Jaké auto?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

Jerry3:No já ti nevím,v minulém příspěvku jsi psal,jak tě sejří,že jeden o koze a druhý o voze a najednou jsem od XP u C4P. :lol: Ne,konstruktér skutečně nejsem,ale ona ta XP má proti běžné Xsaře i jinou zadní nápravu,je i širší,jsou tam jiné výztuhy atd ono to totiž není tak,že výrobce přidal jen pár cm plechu navíc a je hotovo.
C4P a C4GP mají opět stejný rozvor,jen to druhé jmenované má o pár cm větší převis za zadní nápravou a obě o 25 mm větší rozvor než XP.Nicméně to nic nemění na tom,že je to MPV,malé MPV vypadá poněkud jinak(C3P,Jazz apod) a pak tady máme ještě velká MPV.No nic,v každém případě za tím lidi tahají obytné přívěsy naprosto v pohodě a neřeší to,ona taková XP s motorem 2.0 HDI nebo benzínovou 2.0 jede jak tank. :wink:
Novon:Berla I.generace je stejná s Xsarou,samozřejmě jsou zase rozdíly na zadní nápravě kvůli zatížení a tam se to ještě liší podle toho zda se jedná o pracovní nebo osobní verzi.
Ale jinak je mi to úplně jedno,ať si Mišo koupí co uzná za vhodné,ale mám velké pochybnosti o vyjímečné odolnosti proti krutu u auta,kde se v každém druhém příspěvku na fóru píše o prohnilé podlaze a nosných prvcích.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jerry3 »

lengy60 píše:Nicméně to nic nemění na tom,že je to MPV,malé MPV vypadá poněkud jinak(C3P,Jazz apod) a pak tady máme ještě velká MPV.
MPV je MPV, a pak tu jsou malá MPV a dokonce mikro MPV. To, že sis nechal vnutit myšlenku, že C4P a C4GP jsou MPV, je tvůj problém. Ale možná si ještě vzpomeneš na C8 z francouzko-italského čtyřlísku, což skutečně byla MPV. Ono totiž opravdové MPV se vyznačuje mj. tím, že stojí na "vlastním" podvozku, tj. podpozku konstruovaném právě a jen pro daný účel. No nic, jsou mnohé věci, na kterých se neshodneme, a tohle je jen jedna z nich.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

Já nemíním slovíčkařit,beru označení vozů,tak je je dnes presentováno,nic víc.Dnes se uvádí pouze velká MPV,MPV a malá MPV,označení mikro jsem ještě nikde neviděl,ale třeba se jen nezabývám malichernostmi.A nic jsem si vnutit nenechal,vím,čím jsem jezdil a rozdíl mezi C4 a C4P jsem měl možnost vyzkoušet.A jak jezdí C8(P-807) i jeho předchůdce Évasion(Fiat Ulysse,P-806) vím taky,ostatně to by mohl být pro Miša dobrý tip,potíž je v tom,že se dost špatně hledá použitelný kus nebo lépe řečeno je to mimo obsah jeho kasičky.Ale pak by zase nepotřeboval ten karavan. :D A v tom,že se neshodneme nevidím problém. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jerry3 »

Mikro MPV? Nový Ignis od Suzuki.

Potíž je v tom, že já se na rozdíl od tebe přidržuji měřítek (nikoli v absolutním vyjádření rozměrů, ale z hlediska plnění původního účelu), kterými byla stanovena třída, když vznikla, tedy ignoruji marketingové kecy.

Pro vysvětlení uvedu možná názornější příklad: SUV Mazda CX7. Ta se dnes už nevyrábí, neboť pro Evropu byla příliš velká a pro Ameriku a zbytek světa pro změnu příliš malá. A tak tu dnes máme "velkou" Mazdu CX9, nikoli však na evropském trhu, a Mazdu CX5 (malé SUV na podvozku Mazdy3/6) a dokonce Mazdu CX3 (ještě menší SUV, byť ještě ne mikro). Jaké SUV tedy dnes Mazda vyrábí? Jednoznačně žádné! :x
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jerry3 »

lengy60 píše:A jak jezdí C8(P-807) i jeho předchůdce Évasion(Fiat Ulysse,P-806) vím taky
Šlo jen o modelový facelift, nic víc. Jinak ti ve výčtu chybí Lancia Phedra. Psal jsem přece, že to byl čtyřlístek. :mrgreen:
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

No jo pořád, :D no je fakt,že to zařazení do tříd je chaos a mě také baví některá označení,jako třeba městský crossover. :shock: Byť mi tedy jeden stojí před barákem,tak co to je,nakoplé cosi? :roll: Naštěstí ten můj není vyhnaný o štok výš než zbytek produkce,ale jestli to sprsknou dohromady s C4,jak se povídá,tak no nazdar.
A třeba to do důchodu bude nakonec japonec a vstoupím do zdejšího Honda Clubu. :mrgreen:
Jako tohle by se mi už líbilo. :wink: http://www.auto.cz/honda-jazz-konecne-d ... 53#diskuse Ovšem problém jsou ty jejich nesmyslné cenovky, :roll: držkoujou i kovaní hondisti. :| :lol:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jerry3 »

Honda se nikdy cenou nepodbízela. Dokonce bych řekl, ze byla vždy předražená - ve srovnání s japonskou konkurencí. No a ten příplatek za dodání... :x
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27488
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pitris »

Jerry3 píše:Honda se nikdy cenou nepodbízela....
Honda to nikdy ani nepotřebovala. Kdo ví, ten ví.
A komu se zdá cena za nový vůz vysoká, může koupit rok starý. Bude i tak v lepším stavu jak většina nových vozů ve stáncích evropských značek.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jerry3 »

Proto kupoval Mitsubishi... :lol:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27488
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pitris »

I přesto mají japonská auta jednu chybu: Nikdo si tam při jejich výrobě nedokázal představit jak, s čím a na čem budou některá z nich provozována v(e střední) Evropě....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

Pitris píše:
Jerry3 píše:Honda se nikdy cenou nepodbízela....
Honda to nikdy ani nepotřebovala. Kdo ví, ten ví.
A komu se zdá cena za nový vůz vysoká, může koupit rok starý. Bude i tak v lepším stavu jak většina nových vozů ve stáncích evropských značek.
No kdyby malinko cukli,tak by ty prodeje mohly být veselejší. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Misojogi »

Jerry3 píše:Proto kupoval Mitsubishi... :lol:
sluchol som dobru radu(asi pred tromi rokmi od modelara) a odporucil znamemu co si kupoval nove. Kupil si a je maximalne spokojny pretoze chytil dobru seriu aj dobry kus, jazdi to ako hodinky, avsak niektore serie(o dva roky neskorsie) sa aj nevydarili ....
ani mysak nemusi byt vzdy vyhra, aj tam sa zacina presadzovat kindermanazment orientovany na kratkodobe zisky akcionarov a kvalita sa zacina mrsit :twisted: :evil:
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27488
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pitris »

"Mišáci" se spletli u Outlandera s TDi-PD od VW.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jerry3 »

Mišo, míra tvé neinformovanosti co do Mitsubishi je obdivuhodná: skutečně nešlo o nějaké "nepovedené série", ale právě o průserové VAG-ovské diesely (viz příspěvek Pitrise).
Shi
Příspěvky: 1340
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Shi »

Bohužel já si u Mitsubishi na evroském trhu už vybrat nedokázal. Lancer by mi vyhovoval, ale nemá v Evropě motorizaci, která by mě oslovila. Provedení Evo (i Ralliart) byli cenově mimo moje možnosti a 1.6 s cca 80 kW mi bylo málo. Ralliart byl velmi zajímavý pokus o civilnější Evo, ale ta cena :cry: .
Já si vybral u Hondy, ovšem v zahraničí, protože náš importér (asi inspirován importérem Toyoty) ze zákazníků dělal svou cenovou politikou blbce.
Odpovědět