aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Petr.K

Příspěvek od Petr.K »

mastnák píše:Už ho mám pár dní taky.Až odzimuju auto do kterého to půjde,jsem zvědav.Ale jsem realista,si myslim že se to nijak neprojeví.Jen to bude,snad k dobru vnitřnostem,čerpadlu atd. A hlavně vim,že tam něco je,neb jsem si to tam nalil sám
Taky jsem měl pocit že to nefunguje, ale když jsem začal dávat větší dávkování - 100ml na 40l N95 - tak už to bylo znát. Zase tak moc nejezdím, týdně najedu cca 250km a to hlavně po dálnici, takže mi dávkování vyhovuje.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Příspěvek od Pedro »

Píšou 1:1000,takže na 40L 40 ml. Dát o více jak 100% navíc? No nevim,to asi nebudu zkoušet. Dát o cca 25% asi neva,ale víc? Mám sice postarší model,ale má EFInu motor,fůru čidel a elektroniky a hlavně pořád funkční kat.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Pisou tohle:
Do nádrže vozidla nejdříve nalijte přípravek v poměru 1:1000, a poté natankujte potřebné množství benzinu. Tím dojde k rovnoměrnému promíchání přípravku.

Při silnějším dávkování se zvýší účinnost při odstraňování úsad ve starších karburátorových motorech.
Ja ho davam do V8 (bmw) motoru, davkovani 1:500 a spotreba sla dolu o 1,5 litra.
PetrB

vif

Příspěvek od PetrB »

Ahoj chlapi, kde bych sehnal Vif Super do benzínu, v okolí Pardubic. Na netu jsem našel snad jen 4 eshopy, kde ho prodávájí, na benzínkách marně hledám.
Dík za radu.
Hunter
Příspěvky: 117
Registrován: pát kvě 04, 2007 12:04

Příspěvek od Hunter »

PetrB

re

Příspěvek od PetrB »

Hunter: Díky, kámo. Pravdu díš a cena je skvělá: http://autoprislusenstvi.autostangl.cz/ ... Vyrobce=22
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Příspěvek od Jezevcik »

Běžně ho má Auto Kelly,a to je ,myslím v každém městě.
Albert

Příspěvek od Albert »

Zdravim, omylem jsem nalil do nadrze vecsi mnozstvi VIFu (do benzinu) - 2x tolik jak jsem mel. Nevite ci se to neprojevi negativne na OC benzinu? Tankuji natural 95. Diky.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27494
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Natankuj nádrž "do plné" - (zřeď to), a normálně to vyjeď. Nic by se stát nemělo.
emge

Příspěvek od emge »

Pri vyššej koncentrácii sa zvyšuje účinnosť čistenia. Vadiť by to určite nemalo.
Viď katalógový list:
http://www.41.cz/vif/katalog.php?kid=1
modelář

Příspěvek od modelář »

VIF se naštěstí nedá předávkovat. :)
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

modelář píše:VIF se naštěstí nedá předávkovat. :)
Jedine, že by to niekto nelial do nádrže auta... :D
PetrB

re

Příspěvek od PetrB »

Zdar,
nějak se mi ten VIF (benzín) nelíbí. Používám ho občas a už při nakouknutí dovnitř vidim hustou tekutinu asi tak jako olej. Jednou se mi rozlil okolo nádrže a za chvíli začal být lepkavý a ta skvrna vůbec nešla dolů (vodou s jarem). Až teď jsem to smyl technickým benzínem. Mám dojem, že STP aditiva jsou určena na totéž, ale jsou řiďounká, snad jak ředidlo (to poznám při nalévání i při špouchání je to slyšet). Navíc teď jsem řešil problém s neprůchodnými vstřikovači po 48tisících na Fabii II 1,4 16V.

Tak nevim-ta aditivace asi moc smysl neměla. Tankuju jen u slušnějších značek, občas V-power, nebo aspoň kde je pečeť kvality a hlvně kde se hodně prodá. Přestávám věřit v "psychologickou" sílu těch aditiv, přičemž u mě šlo o prevenci a nevytvoření svinstva, ne o zachraňování situace po předchozím kašlání na věc.
Tirika

Příspěvek od Tirika »

Používám ho taky a je normálně tekutej..... :wink:
modelář

Příspěvek od modelář »

To PetrB: Promiň, ale hledáš chybu tam, kde není. Zdrojem Tvých problémů není VIF, ale nepovedenost koncernového motoru ve Tvém voze, což dokládá např. skutečnost, že firma Cimbu s ním v rámci svého "čiparského" podnikání nechce mít nic společného...
Odpovědět