
Odpovědět