Powered by Smartsupp
Domů Klüber Klüberpaste 46 MR 401 (60 g, tuba)
Domů Klüber Klüberpaste 46 MR 401 (60 g, tuba)

Klüberpaste 46 MR 401 (60 g, tuba)

Kód produktu: 1214
Bílá víceúčelová mazací pasta na bázi syntetického oleje a pevných maziv nové generace. && Klüberpaste 46 MR 401 je bělavá mazací pasta na bázi syntetického základového oleje, lithného mýdla a speciálních složek pevných maziv. Široká teplotní obla...
Více informací
826 Kč
683 Kč bez DPH

Potřebujete poradit?

+420 543 251 596 Po–Pá: 8.00–17.00

Popis produktu

Bílá víceúčelová mazací pasta na bázi syntetického oleje a pevných maziv nové generace.
&&
Klüberpaste 46 MR 401 je bělavá mazací pasta na bázi syntetického základového oleje, lithného mýdla a speciálních složek pevných maziv. Široká teplotní oblast použití, neutralita vůči barevným kovům, mnoha plastům a pryži a dobrá tlaková únosnost jsou hlavními znaky této speciální víceúčelové pasty. Výhody: - Usnadňuje montáž a demontáž vysoce zatížených silových spojů - Zabraňuje předčasnému stárnutí materiálu způsobeného tribokorozí a zadrháváním mezi kluznými plochami (stick-slip efekt) - Produkt je použitelný s mnoha materiálovými dvojicemi včetně plastů a elastomerů

Použití
Klüberpaste 46 MR 401 se používá zejména jako montážní pasta při nalisování, pro mazání pomocí tenkého filmu maziva pro všechny třecí místa, která jsou vystavena velmi vysokým tlakovým zatížením, nízkým kluzným rychlostem, vysokému opotřebení, zadrhávání mezi kluznými plochami (stick-slip efekt), kmitavým pohybům, vibracím a tvorbě třecí koroze. Typickými příklady použití produktu Klüberpaste 46 MR 401 je nalisování čepů a kolíků, montáž valivých ložisek, kol a přírub, mazání valivých a kluzných ložisek při velmi nízkých kluzných rychlostech. Klüberpaste 46 MR 401 se používá pro závitová vřetena, drážkové hřídele, kulové klouby nebo uložení čepů pro zabránění vzniku poškození při zabíhání a zadrhávání mezi kluznými plochami (efekt stick-slip). Dobrá snášenlivost produktu s elastomery umožňuje mazání těsnicích hřídelové kroužků (O-kroužky, V-kroužky, manžetky) z gumoelastických materiálů pro prodloužení životnosti. Na základě mnoha různých složení uvnitř skupin elastomerů a plastů je nutné před sériovým používáním provést kontrolu jejich snášenlivosti s produktem. Před aplikací produktu Klüberpaste 46 MR 401 je třeba povrchy očistit a eventuální zbytky rozpouštědla odstranit pomocí suchého hadříku nepouštějícího vlákna. Klüberpaste 46 MR 401 je velmi dobře roztíratelná pasta, nanáší se v tenké vrstvě, tj. rovnoměrně po celém povrchu pomocí stěrky nebo podobným způsobem. Přitom je třeba zabránit přemazání. Před aplikací na plasty se doporučuje provést zkoušku snášenlivosti s původní plastickou hmotou.

Teplotní rozsah použití -40 až 150 °C
&&&

Parametry

Hmotnost 0,06 kg

Poradna a informace ze světa maziv

Mazivářské mýty, Mýtus první - kdo a jak vyrábí základové oleje

Článek Ing. Jaroslava Černého z VŠCHT v Praze vyjasňující mýty, které zahalují oblast výroby olejů.

Celý článek
Mazivářské mýty, Mýtus druhý - kvalita základových mazacích olejů

Pokračování seriálu Ing. Jaroslava Černého z VŠCHT v Praze o motorových olejích. Týkající se problematiky kvality základových olejů a jejich vlivu na kvalitu motorových olejů. Text je ke stažení také ve formátu PDF.

Mazivářské mýty, Mýtus třetí - minerál, polosyntetika, syntetika

Již třetí pokračování seriálu Ing. Jaroslava Černého z VŠCHT v Praze o motorových olejích. V tomto díle se pan Černý zaměřuje na omyly související s označováním olejů. Text je ke stažení také ve formátu PDF.

Diskuzní fórum