aditivum Wynn's - zkušenosti

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Zamčeno
Uživatelský avatar
Pitris JUNIOR
Příspěvky: 1798
Registrován: pát kvě 23, 2014 17:10
Bydliště: Brno

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti

Příspěvek od Pitris JUNIOR »

Já do Lexusu měl jednu lahvičku Wynnsu a nadále jen VIF ale asi se k WYNN´S vrátím, protože výsledek +/- stejný ale je levnější :wink:
Kia CEED 1.6 GDI 99kW N98 + Mannol 9950
Amsoil EU Car Formula 5w40
Následuje - Millers Oils CFS NanoDrive 5W40
Kumho Ecsta HS52 205/55 R 16 XL 94 V
Vredestein Snowtrac 5 205/55-R16
sosko

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti

Příspěvek od sosko »

Joska píše:Ja kupuju Vif za 192,- jak do benzinu tak do nafty a Wynns za 139,- Supremium. Tak že Wynns vychází líp.
Bodaj by to slaktrafil. U nas kupujem VIF za 8eur a pozeram ten Wynns (lebo ste ma zas raz 'ukecali' :D ) a najlacnejsi za 6.60, pekny rozdiel :x
Kazdopadne, po potvrdeni toho na viacerych diskusiach, ze VIF naozaj 'otupuje' motor a nie je to len moje placebo, po poslednej emisnej ktorou som ledva presiel a pri tom smrade, co citim okolo nastartovaneho auta, dojazdim posledne deci VIF a skusam Wynns. S VIFom koncim naveky (po 100tis km nepretrziteho davkovania).
Aby som vylucil placebo pri prechode z VIF na Wynns, necham najblizsie aspon pol nadrze cistu naftu a vyjazdim ju, aby som si odvykol trosku na to 'otupenie' po VIF. :idea: Dost som zvedavy. Priznam sa ale, ze pri poslednych skusaniach aditivovanych naft na Tescu a Metro (bez VIF), som bol milo prekvapeny. Ak pri Wynns nic nespozorujem, budem liat tieto nafty.
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti

Příspěvek od Brembo »

ja to už dávno tvrdím VIF je najdrahšia voda z vodovodu.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27500
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti

Příspěvek od Pitris »

Pitris JUNIOR píše:Já do Lexusu měl jednu lahvičku Wynnsu a nadále jen VIF ale asi se k WYNN´S vrátím, protože výsledek +/- stejný ale je levnější....
Levnější je VIF. Je ho na 500litrů za 200,- kdežto Wynn's je za 150,- na 250litrů.... Ale prubnu ho taky.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti

Příspěvek od Pedro »

Jasne,leta to chvalime,terazky je to na kokot.
V Alme jezdim za cca 4,8-5,3/100 a nyni spadnu jeste o pullitr dolu. Bezva. No davam jen na srovnani ruznych kvalit benzinu. A cistotu. A jdyz obcas zapomenu,trubka fuku je furt stejna. Tzn bez jedinne saze.
Pockam co bude dal,treba Nanovifwins?
Co kdyz ty aditiva jsou za uplne jinym ucelem,nez nejaka spotreba? Nebo u nekoho zvuk motoru? ...
Keldon
Příspěvky: 63
Registrován: pon kvě 01, 2006 13:25

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti

Příspěvek od Keldon »

Souhlasím. Aditiva jsou o něčem jiném než o spotřebě. Ta je ovlivněna venkovní teplotou, stylem jízdy, konfigurací terénu, stavem motoru i jeho čistotou atd. atd. atd. Aditiva dle mě jsou především o čistotě motoru a pár desetinek průměrné spotřeby nahoru nebo dolu pro mě nehraje žádnou roli.

Pánové, laskavě si sežeňte poslední číslo Světa motorů (31/2015) a přečtěte si na str. 6 článek "Potvrzeno: Přísady v benzínu čistí!" Tam se dozvíte, o čem ty přísady do benzínu vlastně jsou. Jistě i zde se najdou lidé, kteří to šmahem "shodí se stolu" a kteří budou tvrdit, že černá je bílá a opačně. O tom je svobodná diskuze. Nevidím tedy důvod, proč bych měl přecházet od VIFu k Winn'su, či od Petra k Pavlovi nebo opačně, když zatím výše zmíněný článek vypovídá ve prospěch VIFu. Pokud bude podobná studie zpracována ve prospěch Winn'su, milerád na něj přejdu. Zatím ne. A pokud si někdo ztěžuje, že má motor po VIFu "ospalý", tak se chci zeptat: dodržujete předepsaný poměr ředění 1:1000? Nedáváte tam toho VIFu víc než je předepsáno?
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9944
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti

Příspěvek od Colommbo »

Budu-li se držet tohoto vlákna a psát za sebe, nikdy jsem netvrdil, že VIF je na kokot. Přidával jsem jej do benzínu poctivě téměř rok, teď jsem změnil značku a nové dojmy jsou zatím jen velmi dobré (a lepší než s VIFem), nic víc, nic míň. Nikoho k používání Wynn's nepřemlouvám, jen jsem (a budu) rád, pokud jej vyzkouší ještě někdo jiný a jestli se (mé) dojmy postupem doby přetaví ve zkušenost... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
svara

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti

Příspěvek od svara »

Aditivum má sloužit tak, jak uvádí výrobce. To se dočteme většinou na obale, či k návodu na
jeho použití. Pokud tomu tak není, je to klamání spotřebitele. Nic víc, nic míň. A to další už
napsal COLOMMBO.
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti

Příspěvek od Durex »

svara píše:To, co jsem napsal včera o aditivu do benzínu Vin's potvrzuji i dnes. Ještě dodám, že mne překvapila
spotřeba v městském provozu. S Vin's je o proti Wifu o dost nižší. Rozdíl je daleko markantnější
než mimo město. To znamená že skutečně Wif ubírá na výkonu a u mého motoru, který má
z rozjezdem těžkého vozu hodně práce je to hodně poznat. A ještě něco - koncovka výfuku.
Joska psal s Wifem černá. Ano byla černá. Vytřel jsem ji čistým hadříkem a zkusil po Vin'su.
- Čistá. Napadá mi laická otázka. Jak může něco čistit, co samo čadí. Nic tím nesleduji, jen
tak se ptám.
Já zase mám názor takový,že pokud mám někde usazeniny (třeba napečený olej na dříkách ventilů apod),tak pokud je začnu něčím čistit a pokud to tedy funguje a dojde k postupnému odstranění těchto nečistot,tak zákonitě mi to jde s palivem do spalovacího prostoru,kde to shoří a vzhledem k tomu,že se nejedná o ideální palivo (myslím tím ty nečistoty),tak dojde k tomu,že mi vzniknou nějaké saze a ty musí někam putovat a třeba se usadí na koncovce výfuku ...Ale třeba se pletu ...
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
sosko

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti

Příspěvek od sosko »

Pedro píše: Co kdyz ty aditiva jsou za uplne jinym ucelem,nez nejaka spotreba? Nebo u nekoho zvuk motoru? ...
Za mna mozem povedat, ze nikdy som nepridaval aditiva s cielom znizit spotrebu. Naopak, cim vacsie davkovanie VIF som pouzil, tym spotreba isla, ano spravne HORE (pri 3ml na 1l nafty to bolo skoro 0.5l) :idea: Onehdaa som zacinal s davkovanim 1.5ml na 1l nafty na zaklade dakeho testu kde pouzili taketo davkovanie, skusal som aj vyssie, ale postupne som sa dopracoval k odporucanemu.
A tak, ako som skusil raz VIF, skusim WYNNS. Cisto zo zvedavosti, ze ci moje dojmy budu podobne ako panov v diskusii.
Nakoniec, jedine co som bol schopny na 100% pri VIF rozoznat:
1. v prvom rade motor ide 'tichsie' , nie moc, ale pocut to je (co pri PD motoroch je vitany jav :mrgreen: ).
2. motor je 'otupenejsi', pri odporucanom davkovani nic strasne, ale opat rozdiel poznat.
3. z vyfuku ide vacsi smrad.
4. cim vacsie davkovanie, tym vacsia spotreba. Dokonca aj pri odporucanom davkovani je spotreba malicko vyssia (asi kvoli tomu, ze treba trosku viac sliapat na plyn).
To je vsetko, ci je to na kkt alebo nie posudzovat nebudem. Ak v bode 2,3,4 bude WYNNs lepsi, nemam dovod nepouzivat ho.
Cumil

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti

Příspěvek od Cumil »

svara píše:Aditivum má sloužit tak, jak uvádí výrobce. To se dočteme většinou na obale, či k návodu na
jeho použití. Pokud tomu tak není, je to klamání spotřebitele. Nic víc, nic míň. A to další už
napsal COLOMMBO.
A když výrobce neuvede třeba snížení spotřeby a ono k němu dojde, je to klamání?
svara

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti

Příspěvek od svara »

Až taková situace nastane, pak ji můžem řešit. Ale já jsem nepsal že VIF zvyšuje spotřebu, ale
že s Wnn'sem mám menší. 3 roky jsem používal VIF. Teď jsem dal jinou značku a mám jiné
poznatky. Nedělám odborníka jenom proto že jsem si přečetl něco v novinách.
Joska

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti

Příspěvek od Joska »

Já teď tankoval dvakrát Shell Diesel Save bez aditiv. A auto jede super a spotřeba šla dolů. Vif jsem přestal používat protože ten smrad z výfuku se nedal vydržet a auto prostě nejelo. Taky jsem si koupil Svět Motorů ( kvůli Mercedesu w124 ) :D a když jsem viděl že tam je něco o aditivech, tak mně bylo jasný že tam bude Vif a že bude nejlepší na světě. :D Hold: Čí chleba jíš, toho píseň zpívej. :idea:
Cumil

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti

Příspěvek od Cumil »

svara píše:Až taková situace nastane, pak ji můžem řešit.
Hezký! Tak nějak kompatibilní s předchozím postem.
svara

Re: aditivum Wynn's - zkušenosti

Příspěvek od svara »

Jestli že je na obalu čehokoli, napsáno, že snižuje spotřebu, o třeba 5 až 7% tak je blbost psát
že to není o spotřebě, protože zákazník to od toho výrobku očekává. Tak jsem to myslel.
Zamčeno