Powered by Smartsupp
Domů Průmyslové oleje a maziva MOL Thermoclean 12 CC (10 l)
Domů Průmyslové oleje a maziva MOL Thermoclean 12 CC (10 l)

MOL Thermoclean 12 CC (10 l)

Kód produktu: 2469
MOL Thermoclean 12 CC (10 l) MOL THERMOCLEAN 12 CC je koncentrát určený k čištění a proplachování teplonosných systémů od koksovitých a pryskyřičných usazenin a sedimentů ,které vznikají při procesech ohřevu v těchto zařízeních. Speciální rafinát ,z...
Více informací
Specifikace

MOL Thermoclean 12 CC (10 l) MOL THERMOCLEAN 12 CC je koncentrát určený k čištění a proplachování teplonosných systémů od koksovitých a pryskyřičných usazenin a sedimentů ,které vznikají při procesech ohřevu v těchto zařízeních. Speciální rafinát ,ze kterého je čistič vyráběn obsahuje antioxidační,protikorozní a pěnivostní přísady. Díky svým silným detergentním a dispersním účinkům zabraňuje dalšímu usazování kalů a sedimentů na vnitřních stěnách systémů. Použití: MOL THERMOCLEAN 12 CC se jako koncentrovaný systémový čistič doporučuje aplikovat do stávajícího teplonosného media v 3-5 % koncentraci objemu náplně. Jen u velmi znečistěných systémů ( v důsledku permanentního přetěžování, špatnou údržbou či neodborným provozováním zařízení…) je možno zvýšit koncentraci max. na 10%. Po zavedení čističe by měl systém dál pracovat v běžných provozních podmínkách (optimálně do provozní teploty 200°C) nejméně 4-5 dnů. Během tohoto procesu by měla být věnována zvýšená péče filtrům a filtračním zařízením, které jsou v systému. Při vypouštění je třeba dbát na to, aby starý teplonosič byl odstraněn i z těžko dostupných míst okruhu aby nedošlo následně ke kontaminaci nové náplně. Fyzikálně - chemické vlastnosti: » Vzhled – tmavá olejovitá kapalina » Kinematická viskozita při 40°C, mm2/s 23,4 » Bod vzplanutí (M), °C , minimum 196 » Bod tuhnutí, °C , minimum - 36 » Obsah sulfátového popela, % hm. 3,6 » Conradsonův karbonizační zbytek , % 3 » Hustota při 15°C, g/cm3 informativně 0,903

2 695 Kč
2 227 Kč bez DPH

Potřebujete poradit?

+420 543 251 596 Po–Pá: 8.00–17.00

Popis produktu

MOL Thermoclean 12 CC (10 l)

MOL THERMOCLEAN 12 CC je koncentrát určený k čištění a proplachování teplonosných systémů od koksovitých a pryskyřičných usazenin a sedimentů ,které vznikají při procesech ohřevu v těchto zařízeních. Speciální rafinát ,ze kterého je čistič vyráběn obsahuje antioxidační,protikorozní a pěnivostní přísady. Díky svým silným detergentním a dispersním účinkům zabraňuje dalšímu usazování kalů a sedimentů na vnitřních stěnách systémů.

Použití:
MOL THERMOCLEAN 12 CC se jako koncentrovaný systémový čistič doporučuje aplikovat do stávajícího teplonosného media v 3-5 % koncentraci objemu náplně. Jen u velmi znečistěných systémů ( v důsledku permanentního přetěžování, špatnou údržbou či neodborným provozováním zařízení…) je možno zvýšit koncentraci max. na 10%. Po zavedení čističe by měl systém dál pracovat v běžných provozních podmínkách (optimálně do provozní teploty 200°C) nejméně 4-5 dnů. Během tohoto procesu by měla být věnována zvýšená péče filtrům a filtračním zařízením, které jsou v systému. Při vypouštění je třeba dbát na to, aby starý teplonosič byl odstraněn i z těžko dostupných míst okruhu aby nedošlo následně ke kontaminaci nové náplně.

Fyzikálně - chemické vlastnosti:
» Vzhled – tmavá olejovitá kapalina
» Kinematická viskozita při 40°C, mm2/s 23,4
» Bod vzplanutí (M), °C , minimum 196
» Bod tuhnutí, °C , minimum - 36
» Obsah sulfátového popela, % hm. 3,6
» Conradsonův karbonizační zbytek , % 3
» Hustota při 15°C, g/cm3 informativně 0,903

Parametry

objem 10 l

Poradna a informace ze světa maziv

Mazivářské mýty, Mýtus první - kdo a jak vyrábí základové oleje

Článek Ing. Jaroslava Černého z VŠCHT v Praze vyjasňující mýty, které zahalují oblast výroby olejů.

Celý článek
Mazivářské mýty, Mýtus druhý - kvalita základových mazacích olejů

Pokračování seriálu Ing. Jaroslava Černého z VŠCHT v Praze o motorových olejích. Týkající se problematiky kvality základových olejů a jejich vlivu na kvalitu motorových olejů. Text je ke stažení také ve formátu PDF.

Mazivářské mýty, Mýtus třetí - minerál, polosyntetika, syntetika

Již třetí pokračování seriálu Ing. Jaroslava Černého z VŠCHT v Praze o motorových olejích. V tomto díle se pan Černý zaměřuje na omyly související s označováním olejů. Text je ke stažení také ve formátu PDF.

Diskuzní fórum

    Žádné příspěvky