aditiva do oleja

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9940
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: aditiva do oleja

Příspěvek od Colommbo »

Myslíš tím někoho konkrétního...?
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1763
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: aditiva do oleja

Příspěvek od kornel »

1.9JTD píše: pát bře 15, 2024 14:45 "Mám za to, že tá NANO - zložka je práve tento WS2, ktorý funguje mechanizmom čosi ako nano guločkové ložiská znižujúce trenie medzi
povrchmi a pri medzných podmienkach mazania a strihu oleja pod vysokým tlakom medzi povrchmi - deformujúce sa nano guličky a z nich
odlupujúce sa vrsty (ako cibulové supky) ktoré vytvárajú v daných kontaktných miestach lokálny ochranný tribofilm vysokej odolnosti."

Vrchol príčetnosti miestneho GURU. :lol:
niečo z úplných základov na preštudovanie.. teda aby si bol v obraze :wink:
https://www.sciencedirect.com/science/a ... 1420309672

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
zdroj: https://issuu.com/kim0824/docs/6_nov_dec_2017/8

A čím podložíš a vyargumentuješ ty, svoj nepríčetný nesúhlas :idea: :?:

P.S ako som už nedávno napísal.. zo strany tohto individua sa jedná o čistý trolling a mám za to, že naplnil po okraj dôvody na doživotný ban a konečne stopku na tomto fóre :D (nakoniec asi to nebude v jeho prípade jediné fórum kde si lieči nejaké komplexy..) Do diskusii neprispieva ničím prínosným.. práve naopak, popísal tu už za tú svoju krátku existenciu neuveriteľné nezmysly a bludy hraničiace s príčetnosťou a zdravým rozumom. Naviac v debatách bezdôvodne zachádza až do určitej formy osobných útokov, invektív a snahy o zosmiešňovanie voči členom fóra (a to nemyslím týmto seba).
1.9JTD

Re: aditiva do oleja

Příspěvek od 1.9JTD »

Uložil som si ten dokument a zbežne prezrel. Postnuté obrázky pozriem lepšie možno zajtra. Pre seba.

Molybden disulfid (MoS2) je známy a používaný desaťročia. Aj iné - teflón, zlúčeniny chlóru, síry a podobne. V súčasnosti čoraz menej.
Wolfram Disulfid (WS 2) kratšie.

Okrem ilustratívneho obrázka nevidím guličky, ktoré by sa mohli odvaľovať po kovovom povrchu - aj s ohľadom na rozmer molekúl použitých komponentov voči nerovnostiam kovového povrchu reálnych materiálov v exponovaných častiach motorov, prevodoviek.

Mýlite sa vo viacerých predpokladoch aj uzáveroch - toto fórum som bral najprv vážne ako maximálne seriózne. Môj omyl. Tu ide viac o ego niektorých než o fakty.

Spomenul som veci, z ktorými mám osobné vyše 30-ročné skúsenosti. To zosmiešňovane a spochybňovanie ste predviedli viacerí Vy (poodkladal som si záznam stránok pre vlastné poučenie - akým ľuďom sa nabudúce vyhnúť oblúkom)

Som na vyše desiatke iných fór aj iných zameraní, pochopiteľne pod iným nickom. Nikde inde som nestretol takúto skupinu neomylných géniov. Nebudete mi chýbať ak sa niekto rozhodne, že fakty škodia jeho kamarátom. Mám sa čomu aj komu venovať. S ľuďmi, ktorí majú problém sami zo sebou, používajú nekorektné argumenty, posmešky a tvrdia to o oponentovi je škoda strácať čas aj keď ho mám.
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1763
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: aditiva do oleja

Příspěvek od kornel »

a kde sú teda tie protiargumenty voči tomu čo som uviedol v predošlom :?: :?: nič, len klasicky ďalšie prázdne kecy a výlevy zjavného urazeného sociopata (nikto mu tu nepochválil metabondy, tak sa opustil) :D
Colommbo pošli toho magora už do prdele, toto už skutočne nie je normálne čo tu predvádza a spamuje doslova.. sorry

P.S ono to "nevidí guličky" .. malo by si to zobrať lupu... toto už nemá úroveň
Naposledy upravil(a) kornel dne pát bře 15, 2024 19:52, celkem upraveno 1 x.
abc
Příspěvky: 1072
Registrován: pon led 01, 2018 18:13
Bydliště: Brno

Re: aditiva do oleja

Příspěvek od abc »

abc píše: úte led 23, 2024 11:07 Budu citovat s dovolením sám sebe z 28.12.2023. 8)
abc píše: čtv pro 28, 2023 21:08 Chlapi tady pomůže jen ignorace. 8)
JTD zkouší ( chce ) reklamu zadarmo na ten zázrak. :evil:
Co by dál Mobil 1, Shell, Ravenol a další výrobci mít takovou "bombu" jak je Metalbond :?: :idea: :shock:
Znova budu citovat sám sebe a tentokrát požádám admina o uvážení jestli fakt nastal čas spláchnout toto vlákno do .....
Nemá to smysl. :evil:
Mezitím kornel byl rychlejší. :wink:
Corolla 1,6 2017
Aygo 2022
Mazda 2 1,3 2011
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1763
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: aditiva do oleja

Příspěvek od kornel »

vlákno by som ja osobne asi nemazal.. je tu totiž aj dosť hodnotných poznatkov, argumentov, faktov, aj názorov (od viacerých).. okrem tých prázdnych kecov a fantasmagorii tohto trolla :D
abc
Příspěvky: 1072
Registrován: pon led 01, 2018 18:13
Bydliště: Brno

Re: aditiva do oleja

Příspěvek od abc »

Myslel jsem to i z toho důvodu že do oleje aditiva nějak nepatři, osobně bych je nikdy nedál. 8)
Corolla 1,6 2017
Aygo 2022
Mazda 2 1,3 2011
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9940
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: aditiva do oleja

Příspěvek od Colommbo »

1.9JTD: Dovolím si napsat svůj názor. Přilétls začátkem prosince na toto fórum jako kometa, hned jsi začal rozdávat rozumy a zkoušels nás ohúriť Metabondom. Aspoň tedy na mě jsi udělal dojem, že všechno víš (nejlíp), všude jsi byl, se vším máš zkušenosti a od všeho klíče, prostě takový pan Chytrý. Jak jsem už někde na fóru napsal, učils mě trpělivosti a přiznávám, že dnes odpoledne můj pohár už málem přetekl. Snažil jsem se demokraticky tě ignorovat a chtěl ti dát ještě šanci. Po tvém výstupu v tomto vlákně však vidím, že to nemá cenu, není čas ztrácet čas.
Taky se pohybuju na vícero diskusních fórech se vztahem k autům, některá mám tu čest moderovat, nejsem žádný odborník, ale auta mě prostě odmalička zajímala. A něco jsem už v životě zažil a nejen za volantem. Přes třicet let jsem pracoval na vlastní odpovědnost s důležitou rozhodovací pravomocí. To vše ale v kolektivu a je zcela logické, že lidé se vždy a všude nesednou, vždy se najde někdo, s kým je možné (někdy nutné) udržovat korektní a kolegiální vztah, přátele si však člověk hledá mezi lidmi majícími velmi podobné či shodné názory na věci důležité. Na druhou stranu se i občas stává, že některý jedinec se svým přístupem, chováním a jednáním z kolektivu postupem doby sám vyčlení. Což je po mém soudu tvůj případ...
Jsem opravdu rád, že, jak sám píšeš, ti toto fórum ani nikdo z nás nebude chybět. A jak tu průběžně sleduju reakce kolegů, ono to bude s velkou pravděpodobností oboustranné. Teď je cca půl deváté, nechám ještě nějakou dobu, aby sis moje vyjádření mohl případně přečíst, a pak tvé působení na tomto fóru ukončím. A můžeš mi věřit nebo ne, potěšení z toho nemám... :?
Edit: Teď koukám, že sis dal tu práci a ze svých příspěvků slovo Metabond vymazal a nahradil výrazem XXX. Na důvod se neptám, je mi to už jedno...
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1763
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: aditiva do oleja

Příspěvek od kornel »

abc píše: pát bře 15, 2024 20:09 Myslel jsem to i z toho důvodu že do oleje aditiva nějak nepatři, osobně bych je nikdy nedál. 8)
z tohto pohľadu súhlas, kľudne zmazať :D ..snáď z môjho pohľadu s jedinou výnimkou v dodatočnej do-aditivácii. Nebál by som sa použiť Molygen Motor Protect od Liqui Moly - je to certifikovaný organo-wolfrám VANLUBE W-324 od VanderbiltChemicals zapracovaný renomovanou spoločnosťou Liqui Moly do kvalitného HC+AN základu (presne to isté pridávali aj do svojej rady olejov Molygen.. W-324 používal donedávna aj Ravenol - eko buzerácia a údajne aj nejaké DE restrikcie pre nemecký trh im v tom hádžu polená pod nohy a viac to nedávajú do olejov - ekonomicky je to pre nich už nevýhodne) žiadne neznáme "garážove" opičie kvapky.
V 1/3 - 1/4 dávke dodá cca 350ppm wolfrámu (s takmer žiadnym ovplyvnením koncentrácie ostatných prvkov) - ten naviac synergicky pracuje s Mo aj ZDDP, antagonistické interakcie neboli zistené.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9940
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: aditiva do oleja

Příspěvek od Colommbo »

Nic se mazat nebude.
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9940
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: aditiva do oleja

Příspěvek od Colommbo »

W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pitris JUNIOR
Příspěvky: 1797
Registrován: pát kvě 23, 2014 17:10
Bydliště: Brno

Re: aditiva do oleja

Příspěvek od Pitris JUNIOR »

Je to sice béčkový web, zde má ale jasnou pravdu 👌

https://www.portalridice.cz/clanek/nejl ... alne-zadne
Kia CEED 1.6 GDI 99kW N98 + Mannol 9950
Amsoil EU Car Formula 5w40
Následuje - Millers Oils CFS NanoDrive 5W40
Kumho Ecsta HS52 205/55 R 16 XL 94 V
Vredestein Snowtrac 5 205/55-R16
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1763
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: aditiva do oleja

Příspěvek od kornel »

drvivá väčšina užívateľov absolútne netuší nič o zložení danej "vodičky" a dokonca ani to, čo chcú tou vodičkou vylepšiť-pozmeniť (aké vlastnosti , charakteristiky oleja.. čo konkrétne tým proste sledujú). len marketinogové kecy, že motor pobeží omnoho lepšie a prežije aj výbuch slnka v supernovu...
Uživatelský avatar
Pitris JUNIOR
Příspěvky: 1797
Registrován: pát kvě 23, 2014 17:10
Bydliště: Brno

Re: aditiva do oleja

Příspěvek od Pitris JUNIOR »

Viz to aditivum, nevím už jsk se jmenovalo, s 10ti % chlóru 😁
Kia CEED 1.6 GDI 99kW N98 + Mannol 9950
Amsoil EU Car Formula 5w40
Následuje - Millers Oils CFS NanoDrive 5W40
Kumho Ecsta HS52 205/55 R 16 XL 94 V
Vredestein Snowtrac 5 205/55-R16
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27494
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: aditiva do oleja

Příspěvek od Pitris »

To byl Aerotec :twisted:
Luboš T. píše: pon úno 20, 2017 14:38 Pozor na novou zázračnou přísadu AEROTEC® Metal Conditioner....Jedná se o silně chlorovanou přísadu s obsahem chloru téměř 27%!!
A další taková podobná :( věc je Atomium, kde průměr některých jeho částic je 60 µm
a(le) filtr zachytí už 15 µm....
Naposledy upravil(a) Pitris dne čtv bře 28, 2024 9:07, celkem upraveno 1 x.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět