Powered by Smartsupp
Domů Průmyslové oleje a maziva Mobil Mobiltherm 605 (208 l)
Domů Průmyslové oleje a maziva Mobil Mobiltherm 605 (208 l)

Mobil Mobiltherm 605 (208 l)

Kód produktu: 2485
Mobil Mobiltherm 605 (208 l) Řada Mobiltherm představuje vysoce kvalitní oleje pro přenos tepla určené pro použití v uzavřených systémech nepřímého ohřevu. Jsou vyrobeny z vysoce rafinovaných základových olejů, které jsou odolné vůči tepelné degrada...
Více informací
Specifikace

ISO VG 32

42 290 Kč
34 950 Kč bez DPH

Potřebujete poradit?

+420 543 251 596 Po–Pá: 8.00–17.00

Popis produktu

Mobil Mobiltherm 605 (208 l)

Řada Mobiltherm představuje vysoce kvalitní oleje pro přenos tepla určené pro použití v uzavřených systémech nepřímého ohřevu.
Jsou vyrobeny z vysoce rafinovaných základových olejů, které jsou odolné vůči tepelné degradaci a vůči chemické oxidaci. Vykazují dobrou účinnost přenosu tepla a díky jejich viskozitě mohou být ihned čerpány při teplotách obvyklých jak při spuštění, tak při provozu. Body vzplanutí těchto olejů v provozu výrazně neklesají, protože v rozsahu doporučených provozních teplot jsou odolné vůči tepelné degradaci. Výrobky Mobiltherm se vyznačují vysokou tepelnou stabilitou a mimořádně dlouhou provozní životností, aniž by docházelo ke tvorbě úsad nebo k nárůstu viskozity. Vykazují takové hodnoty měrné tepelné kapacity a tepelné vodivosti, které umožňují rychlý odvod tepla. Oleje pro přenos tepla řady Mobiltherm jsou doporučovány pro použití v uzavřených i otevřených, studeným olejem utěsněných systémech nepřímého ohřevu a chlazení ve všech typech průmyslových procesů.

Vlastnosti:
» vysoká odolnost vůči tepelné degradaci oleje
» nepřítomnost kalů a úsad, minimální narušení přenosu tepla a snížení potřeby údržby na minimum
» vynikající tepelné vlastnosti
» vysoké rychlosti přenosu tepla, vyšší provozní účinnost a nižší provozní náklady
» dobrá tepelná a oxidační stabilita
» dlouhá bezporuchová provozuschopnost a omezení prostojů
» dobrá tekutost za nízkých teplot
» snadná startovatelnost systému za nízkých teplot

Aplikace:
» V otevřených a uzavřených systémech s rozsahem teplot oleje dle tabulky, kde minimální teploty při odstavení neklesají pod -7°C.

Teplotní rozsah olejové náplně:
» Uzavřené systémy -7°C až 315°C
» Otevřené systémy -7°C až 180°C

Faktory, které je nutné při aplikaci zohlednit:
» Oleje Mobiltherm by se neměly směšovat s jinými oleji, protože to může narušit jejich vynikající tepelnou a oxidační stabilitu, změnit jejich vlastnosti a zkomplikovat závěr analýzy provedené pro stanovení rozsahu praktického využití oleje.
» Pokud se oleje využívají v pásmech nad doporučenými maximálními teplotami a systém není zařízen pro provoz ve vyšších teplotách, např. natlakováním inertním plynem jako je například dusík, může dojít k vytvoření plynové kapsy.
» Při vyšších teplotách se ovšem životnost olejové náplně zkracuje, protože tempo tepelné degradace se při teplotách přesahujících doporučený limit značně zvyšuje.
» V dobře zkonstruovaných systémech by teplota olejového filmu obklopujícího topný prvek měla o cca 15°C až 30°C přesahovat teplotu olejové náplně.
» Pokud je tato teplota vyšší, než doporučená teplota, může se životnost oleje zkrátit a mohou se vytvořit úsady a kaly, které pak omezují rychlost přenosu tepla.
» Podobně jako ropné oleje by i tyto oleje pro přenos tepla měly být používány v systémech s nuceným oběhem.
» Systémy oběhu teplonosného média závislé na konvekci neumožňují dostatečně rychlý tok pro to, aby se zabránilo místnímu přehřátí a rychlému poškození oleje.
» Kromě toho nejsou tyto oleje doporučovány pro použití v otevřených systémech, kde je horký olej v přímém kontaktu se vzduchem.
» Při jeho úniku by mohlo dojít k samovznícení.

Parametry

Hmotnost 190 kg
viskozita dle ISO VG VG 32

Poradna a informace ze světa maziv

Mazivářské mýty, Mýtus první - kdo a jak vyrábí základové oleje

Článek Ing. Jaroslava Černého z VŠCHT v Praze vyjasňující mýty, které zahalují oblast výroby olejů.

Celý článek
Mazivářské mýty, Mýtus druhý - kvalita základových mazacích olejů

Pokračování seriálu Ing. Jaroslava Černého z VŠCHT v Praze o motorových olejích. Týkající se problematiky kvality základových olejů a jejich vlivu na kvalitu motorových olejů. Text je ke stažení také ve formátu PDF.

Mazivářské mýty, Mýtus třetí - minerál, polosyntetika, syntetika

Již třetí pokračování seriálu Ing. Jaroslava Černého z VŠCHT v Praze o motorových olejích. V tomto díle se pan Černý zaměřuje na omyly související s označováním olejů. Text je ke stažení také ve formátu PDF.

Diskuzní fórum