10 roků starý olej

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
teplý bratr

10 roků starý olej

Příspěvek od teplý bratr »

:D dobrej den . Mám doma cca. 10 roků starej olej Valvoline sae 5w 40 plně sintetický a zajímalo by mě jestli bych ho mohl použít do cca stejně staré sekačky na trávu. Jestli třeba takhle starej olej nemá až tak špatné mazivostní schopnosti že by se třeba ten motor mohl zadřít.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Olej má už nejlepší léta za sebou a sekačka pravděpodobně nemá olej této viskozity doporučený. Čili bych to nedělal.
teplý bratr

10 roků starý olej

Příspěvek od teplý bratr »

škodovkáři. Ta sekačka sekala celou svoji životnost na olej kterej mi padnul do ruky. Takže viskozitu bych asi tolik neřešil. Spíše to stáří
Moja

Příspěvek od Moja »

Sekačka to určitě spolkne a když máš toho oleje tolik,tak ho můžeš alespoň měnit častěji.
teplý bratr

10roků starý olej

Příspěvek od teplý bratr »

Nenapsal jsem kolik toho oleje mám. Mám ho 0.8 litru což je o sto mililitrů víc než se vejde do sekačky. Ale asi se s tím moc štvát nebudu a prostě to tam prdnu.
Jan Nowak

Re: 10roků starý olej

Příspěvek od Jan Nowak »

teplý bratr píše:Mám ho 0.8 litru.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Tohle bych viděl alespoň na 5-ti stránkové vlákno :lol: A to předně kvůli tomu, že tu jde o to, že je ti líto vylít pár deci něčeho žluklého, co bylo kdysi olejem.
Ano, nalij to do sekačky a ušetříš asi 80 kč, takže si můžeš koupit cigára a pivo :idea:

Chlapi, taky potřebuji poradit: Mazal jsem panty u dveří vazelínou a kousek mi skápnul na zem. Nechci to jen tak utřít a hodit do koše a tak jsem se chtěl zeptat, jestli by nevadilo, kdybych ten kousek vazelíny vzal na lžičku a hodil do motoru.
Bohužel neznám SAE a ani VW normu té vazelíny.
Co myslíte? Nevadí to?
:lol: :lol: :lol:
Pkod

Re: 10roků starý olej

Příspěvek od Pkod »

Jan Nowak píše:... kousek vazelíny vzal na lžičku a hodil do motoru.
Bohužel neznám SAE a ani VW normu té vazelíny.
Co myslíte? Nevadí to?
:lol: :lol: :lol:
mne to teda nevadi :) Dej ji tam!
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Já jsem pro, motor to sežvýká. Když si ženy natírají pleť minerálními oleji, tak motor tu vazelinu sežvýkne.
A nebo ji pak schovat a jak se nebude s autem jezdit, tak nakonzervovat válce, aby nevyrezly :lol:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27500
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: 10 roků starý olej

Příspěvek od Pitris »

teplý bratr píše::D dobrej den . Mám doma cca. 10 roků starej olej Valvoline sae 5w 40 plně sintetický a zajímalo by mě jestli bych ho mohl použít do cca stejně staré sekačky na trávu. Jestli třeba takhle starej olej nemá až tak špatné mazivostní schopnosti že by se třeba ten motor mohl zadřít.
teplý bratr píše:škodovkáři. Ta sekačka sekala celou svoji životnost na olej kterej mi padnul do ruky. Takže viskozitu bych asi tolik neřešil. Spíše to stáří
Já bych to nedělal, 10let je na (i nepoužitý) olej hodně.....
to Jan Nowak, skodovkar a Pkod: dobrý :lol: :lol: :lol: - a třeba i ten původní dotaz (a množství toho oleje) byl myšlen z legrace :lol:
modelář

Příspěvek od modelář »

Že by skutečně jen sranda... :?:
Odpovědět