Powered by Smartsupp

Grafit krystalický PMM 7 (100 g)

Kód produktu: 14363
Grafit krystalický PMM 7 (100 g) Grafit krystalický PMM7 je tuhé mazivo ve formě jemnozrnného mikromletého krystalického prášku šedočerné barvy, bez mechanických nečistot, odolné vůči vysokým tlakům a teplotám, s vynikajícími mazacími a nouzovými vl...
Více informací
Specifikace

Grafit krystalický PMM 7 (100 g) Grafit krystalický PMM7 je tuhé mazivo ve formě jemnozrnného mikromletého krystalického prášku šedočerné barvy, bez mechanických nečistot, odolné vůči vysokým tlakům a teplotám, s vynikajícími mazacími a nouzovými vlastnostmi. Grafit krystalický PMM7 je vyroben na bázi velmi jemně mletého krystalického uhlíku vysoké čistoty. Použití: » Grafit krystalický PMM7 se používá především jako vynikající suché mazivo pro apretaci kluzných ploch zejména před jejich záběhem nebo montáží. » Vzhledem ke svým specifickým užitným vlastnostem, se používá jako mazací prostředek vyhraněného použití, případně jako separační prostředek při některých speciálních technologických operacích, či jako separátor, zajišťující dosažení rozebíratelnosti strojních dílů, vystavených teplotním či jiným vlivům. » V technické praxi se využívá k apretaci kluzných elementů strojů a zařízení namáhaných vysokými tlaky a k mazání strojních součástí zejména tepelně exponovaných. » Usnadňuje montáž a demontáž rozebíratelných spojení (matice, šrouby aj.) a urychluje záběh namáhaných strojních částí (kluzná uložení, ozubené převody, čepy aj.). » Často se uplatňuje i jako mazivo a separátor při tváření kovů. » Další významné uplatnění grafitu je v metalurgickém průmyslu. » Vzhledem k jeho značné tepelné odolnosti se z něho vyrábějí nádoby, kokily, do kterých se odlévají roztavené kovy a jejich slitiny. » Z grafitu se vyrábějí i elektrody a kartáče elektromotorů. » Má velmi dobrou elektrickou a tepelnou vodivost. » Pudrový grafit se rovněž využívá jako přísada do některých olejů (případně i do některých plastických hmot a maziv) sloužící ke zlepšení vysokotlakých, třecích a nouzových vlastností. Vlastnosti: » Tento produkt je schopen funkce (jako mazivo) až do teplot rozkladu tj. na vzduchu do cca 450-500°C, za nepřítomnosti vzduchu až 800°C. » Má vysokou odolnost proti oxidaci a záření o vysokých energiích. » Odolává cyklickému tepelnému zatížení v rozsahu teplot -180°C až 500°C. » Odolá rovněž většině chemikálií kromě horké kyselině sírové a dusičné. » Ve vakuu ztrácí mazací schopnosti z důvodu absence vodních par. Zdravotně-technické informace: » Grafit krystalický PMM7 je netoxický s pokožkou fyziologicky nereaktivní. » Při práci a jakékoli manipulaci s výrobkem je třeba dodržovat pokyny o bezpečnosti a ochraně zdraví. » Při manipulace používat ochranné prostředky, nejíst nepít nekouřit. » Po manipulaci umýt ruce a kontaminovanou pokožku vodou a mýdlem. Klasifikace: » Výrobek nelze klasifikovat podle obvyklých klasifikačních soustav platných pro maziva. Technická data: » Název Grafit krystalický PMM7. » Barva šedočerná. » Čistota-uhlík (C) %hm 99,5. » Popel max.% 0.5. » Celková síra max.(%) 0.1. » Vlhkost max. (%) 0,5. » Zrnitost d50(µm)max. 7,5. » Zrnitost d90(µm)max. 14. » Sypná hustota (g/cm3 ) 1,7. » Rozsah teploty použití na vzduchu (jako mazivo) -180°C až +500°C. » Teplota tání (°C) 3000.

85 Kč
70 Kč bez DPH

Potřebujete poradit?

+420 543 251 596 Po–Pá: 8.00–17.00

Popis produktu

Grafit krystalický PMM 7 (100 g)

Grafit krystalický PMM7 je tuhé mazivo ve formě jemnozrnného mikromletého krystalického prášku šedočerné barvy, bez mechanických nečistot, odolné vůči vysokým tlakům a teplotám, s vynikajícími mazacími a nouzovými vlastnostmi.
Grafit krystalický PMM7 je vyroben na bázi velmi jemně mletého krystalického uhlíku vysoké čistoty.

Použití:
» Grafit krystalický PMM7 se používá především jako vynikající suché mazivo pro apretaci kluzných ploch zejména před jejich záběhem nebo montáží.
» Vzhledem ke svým specifickým užitným vlastnostem, se používá jako mazací prostředek vyhraněného použití, případně jako separační prostředek při některých speciálních technologických operacích, či jako separátor, zajišťující dosažení rozebíratelnosti strojních dílů, vystavených teplotním či jiným vlivům.
» V technické praxi se využívá k apretaci kluzných elementů strojů a zařízení namáhaných vysokými tlaky a k mazání strojních součástí zejména tepelně exponovaných.
» Usnadňuje montáž a demontáž rozebíratelných spojení (matice, šrouby aj.) a urychluje záběh namáhaných strojních částí (kluzná uložení, ozubené převody, čepy aj.).
» Často se uplatňuje i jako mazivo a separátor při tváření kovů.
» Další významné uplatnění grafitu je v metalurgickém průmyslu.
» Vzhledem k jeho značné tepelné odolnosti se z něho vyrábějí nádoby, kokily, do kterých se odlévají roztavené kovy a jejich slitiny.
» Z grafitu se vyrábějí i elektrody a kartáče elektromotorů.
» Má velmi dobrou elektrickou a tepelnou vodivost.
» Pudrový grafit se rovněž využívá jako přísada do některých olejů (případně i do některých plastických hmot a maziv) sloužící ke zlepšení vysokotlakých, třecích a nouzových vlastností.

Vlastnosti:
» Tento produkt je schopen funkce (jako mazivo) až do teplot rozkladu tj. na vzduchu do cca 450-500°C, za nepřítomnosti vzduchu až 800°C.
» Má vysokou odolnost proti oxidaci a záření o vysokých energiích.
» Odolává cyklickému tepelnému zatížení v rozsahu teplot -180°C až 500°C.
» Odolá rovněž většině chemikálií kromě horké kyselině sírové a dusičné.
» Ve vakuu ztrácí mazací schopnosti z důvodu absence vodních par.

Zdravotně-technické informace:
» Grafit krystalický PMM7 je netoxický s pokožkou fyziologicky nereaktivní.
» Při práci a jakékoli manipulaci s výrobkem je třeba dodržovat pokyny o bezpečnosti a ochraně zdraví.
» Při manipulace používat ochranné prostředky, nejíst nepít nekouřit.
» Po manipulaci umýt ruce a kontaminovanou pokožku vodou a mýdlem.

Klasifikace:
» Výrobek nelze klasifikovat podle obvyklých klasifikačních soustav platných pro maziva.

Technická data:
» Název Grafit krystalický PMM7.
» Barva šedočerná.
» Čistota-uhlík (C) %hm 99,5.
» Popel max.% 0.5.
» Celková síra max.(%) 0.1.
» Vlhkost max. (%) 0,5.
» Zrnitost d50(µm)max. 7,5.
» Zrnitost d90(µm)max. 14.
» Sypná hustota (g/cm3 ) 1,7.
» Rozsah teploty použití na vzduchu (jako mazivo) -180°C až +500°C.
» Teplota tání (°C) 3000.

Parametry

Hmotnost 0,10 kg

Poradna a informace ze světa maziv

Mazivářské mýty, Mýtus první - kdo a jak vyrábí základové oleje

Článek Ing. Jaroslava Černého z VŠCHT v Praze vyjasňující mýty, které zahalují oblast výroby olejů.

Celý článek
Mazivářské mýty, Mýtus druhý - kvalita základových mazacích olejů

Pokračování seriálu Ing. Jaroslava Černého z VŠCHT v Praze o motorových olejích. Týkající se problematiky kvality základových olejů a jejich vlivu na kvalitu motorových olejů. Text je ke stažení také ve formátu PDF.

Mazivářské mýty, Mýtus třetí - minerál, polosyntetika, syntetika

Již třetí pokračování seriálu Ing. Jaroslava Černého z VŠCHT v Praze o motorových olejích. V tomto díle se pan Černý zaměřuje na omyly související s označováním olejů. Text je ke stažení také ve formátu PDF.

Diskuzní fórum