olej 1.8T AGU

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
PetrD

olej 1.8T AGU

Příspěvek od PetrD »

Zdravim chci ze zeptat jestli muzu dat do motoru tento olej : ELF EVOLUTION 700 STI 10W40
Je to Audi A3 1.8T 110kw AGU 1998, auto ma najeto dle budiku 240tis km v realu mozna i vic nevim co tam kdo predtim daval , auto mam 14dni . Jakou predepsanou normu ma tento motor ? nebude problem s 501.01 ? diky za odpoved .
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: olej 1.8T AGU

Příspěvek od Pitris »

S 501.01 problém nebude a ten Elf je dobrý olej. Jinak potřebuješ olej normy buď 501.01, 500.00 nebo 502.00. A 10w40 je SAE vhodná pro méně startů a delší běžné jízdy s výměnou do max. 15-ti tkm. Pokud by převažovaly kratší jízdy a hodně studených startů, byla by vhodnější 5w40 a jestli třeba ostřejší způsob jízdy (nebo byla by již vyšší spotřeba oleje), tak 5w50 a měnit po 10-ti tkm nebo po roce.
PS: máš novou ojetinu - nezapomeň na ostatní provozní kapaliny, filtry a možná i svíčky....
PS2: pokud nevíš co a jak dlouho bylo v motoru, není od věci udělat první výměnu oleje 10w40 už tak po 3tkm....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Návštěvník

Re: olej 1.8T AGU

Příspěvek od Návštěvník »

Opravdu bylo nutné zakládat nové vlákno k něčemu, co už tu bylo zevrubně probráno snad 100x? Není tohle typický projev "koncerňáctví"? Chci radu, ale proč bych se zrovna já obtěžoval funkcí "hledat"...
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: olej 1.8T AGU

Příspěvek od NOVON »

PetrD: Kluci lijou do 1.8T oleje 5W-50.
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: olej 1.8T AGU

Příspěvek od Pitris »

Návštěvník píše:Opravdu bylo nutné zakládat nové vlákno....
Konkrétně 1.8T tady http://www.oleje.cz/forum/vw-audi-skoda ... t5997.html dosud nebylo. V tomto případě nemám nic proti založení nového vlákna, bo nyní v onom VW vlákně už je....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Návštěvník

Re: olej 1.8T AGU

Příspěvek od Návštěvník »

http://www.oleje.cz/forum/octavia-1-8t- ... ?hilit=1,8 110kW#p65343
Toto je důkaz, že oleje do koncernového motoru 1,8T se tu již probíraly. Pokud to ovšem bereš tak, že dotaz na použití jednoho jediného konkrétního oleje do jednoho specifického motoru (v daném případě "bez čipu") je "nový", pak OK, neboť za těchto okolností bude vlastně úplně každý dotaz možno považovat za nový.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: olej 1.8T AGU

Příspěvek od Pitris »

Návštěvník píše:....oleje do koncernového motoru 1,8T se tu již probíraly....
Ano, děkuji. Taktéž přidáno do onoho VW vlákna. A omlouvám se že když jsem vybíral ty příspěvky do toho VW vlákna, že jsem tento nenašel :roll:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Návštěvník

Re: olej 1.8T AGU

Příspěvek od Návštěvník »

Za to se omlouvat nemusíš, mně šlo o schopnost a zejména ochotu tazatele použít funkci hledání. A chápu, že z role admina musíš... Jenže já těm nahrávkám na smeč opět a znovu potvrzujícím to, zač mne tu mnozí nenávidí, nedokážu odolat. Ne snad že bych principiálně nechtěl, ale vždy rád má slova podpořím názornými příklady z praxe.
Máchal

Re: olej 1.8T AGU

Příspěvek od Máchal »

NOVON píše:PetrD: Kluci lijou do 1.8T oleje 5W-50.
Ano, dnes mne čeká třetí výměna 5W50 ve stejném motoru a zatím :wink:
Odpovědět