aditiva do oleja

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1763
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: aditiva do oleja

Příspěvek od kornel »

1.9JTD píše: stř bře 06, 2024 7:10 Zajačie úmysly nemám mať prečo, píšem fakty, nie dojmy, priatelia.
kde aké? :D
1.9JTD píše: stř bře 06, 2024 7:10 LM nie je garážová firma(?).
trochu mimo otázka.. jednak LM nikto nespomína, jednak marketing a reklama pre ich produkty (aditíva) nie je snáď ani z kilometra porovnateľná s tým čo predvádza napr. tento NANOL s ich produktom.. a jednak a čo je najpodstatnejšie LM produkuje/mieša svoje aditíva (ako finálne produkty) z látok a zlúčenín prvkov :arrow: vyvinuté a reálne otestované na účinnosť v olejoch, TOP chemickými spoločnosťami ako napr. Vanderbilt, Infineum, Chevron, Afton chemicals...
Konkrétne napr. u prípravku LM Molygen Motor Protect použil výrobca Liqui Moly :arrow: organovolfram od Vanderbilt Vanlube W-324, ktorý je vyvinutý a reálne dohľadateľne touto spoločnosťou testovaný s potvrdenou účinnosťou a bezpečnosťou pre použitie v motorových olejoch. Naviac presne túto látku priamo mieša aj do svojej rady olejov Molygen.
A teraz si to daj do porovnania a súvisu napr. s týmto NANOL zázrakom a podobnými produktami.
1.9JTD

Re: aditiva do oleja

Příspěvek od 1.9JTD »

Nanol som videl iba na obrazku. Pouzit ho neplanujem, testovat uz nemam na com.
Pockam ci ho preukazatelne realne niekto testne. Potom si budem vediet urobit nazor. Nezvyknem odmietat nieco len preto, ze mne sa to nezda mozne.
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1763
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: aditiva do oleja

Příspěvek od kornel »

1.9JTD píše: stř bře 06, 2024 7:59 Pockam ci ho preukazatelne realne niekto testne.
čo myslíš týmto konkrétne?
1.9JTD

Re: aditiva do oleja

Příspěvek od 1.9JTD »

Rozdiel v treni napriklad.
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1763
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: aditiva do oleja

Příspěvek od kornel »

to je veľmi široký pojem.. čím by mal byť zadefinovaný ten "rozdiel v trení" a akou metodikou to dotyčný občan odmeria :idea:
1.9JTD

Re: aditiva do oleja

Příspěvek od 1.9JTD »

Nejaky fiktivny obcan ma popravde nezaujima.
Preco by mal? :)
Jazdime svojimi autami, v ktorych viem porovnat rozdiel.
Nizsia spotreba, vyssie zrychlenie, dlhsi dojazd pri brzdeni motorom na zhodnom useku zo zhodnej rychlosti.
Zistenia spickovych pretekarov o vyraznom znizeni opotrebenia su pre mna argument. Spochybnovanie su pre mna kecy.
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1763
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: aditiva do oleja

Příspěvek od kornel »

Veď si predsa sam napísal, že si počkáš až ho niekto reálne tesne.. Tak preto sa pýtam akým spôsobom, metodikou.. :idea:
A potom mi odpovieš, že teba nezaujíma kto to otestuje a odvoláš sa na svoje pocity, ktoré ti v tom postačia.. Ale ok, stačí aj taká odpoveď.

P. S a tie zistenia špičkových pretekárov o nižšom opotrebeni nájdeme kde?
1.9JTD

Re: aditiva do oleja

Příspěvek od 1.9JTD »

Vychádzaš z formy. Zamotával si kvalitnejšie.
Písal som, že počkám až niekto testne NANOL. Zaujíma ma rozdiel v záťaži bez/s. Bez toho to vopred neodsudzujem, Ty a ostatní kľudne môžete. Nevidím dôvod niečo viac vysvetľovať.

P. S. - hľadaj.
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1763
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: aditiva do oleja

Příspěvek od kornel »

zatiaľ si sa zamotal len ty chlape (ale to sa ani nedivím, z toho čo si tu na fóre predviedol doteraz).. dokonca odporovať si vo svojich dvoch vlastných príspevkoch prakticky hneď po sebe , tak to už chce značný "talent" :D

P.S ja mám hľadať? veď ty tu niečo tvrdíš z brucha (ako neustále), tak to podlož relevantnými údajmi :idea: Totiž logika tvojej "argumentácie" sa dá jednoducho opísať štýlom :arrow: "konzumovať piesok je zdraviu prospešné :!: a dokážte že nie je :lol:

Nezvyknem skĺzavať k nejakej osobnejšej rovine, ale debata s tebou je vyslovene strata času a nulová pridaná hodnota.. dokonca pripadá mi to z tvojej strany už ako forma trollingu.. Byť ja admin, tak ti mažem účet.
Naposledy upravil(a) kornel dne stř bře 06, 2024 11:18, celkem upraveno 2 x.
1.9JTD

Re: aditiva do oleja

Příspěvek od 1.9JTD »

...
Uživatelský avatar
Pitris JUNIOR
Příspěvky: 1797
Registrován: pát kvě 23, 2014 17:10
Bydliště: Brno

Re: aditiva do oleja

Příspěvek od Pitris JUNIOR »

Že bysme měli trolla na fóru? To tu ještě nebylo, byť Mirec tomu byl velmi blízko 🤣🤣🤣
Kia CEED 1.6 GDI 99kW N98 + Mannol 9950
Amsoil EU Car Formula 5w40
Následuje - Millers Oils CFS NanoDrive 5W40
Kumho Ecsta HS52 205/55 R 16 XL 94 V
Vredestein Snowtrac 5 205/55-R16
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27494
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: aditiva do oleja

Příspěvek od Pitris »

kornel píše: stř bře 06, 2024 11:14Byť ja admin, tak ti mažem účet.
Colommbo píše: čtv led 04, 2024 13:44 Mě kolega svými příspěvky učí trpělivosti...
Obdivuji 😲 Colommbovu (a Tvoji korneli taky) trpělivost. Já bych to už udělal....



On to tu nedávno napsal/se ho zeptal i Durex.
Durex píše: pon led 22, 2024 11:25Jak může to aditivum změnit vlastnosti kovu? Jakého? Slitiny hliníku? Nebo toho cementování? Nebo nicasilu na válci? To opravení povrchu. Jako že mi to opraví piting na převodových zubech, ale s honováním to neudělá nic? Že mi to opraví vymačkaný články rozvodového řetězu? Opravdu dochází ke změnám struktury materiálu při 60 st celsia? To je třeba moje provozní teplota oleje jaro/podzim. Dobře, ať nežeru 80 - 90 v létě?....
A odpovědi se taky nedočkal. Holt když někdo uvěří reklamě (a ten Bond Meta Bond :P) ji má taky zmáknutou dobře, tak jí holt uvěří.... :(
No a pak se dá tvrdit i že turbodiesel ujede na směs 51 l benzinu a 6 l nafty 140 km nebo že to vylepší o 3 vteřiny akceleraci z 0 na 100 :P

Obrázek
Naposledy upravil(a) Pitris dne stř bře 06, 2024 13:30, celkem upraveno 1 x.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1763
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: aditiva do oleja

Příspěvek od kornel »

snáď nie je možné, aby príčetný človek myslel vážne tie nezmysly... za mňa troll jak vyšitý, zrelý na večný BAN :lol:
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1763
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: aditiva do oleja

Příspěvek od kornel »

Pitris JUNIOR píše: stř bře 06, 2024 11:22 Že bysme měli trolla na fóru? To tu ještě nebylo, byť Mirec tomu byl velmi blízko 🤣🤣🤣
Mirec, ten si niečo málo pozrel, prečítal nejaké články a úplne prepadol mylnej predstave, že vývoj vyrieši všetko.. a svoje "ľahkobežné" presvedčenie priviedol až "ad absurdum" ..akurát mu trochu pri tej jeho študijnej snahe ušlo, že ten vývoj a nástup smerovania, ktorým to momentálne v automotive a mazivách ide, nebol vyprovokovaný a motivovaný vylepšením ochrany a životnosti motorov :!: ale zámienka bola snaha nejakým spôsobom dodržať EKO-GREEN nariadenia a vyhnúť sa pokutám.. a bohužial ide to len za cenu určitých kompromisov :?
1.9JTD

Re: aditiva do oleja

Příspěvek od 1.9JTD »

"Mám za to, že tá NANO - zložka je práve tento WS2, ktorý funguje mechanizmom čosi ako nano guločkové ložiská znižujúce trenie medzi
povrchmi a pri medzných podmienkach mazania a strihu oleja pod vysokým tlakom medzi povrchmi - deformujúce sa nano guličky a z nich
odlupujúce sa vrsty (ako cibulové supky) ktoré vytvárajú v daných kontaktných miestach lokálny ochranný tribofilm vysokej odolnosti."

Vrchol príčetnosti miestneho GURU. :lol:
Odpovědět