10W nebo 5W ????

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27500
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Anonymous píše:Karbon a saze, holenku, to je to, co způsobuje zčernání.
A jen bych doplnil, že to "zčernání" je v pořádku, znamená to, že olej plní jednu ze svých funkcí.
FF

Příspěvek od FF »

Niektorí mechanici mi tvrdia, že ten a ten olej nie je kvalitný, lebo keď ho vypúšťajú tak je "úplne čierny"... ...ja im tvrdím, že keby vypustili po 10000 km číry olej tak by nebolo niečo v poriadku!
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Záleží z čeho a po jaké době se to vypustí, samozřejmě když se dá do zakarbonovaného motoru kvalitní olej, tak je za chvíli černý jak bota, pro diesel to platí obvzláště. Tam ale zčerná brzy u téměř každého motoru, způsobují to saze.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

FF píše:Niektorí mechanici mi tvrdia, že ten a ten olej nie je kvalitný, lebo keď ho vypúšťajú tak je "úplne čierny"... ...ja im tvrdím, že keby vypustili po 10000 km číry olej tak by nebolo niečo v poriadku!
Pravdu máš ty, ne oni!
amatér

černání oleje

Příspěvek od amatér »

holenkové,tak si to přečtěte pořádně,článek řeší pouze problém černání oleje od sazí vznětového motoru.o černání oleje zážehového motoru tam podle mě není ani slovo.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Citace:
"Tvorba sazí
Saze patří k mechanickým nečistotám, které jsou vytvářeny až v samotném spalovacím prostoru při spalování nafty. Jde tedy o problém vznětových motorů, u zážehových je tvorba sazí zanedbatelná."

Takto je to napsáno v onom článku. Už proto jsem postavil na první místo karbon, nikoli saze.

Bohužel problematika sazí a sirnatých smol (rovněž černé barvy) se v souvislosti s šířením přímovstřikových zážehových motorů a trvale rostoucího podílu EGR týká i benzíňáků.
FF

Příspěvek od FF »

Anonymous píše:
FF píše:Niektorí mechanici mi tvrdia, že ten a ten olej nie je kvalitný, lebo keď ho vypúšťajú tak je "úplne čierny"... ...ja im tvrdím, že keby vypustili po 10000 km číry olej tak by nebolo niečo v poriadku!
Pravdu máš ty, ne oni!
Mňam! :P
Odpovědět