2t motor se vstrikovanim

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Jirka 600i

2t motor se vstrikovanim

Příspěvek od Jirka 600i »

zdarvim vsehcny zaregistroval jsem se tady ..a rad bych slysel nazory na tohle tema..mam dvoutakt motor Trabant s elektronickym vstrikovanim paliva a lambda sondou....a premyslim jaky pro tohle pouzivat olej abych neznicil lambda sondu karbonovymi usazeninami...motor je zatim ve vyvoji a pro zjkouseni jsem pouzil olej castrol v pomeru presne 1:50 vsem dekuji za reakce i napady diky jirka
Pkod1

Příspěvek od Pkod1 »

Zdravim Vas,
misto rady mam nejdrive dotazy...
Jakou lambda sondu budete pouzivat? Co bude system ridit? Vstikovat budete ""klasicky" do sani? Lambdu budete mit kvuli katalyzatoru nebo rizeni smesi?

Olej pro 2T motory by lambde nemusel vadit o moc vic, nez bezne vyrobci povoleny 1l motoroveho oleje na 1000km u 4T :D . Otazka spise bude, jak kvalitne olej motor spali.
Jirka 600i

Příspěvek od Jirka 600i »

vstrikuje se klasicky do sani palivo s olejem..odpada tak problem s oddelenym mazanim system vstrikovani je Bosch monomotronic i s lambda sondou bosch

http://www.youtube.com/watch?v=xmPbMdD9EhY
tohle video je posledni co sem natocil ale mam jich vice z vyvoje...i fotek dost na ruznych strankach
Pkod1

Příspěvek od Pkod1 »

Popravde asi budete mit problem s tou klasickou lambdou. Lambda totiz reaguje na kyslik ve spalinach.
U 2T vsak dochazi vzdy k miseni spalin se smesi paliva a vzduchu. V urcitych rezimech se dokonce dostava nespalena smes primo do vyfuku. Jinak receno, nebude obsah kysliku ve vyfukovych plynech v prime vazbe na slozeni spalovaci smesi. Lambda tak ztraci smysl.
Jirka 600i

Příspěvek od Jirka 600i »

ja o tom vim..dle diagnostiky lambda sonda reaguje a meri motor jsem vsak zatim nezkousel nikde pod zatizenim takze sam nevim...slo mi spise o to pouziti oleje
Pkod

Příspěvek od Pkod »

Uz jsem to zminoval. Davkovani oleje v pomeru 1:50 je velice blizko limitu 1l na 1000km u 4t motoru.
Ve Vasem pripade bych povazoval za nejvetsi nebezpeci pro lambda sondu kontaminaci nespalenym olejem. V tom pripade by se znehodnotil pro kyslik prostupny pevny elektrolyt lambdy (zpravidla oxid zirkonicity). U 2T je potreba s nespalenym olejem ve vyfuku pocitat. Nejsem schopen posoudit, do jake miry by stacilo mechanicke cloneni aktivni casti lambdy labyrintem. Ale ve Vasi aplikaci o rychlost odezvy nejde, tak muze byt lambda vice oddelena.
Kazdopadne bude nutna vyhrivana sonda, v lepsim pripade planarni.
Zvazte vsak smysluplnost jejiho nasazeni.
Jirka 600i

Příspěvek od Jirka 600i »

sonda je vyhrivana chtel jsem timto odstranit nektere nedostatky karburatoru zlepsit zapalovani system ma vykonejsi zapalovani...dale stabilizovany volnobeh...a tak celkove proste zkusit jak se to bude chovat bez lambda sondy se to studene hlti...ale i tak diky za nazor jirka
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

musel bys udělat vstřikování přímo do válca a zrušit sací kanály jako u dvoutaktních díslů. jedině tak se nedostane nespálená směs do vejfuku.
Jirka 600i

Příspěvek od Jirka 600i »

Ja vim jenze prime vstrikovani bych po elektronicke strance nedal dohromady a ten system i lambda opravdu funguje i tak a smes si to hlida koukal jsem se na diagnostice lambda sonda ukazuje pekne kolem 1V slo mi spise o nazor jaky do toho pouzivat olej aby nevytvarel karbon tolik a sonda se nezanesla

lambda sonda tady
http://www.youtube.com/watch?v=of65QSdc3S0
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Ja bych pouzival temer libovolny moderni olej pro 2T motory. API TC by melo byt zakladnim znakem kvality oleje.
Jirka 600i

Příspěvek od Jirka 600i »

na zkouseni jsem pouzil tenhle olej a je namichan presne 1:50 ne vice ani mene

Obrázek
Moja

Příspěvek od Moja »

Vyzkoušej Mobil1 Racing 2T mám sním výborný zkušenosti.Řekl bych nej.D
dvoutaktní olej.
Jirka 600i

Příspěvek od Jirka 600i »

premyslel sem treba neco co se leje do motocrosovych motorek..a podobne..neco pro male motor zahradni technika...aby se nezanasel vyfuk a snizila kourivost
Pkod1

Příspěvek od Pkod1 »

Dneska plni normu TC kdejaky levny olej. Ja jsem vsadil u svych 2T motoru na Mogul TS. Mel by stat do cca 120,- za litr.
Norma API TC prave pozaduje nizke usady ze spalovaneho oleje. tedy presne to, co Vy od oleje potrebujete.
vice mozna tady
http://www.oleje.cz/index.php?left=dvou ... dobe_vykon

Zamerne neradim predrazene z v tomto pripade zbytecne oleje. Je totiz jasne, ze ekonomika provozu bude take hodnocena.
Jirka 600i

Příspěvek od Jirka 600i »

prave mogul TS otec pouziva ridi se ale heslem radsi vice nez mene...co se tyka karbonu sam nevim motor jsem nerozdelaval zatim tenhle castrol co jsem pouzil ja stal asi 200Kc litr
Odpovědět