aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od bloke »

Takže predsa aj takýto priebeh, ako som teoretizoval, môže mať prehnané nadávkovanie, dík za podelenie sa.
Lengy, z tvojho účtu akoby písali viaceré osoby; za chcípnutosťou vraj prísada v palive nemôže byť, a zároveň si mal práve takú skúsenosť :lol:.
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od lengy60 »

Tak já myslel,že jsi pochopil legraci :lol: a za druhé jsem psal o krátkodobém snížení výkonu. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od bloke »

Neviem kde bola tá legraca :P, v ktorom tvojom príspevku, som za každú, ale keď sa sofistikovane zamieša aj s opisom reálií, ťažko potom rozlíšiť skutočné zdelenie. Moje chcípnutie bývalo tiež krátkodobé - kým som nevyjazdil vifový benzín.
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Uživatelský avatar
jojto
Příspěvky: 79
Registrován: čtv úno 08, 2018 11:23
Bydliště: V ťahači, v návese, na ponku, v jame alebo v sklade.

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od jojto »

Tak ja prispejem s mojou skusenostou s VIF do benzinu, je to trochu dlhsia story :)
Kupil som Fokusa (v popise), kde po vymene oleja (TOTAL QUARTZ FUTURE NFC 9000 ) sa zacalo ozyvat klepanie, ktore zahrievanim slablo (predajca vedel co robi :evil: ).
Vymena rozvodov, zmeranie vole ventilov, ktore boli zvysene. Vymena hrncekov, tak aby boli v norme (osobne). Naliatie 2x STP cleaneru do dvoch plnych nadrzi a 2x 125ml VIF do dvoch nadrzi. Nasledne odjazdene 7000km s pravidelnou davkou VIF-u (dvojnasobok doporucenej). Klepanie neprestalo (nerobil som si nadeje, ze VIF opravuje agregaty :D ), nasledne demontaz hlavy, vane, nove piesty (vymlatene piestne capy :evil: ), nove ojn. loziska, gufera...taka slovenska GO motora a poskladane. Po tych 7000km na VIF-e boli ventily uplne ciste (netusim ako to vyzeralo pred), sacie i vyf. kanaly v hlave len jemne zaciernene. Podotykam, ze sa jedna o atmosfer. benzin. Po poskladani (nic sa nezabrusovalo) boli vole na ventiloch pod minimom. Netusim, ci VIF moze zmenit ventil. volu (rozpustenim bordelu z ventilov=>zlepsit dosadacie plochy sediel), ale mozem smelo tvrdit, ze s VIF-om a normal benzinom (tankujem iba Slovnaft) ziadny bordel v spalov. priestore nie je.

P.S. este link na moj navod, co som vlastne opravoval (je to iba pre registrovanych a ak to porusuje nejake podmienky servera, mod prosim zmazat): http://www.ford-focus.cz/forum/viewtopi ... 81&t=47136
Ford Focus II Turnier 1.6i 2010 SHDA - Ford Formula 5w-30 A5/B5 --> Shell Helix Ultra 5w-30 A3/B4, na zimu Shell Helix Ultra 0W-40 A3/B4. Aktuálne celoročne Shell Helix Ultra 5W-40 (výmena po 8000 km).
shawt
Příspěvky: 31
Registrován: pon úno 26, 2018 22:40

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od shawt »

Tak dnes v jednom obchode 125ml lahve jedna z 6/2017 polep na celou nadrz 40-60l (cena 79Kc) a druha z 11/2017 davkovani 1:1000 (cena 89Kc). Rikam jim, vite, ze tady jsou spatne polepy a oni neee, nam nikdo nic nerekl.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27492
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Pitris »

No jo. Už nemůžeš věřit ani tomu co vidíš na vlastní oči :) :(
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od bloke »

Dolial som si do benzína do štvrť nádrže (kde už bol predtým nejaký diel STP) od oka vyššiu dávku VIFa, a hneď po jednej jazde mestom tam a späť spozorovaná na okrajoch načierno začmudená koncovka výfuku, takú som ju fakticky nikdy nevidel - predtým buď nič, alebo nasvetlo-hnedo/šedo.
Pridusený chod zatial nenastal - aký býval pri aplikácii VIF do jeho max. odporúčanej koncentrácie (možno pomohol i vhodný koktail s STP).
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od NOVON »

bloke: STP jako co,čistič vstřikování?
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Libor »

bloke:
to je zajímavý poznatek, myslím tím tu černou "očouzenou" koncovku. U mého auta, v podstatě od prvních kilometrů pozoruji stejný symptom. Koncovka je uvnitř od sazí. VIFuji od pořízení auta, tedy dva roky. Ještě jsem nenatrefil na stejné auto, tedy myslím stojící, abych mu koncovku checknul, zda tam má rovněž saze a nemyslel si, že jsem Fuko :D
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od bloke »

NOVON, STP do benzína v ponuke u nás nemá vela variácií; áno, taká čierna flaška Petrol (fuel) injector cleaner.
Libor> čiernu koncovku som si tu dnes vyhladával (vedel som že sa viackrát preberala v rôznych vláknach), napr svara spomínal že oproti Wynns (s ním vôbec) mu VIF začierňuje výfuk.
Moja skúsenosť sa zas týka (budem sa opakovať) len môjho typického jazdenia, kde chýbajú dlhšie jazdy, a tým spravidla aj vysoké otáčky -teda chýba mi režim, kedy sa o.i. optimálne čistí, a naopak vznikajú podmienky pre neduhy. Nabudúce keď onedlho natankujem, tak nedám STP (neotvorím novú flašku) ale zas po čase pridám len vyšší koncentrát VIF.
Fuko netuším význam :).
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Libor »

bloke:
Mám to "trochu" jinak. Jezdím taky zpravidla taky krátké trasy, tj. 10 km do práce a zpět, družina 5 km a zpět, nákupy kolem komína, pak ale výlety, kde docela často posílám motor k 7.000 ot./min, takže pavouky vymetám. Ty saze se mi moc nelíbí, kouknu příští týden na předváděčku, tu určo nebudou VIFovat.

FUKO - je to jeden romale z filmu "Nahota na prodej", který měl krom znásilňování také zálibu v souložení do výfuku automobilů (proto taky FUKO), až se mu to stalo osudným, kdy řidič při jeho činnosti zacouval a připlácl ho tak o zítku a kaput :)
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od lengy60 »

S VIF jsem měl naprosto shodné výsledky,tedy černá koncovka výfuku.Zprvu jsem měl podezření na spalování oleje,po jeho obměně to dělalo stále,po přechodu na Wynn´s nikoliv.Tehdy jsme to zde diskutovali a byl názor,že ta černá koncovka je známka toho,že VIF pracuje dobře. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Libor »

Taky jsem měl (mám) podezření na průnik oleje či co. Ale u nového auta?
Tak pokud to bude tím, že případné saze jdou po aplikaci VIFu výfukem z (motoru) auta ven, net problema ;-)
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1863
Registrován: ned zář 15, 2013 21:30
Bydliště: Dux & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od BigBang »

Libore, nemáš ty přímovstřik?
A2 1.4TDI - Rav VMO
T5 2.5TDI - Cas Edge FST LL2 0W30
Fabia 1.2TSI - Rav SSL
KLE500 - Rep MotoSint 10w40
TnT899 - Rep MotoR 15W50
MX-5 - HPR 10w50, Technyx 75w85, Yac BVX 75w90
vyjeto: Rep El 505.01TDI 5w40, MO XF 5w40, XF, XFS 5w50, XF 0w40, EE 5w40
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Libor »

Přímovstřik+nepřímovstřik+atkinson+VTEC. Minulý týden jsem měl scuka s kámošem, má posledního Turbo Civica, taky je přímo vstřikový a koncovka čistá. Babo raď.
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Odpovědět