Jaké pneu?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

jerome píše:Colommbo ano je to kockopes. Byvat v podhorskych oblastiach alebo casto jazdit na hory je blbost si ich kupit. Ale byvat v nizine kde je sneh cakompak 2 tyzdne cez zimu,vacsinou brecka a jazdit jak clovek (50,90,130) preco nie ? Vacsina testov sa robi v extremoch ale ked mas v hlave rozum a vies ze mas celorocky tak nepojdes co to da. A nakoniec jazdis bezpecne a narazi v zime do teba kreten co ma fungl nove Goodyearky ktore vyhrali vsetky testy len on ma v hlave ze drzia jak pribite :mrgreen:
No ono je to v UL tak,že bydlíš v nížině a zároveň v podhůří. :lol: Dole u vody je sucho a na kopci je klidně napadaný sníh.A protože dcerka na jednom z těch kopců bydlí,tak řeším dezén té gumy,aby se také v případě sněhové nadílky dostala domů.Ono je to z gumama,potažmo s testama a zkušenostma složité. :idea: Zrovna dnes jsem četl,že Sava Eskymo 3 je výborná guma na sněhu,ale na vodě hrůza.No,já je jezdil na XP 4 sezóny na obojím a žádný problém jsem neměl. :wink: Jestli ono to nebude tím,že když se venku žení všichni čerti,tak nejezdím jak pičus. :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Máchal

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Máchal »

Savu EskYmo S3 neznám :) ale zato Sava Eskimo S3+ velmi dobře. Na sněhu supr, na suchu a vodě v rámci možností zimních pneu taky v pohodě. Má měkčí směs, takže za teplejšího počasí auto začne "plavat"
Tuto pneu používám cca 7 sezon (ne jednu sadu :D ) a příští zimák bude nejspíš zase Eskymo S3+ :wink:
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od skodovkar »

Taky jsem dostal od zimáků (pouze na zadní nápravě) přes prsty v zatáčce. Zadek ignoroval můj pokus o zatočení. Ale jel jsem co to dalo, normálně jsem s nimi nikdy žádné problémy neměl.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

Máchal píše:Savu EskYmo S3 neznám :) ale zato Sava Eskimo S3+ velmi dobře. Na sněhu supr, na suchu a vodě v rámci možností zimních pneu taky v pohodě. Má měkčí směs, takže za teplejšího počasí auto začne "plavat"
Tuto pneu používám cca 7 sezon (ne jednu sadu :D ) a příští zimák bude nejspíš zase Eskymo S3+ :wink:
Jsem si to spletl s nanukem no. :oops: Zato tys to v závěru vy :wink: lepšil.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

Tak jsem se prokousal tou vyhláškou a v podstatě lze použít i pneumatiku s rychlostním limitem T,které jsou na autě.Dokonce se může použít i zimní pneumatika s rychlostním limitem nižším než je konstrukční rychlost vozidla,ale musí řidič na to musí být upozorněn cedulkou v zorném poli.Takže ještě zkouknu ty stávající pneumatiky co jsou na voze a pokud budou ještě použitelné,tak dceři věnuji mé plecháče,koupí se na ně letní gumy a bude.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

Misojogi píše:nuz nemam posilnovac a citim rozdiel pri otacani medzi 155 a 145
usudzujem ze aj rozdiel medzi 145 a 135 by som citil ...
Věř tomu, že ovládací síla na volantu v daném případě mnohem více závisí na vlastnostech bočnic pneumatik, než na jejich šířce.
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

lengy60 píše:... Je mi jasné,že tady bude někdo,kdo by jezdil celoročky. :D
Pirelli P6 All Season v rychl. kategorii V. Velmi povedený kočkopes, ale stále jen kočkopes.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27492
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

A ještě Vredestein Quatrac 3 - ty taky nejsou špatné; anebo Quatrac 5 - ty zase nebudou staré....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27492
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

to Misojogi: Co Ty vlastně hledáš :?: Gumu aby byla nejlepší na vodě, nejlepší v přilnavosti, ale aby měla zároveň nejnižší spotřebu, byla nejtišší a pokud možno ještě nejlevnější - perpetum mobile....

to lengy: Z těch co si jsem dal bych volil taky ty Nexeny.... symetrický šíp a záběrové hrany uprostřed
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Máchal

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Máchal »

lengy60 píše:Zato tys to v závěru vy :wink: lepšil.
To bylo schválně :wink:
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

Návštěvník a Pitris: Chlapi díky,ale ty Pirelky se už nedělají,tam je náhrada Pirelli Cinturato P7 AllSeason, o Vredestein Quatrac 3 a 5 vím.Údajně velmi povedené jsou Goodyear Vector 4Seasons,ale co je to platné,když je to jaksi mimo možnosti majitelky. :oops:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

Pitris píše:Z těch co si jsem dal bych volil taky ty Nexeny.... symetrický šíp a záběrové hrany uprostřed
Přiznám se bez mučení,že ty se mi líbí od začátku nejvíc a to i cenově. :lol: Mladé řidičce také musí zbýt na nějaké ty ťukance při parkování,tedy pokud nezaparkuje v nějaké požární nádrži,jak se to včera povedlo jedné dámě v Praze. :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Misojogi »

Věř tomu, že ovládací síla na volantu v daném případě mnohem více závisí na vlastnostech bočnic pneumatik, než na jejich šířce.
a ktore gumy maju dobre bocnice a ktore zle? ako to zistim?
Co Ty vlastně hledáš :?: Gumu aby byla nejlepší na vodě, nejlepší v přilnavosti, ale aby měla zároveň nejnižší spotřebu, byla nejtišší a pokud možno ještě nejlevnější - perpetum mobile....
chapem ze kvalita nieco stoji, ale chcem vediet ze co mozem cakat a rozmyslam ake kriteria si dat

stabilita na vode v zakrute aj pri brzdeni vidim ako prioritu cislo jedna to ste mi povedali lebo tam je najvacsia moznost sa vyvalit mimo cesty alebo niekoho naburat
Ak moze byt spotreba nizsia tak preco nie
a ked pocujem ako hucia moje zimaky Fulda na tychto cestach tak si hovorim ze aj hlucnost by mohla byt mensia ...
takze zatial sa rozhodujem medzi novsimi rainexpert3 a goodyear
a rozmyslam i su aj v tomo pripade rainexpert lepsie na vode alebo je to porovnatelne (niekto tu spominal ze rainexpert su daleko lepsie ako vsetky ostatne gumy co sa tyka dazda a to aj vedenie v zakrute aj brzdenie a stabilita, ale rozmyslam nakolko to plati v porovnani s googyear-kami ale tie su zasa tichsie)

skusim zasa otazku
ak je guma tichsia tak to znamena zhorsenie alebo zlepsenie, ktoreho dalsieho jej parametra? vedenie v zakrute? zivotnost ? spotreba?
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

Mišo, je mi líto, ale tebou zde prezentovaný způsob uvažování svědčí pouze o tom, že vůbec nic nechápeš. Tak např.:
Misojogi píše:a ktore gumy maju dobre bocnice a ktore zle? ako to zistim?
U pneumatik neplatí žádné dobře/špatně. Pokud tě ovšem zajímá pouze ovládací síla na volantu, pak potřebuješ gumy s tuhými bočnicemi a zjistíš to pohmatem při porovnání různých pneu stejného rozměru, LI a rychl. kategorie. Jenže budou méně pohodlné a způsobí vyšší citlivost vozu na boční vítr a vyjeté koleje.
Misojogi píše:chapem ze kvalita nieco stoji, ale chcem vediet ze co mozem cakat
Jenže nelze říct, že nejdražší gumy jsou nejlepší. A co čekat, to předem nikdy nevíš, poněvadž záleží také na tom, jak si která guma s daným autem sedne.
Misojogi píše: a rozmyslam ake kriteria si dat

stabilita na vode v zakute aj pri brzdeni vidim ako prioritu cislo jedna to ste mi povedali lebo tam je najvacsia moznost sa vyvalit mimo cesty alebo niekoho naburat
Na tohle bys musel studovat testy. Jenže v daném rozměru žádné nejsou a i kdyby byly, tak stejně platí pouze ve vztahu k autu, na kterém ty gumy testovali.
Misojogi píše:Ak moze byt spotreba nizsia tak preco nie
Učinil jsem praktickou zkušenost, že guma s deklarovaným a v testech potvrzeným nízkým valivým odporem na mém voze způsobovala zvýšení spotřeby o litr. On se totiž ten valivý odpor rovněž chová dynamicky, tj. hodně a k tomu nelineárně závisí na rychlosti jízdy.
Misojogi píše:a ked pocujem ako hucia moje zimaky Fulda na tychto cestach tak si hovorim ze aj hlucnost by mohla byt mensia ...
Hlučnost pneu nezřídka způsobuje jejich nerovnoměrné opotřebení (zejména tzv. pilka a nebo schody), které je však obvykle projevem problémů podvozku a jeho nastavení, nikoli vinou samotných pneu.
Misojogi píše:a rozmyslam i su aj v tomo pripade rainexpert lepsie na vode alebo je to porovnatelne (niekto tu spominal ze rainexpert su daleko lepsie ako vsetky ostatne gumy co sa tyka dazda a to aj vedenie v zakrute aj brzdenie a stabilita, ale rozmyslam nakolko to plati v porovnani s googyear-kami
Je to nesmysl, resp. pouhý marketing.
Misojogi píše:skusim zasa otazku
ak je guma tichsia tak to znamena zhorsenie alebo zlepsenie, ktoreho dalsieho jej parametra? vedenie v zakrute? zivotnost ? spotreba?
Kdyby to bylo tak jednoduché, nebyl by život pestrý. :mrgreen:
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

Misojogi píše:proste 68dB je menej ako 70dB
Rozdíl 2dB je subjektivně vnímán jako dvojnásobný rozdíl v hlučnosti. Jenže jde o vnější hlučnost, která se uvnitř vozu projevit může, ale také nemusí.
Odpovědět