aditiva do oleja

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Rudy B
Příspěvky: 18
Registrován: stř srp 16, 2023 18:08

aditiva do oleja

Příspěvek od Rudy B »

Zdravim chcem sa opytat či ma zmysel davat do oleja aditivum LM ceratec alebo LM molygen ked pouzivam Shell helix ultra 5w40 A3B4?Počul som že to može narušit štrukturu oleja a tzv.sa domiešaju aditiva a bude ten olej horšie mazat ale zas niekto ked sa pytam neda nato dopustit a použiva to pravidelne a ze v zime je to najlepšie kym sa ohreje studeny motor.Mam 2.5v6 tdi bez dpf tzv.rotačku a chcem na zimu to najlepšie .olej menim pravidelne po 8000km aj filter ale pytam sa lebo vidim že niektory sa tu dost rozumeju do olejov tak by som poprosil radu.dik.za odp. :wink:
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2270
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: aditiva do oleja

Příspěvek od tonny »

Dáváš výborný olej s krátkým intervalem výměny do jednoduchého motoru :wink: . Asi máš auto moc rád, další aditiva bych nedával. Spíš bych dal něco kvalitního do nafty.
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
Uživatelský avatar
Pitris JUNIOR
Příspěvky: 1797
Registrován: pát kvě 23, 2014 17:10
Bydliště: Brno

Re: aditiva do oleja

Příspěvek od Pitris JUNIOR »

Když už bereš aditivovaný olej, tak jej neaditivuj znovu 🙂.
Kia CEED 1.6 GDI 99kW N98 + Mannol 9950
Amsoil EU Car Formula 5w40
Následuje - Millers Oils CFS NanoDrive 5W40
Kumho Ecsta HS52 205/55 R 16 XL 94 V
Vredestein Snowtrac 5 205/55-R16
abc
Příspěvky: 1072
Registrován: pon led 01, 2018 18:13
Bydliště: Brno

Re: aditiva do oleja

Příspěvek od abc »

Aditiva do paliva ano ale do oleje nikdy. :)
Corolla 1,6 2017
Aygo 2022
Mazda 2 1,3 2011
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27494
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: aditiva do oleja

Příspěvek od Pitris »

Krásně to tady nedávno shrnul Shi.... :wink:
Shi píše: stř srp 16, 2023 20:16 Pomoc to může, pokud to přidáš do nějakého hodně laciného oleje, který neobsahuje estery nebo AN a jiné složky a aditiva, která se aktivně snaží uchytit na povrchu.

Ideálně nějaký olej, kde není Mo, Bo ani jiná "kouzla" a kde je HC nebo VHVI základ by byl můj kandidát, protože u prémiových olejů těžko něco takhle na koleně zlepšíš. Já bych do toho nešel.
Kdyby to fungovalo takhle hezky, tak by třeba LM u svých aditiv mělo jasně uvedeno: Když do našeho oleje X přidáte naše aditivum Y, tak se zlepší a, b, c, d, ... a stále bude platit, že výsledný olej plní požadavky ACEA norem atd. Nic takhle konkrétního jsem nikdy nezahlédl, vždycky jen spousta naleštěných keců.

Navíc kvality IF-WS2 prokazují zkouškou, která je relevantní spíš pro převodovky, což u mě taky nadšení nevzbuzuje, ale chápu, že ta zkouška je levná. Můj motor levný není.
A konkrétně ten Shell Helix Ultra 5w40 je fakt "plná" a je v tam mj. jak ten bor tak i molybden :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Rudy B
Příspěvky: 18
Registrován: stř srp 16, 2023 18:08

Re: aditiva do oleja

Příspěvek od Rudy B »

tonny píše: úte lis 28, 2023 18:27 Dáváš výborný olej s krátkým intervalem výměny do jednoduchého motoru :wink: . Asi máš auto moc rád, další aditiva bych nedával. Spíš bych dal něco kvalitního do nafty.
dakujem ok nejdem davat.a ake je naj aditivum do nafty? zatial davam dvojitu davku VIF zimny do nafty. ide mi hlavne aby zvišilo mazivost nafty a trochu cetanove čislo..je to ok?pripadne ktore mam vyskusat?dik za odp.tiez som myslel ze tie aditiva su zbytočne.... :wink: :wink: :wink:
Rudy B
Příspěvky: 18
Registrován: stř srp 16, 2023 18:08

Re: aditiva do oleja

Příspěvek od Rudy B »

Pitris píše: úte lis 28, 2023 19:29 Krásně to tady nedávno shrnul Shi.... :wink:
Shi píše: stř srp 16, 2023 20:16 Pomoc to může, pokud to přidáš do nějakého hodně laciného oleje, který neobsahuje estery nebo AN a jiné složky a aditiva, která se aktivně snaží uchytit na povrchu.

Ideálně nějaký olej, kde není Mo, Bo ani jiná "kouzla" a kde je HC nebo VHVI základ by byl můj kandidát, protože u prémiových olejů těžko něco takhle na koleně zlepšíš. Já bych do toho nešel.
Kdyby to fungovalo takhle hezky, tak by třeba LM u svých aditiv mělo jasně uvedeno: Když do našeho oleje X přidáte naše aditivum Y, tak se zlepší a, b, c, d, ... a stále bude platit, že výsledný olej plní požadavky ACEA norem atd. Nic takhle konkrétního jsem nikdy nezahlédl, vždycky jen spousta naleštěných keců.

Navíc kvality IF-WS2 prokazují zkouškou, která je relevantní spíš pro převodovky, což u mě taky nadšení nevzbuzuje, ale chápu, že ta zkouška je levná. Můj motor levný není.
A konkrétně ten Shell Helix Ultra 5w40 je fakt "plná" a je v tam mj. jak ten bor tak i molybden :wink:
diky moc
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27494
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: aditiva do oleja

Příspěvek od Pitris »

Rudy B píše: úte lis 28, 2023 19:44.a ake je naj aditivum do nafty?
Jestli je nej netuším, ale krom VIFu určitě funguje třeba i Millers....
https://www.millersoils.cz/diesel-power-ecomax
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
marcel36
Příspěvky: 23
Registrován: pát říj 13, 2023 17:30
Bydliště: Trebišov

Re: aditiva do oleja

Příspěvek od marcel36 »

Aj toto bude fungovať:
Wynns Supremium diesel
Pro-Tec Guard Fill diesel
O tom Wynnse je tu na fóre niekde celé vlákno
Peugeot 508 GT 2.2HDI,Ravenol VMP 5W30 (predtým Total Ineo MC3 5W30), prevodovka Ravenol TW-S
Peugeot 307 2.0HDI 100kw,Ravenol VST 5W40(predtým Total Quartz 9000 5W40)
marcel36
Příspěvky: 23
Registrován: pát říj 13, 2023 17:30
Bydliště: Trebišov

Re: aditiva do oleja

Příspěvek od marcel36 »

S aditívom do oleja nič nepokazíš. Do oleja som dával TEC2000 (oilbooster), do obidvoch áut, a žiadny problém, či sa nejako stíšil chod motora, to by bolo subjektívne. Ale doteraz sú po aplikáciách TECu motoricky v dobrej kondícii a majú dosť tichý chod - hlavne 2.0HDI RHR má pri 320tkm po niekoľkoročnej kombinácii Quartz 5W40+TEC tichý zamatový chod ako 1.6HDI.
Peugeot 508 GT 2.2HDI,Ravenol VMP 5W30 (predtým Total Ineo MC3 5W30), prevodovka Ravenol TW-S
Peugeot 307 2.0HDI 100kw,Ravenol VST 5W40(predtým Total Quartz 9000 5W40)
1.9JTD

Re: aditiva do oleja

Příspěvek od 1.9JTD »

Aditíva do oleja, paliva - to je vďačná téma sporov.
Dôvod je jednoduchý, sú také, čo neuškodia, také čo pomôžu aj také, ktoré môžu spraviť škodu. Je na zvážení čo kedy a kam.
"LM ceratec alebo LM molygen" - Ceratec ma neprsvedčil, dal som ho do manželkinho JTD no pri najbližšej výmene tam pôjde to, čo používam desaťročia v olejoch aj palivách. Molygen nepoznám.
Rudy B
Příspěvky: 18
Registrován: stř srp 16, 2023 18:08

Re: aditiva do oleja

Příspěvek od Rudy B »

1.9JTD píše: úte pro 05, 2023 23:12 Aditíva do oleja, paliva - to je vďačná téma sporov.
Dôvod je jednoduchý, sú také, čo neuškodia, také čo pomôžu aj také, ktoré môžu spraviť škodu. Je na zvážení čo kedy a kam.
"LM ceratec alebo LM molygen" - Ceratec ma neprsvedčil, dal som ho do manželkinho JTD no pri najbližšej výmene tam pôjde to, čo používam desaťročia v olejoch aj palivách. Molygen nepoznám.
a čo použivaš desatrocia? :?:
1.9JTD

Re: aditiva do oleja

Příspěvek od 1.9JTD »

XXX. Skúšal som aj iné prípravky, no nenašiel nič lepšie. Deklarujú ochranu aj pri dočasnej strate mazania - moc som tomu neveril, no potvrdilo sa nám to. Mám rokmi overenú úsporu na palive (roky zapisujem tankovania, nájazd), tichší hladší chod, vyššie zrýchlenie. Až neuveriteľnú ochranu "overila" moja pani jej chybou. Natankovala benzín do takmer prázdnej nádrže, prešla naň počas dvoch hodín 140 kilometrov. Že natankovala benzín sme zistili až keď auto ďaľší deň nechelo naštartovať. Mechanik vypustil, dal naftu - povedal, že nechápe prečo sa to nezadrelo. Motoru nie je nič, odvtedy prešiel ďalších 1600 kilometrov a ani náznak problému.
Naposledy upravil(a) 1.9JTD dne pon úno 26, 2024 21:00, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27494
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: aditiva do oleja

Příspěvek od Pitris »

Toto bych - když už, tak - pochopil u aditiva do paliva, (i když i tak v nádrži musela nějaká nafta zbýt a benzin ji "jen" naředil; páč čistě na benzin by tolik s dieselem nenajela), ale co má aditivum do oleje (potažmo olejový systém) společného s druhem paliva? 😳
V olejovém okruhu je olej - ne palivo, a tím že se to nezadřelo zřejmě myslel vstřikovače....

PS: když se tada nebudeme bavit o 2T.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9939
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: aditiva do oleja

Příspěvek od Colommbo »

Tož zrovna v případě Metabondu bych byl, kulantně psáno, velmi obezřetný. A ujetí 140km na benzín v nádrži naftového motoru se mi nechce věřit...
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Odpovědět