změna oleje ? Honda

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

pkcasio
Příspěvky: 19
Registrován: úte dub 28, 2020 9:45

Re: změna oleje ? Honda

Příspěvek od pkcasio »

Tak co ted ponechat 10w40 od japonce-:) nebo Sunoco 5w40 s API SM,SN
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: změna oleje ? Honda

Příspěvek od Colommbo »

Hele, viděl bych to asi následovně - jakoukoli dobrou plnotučnou 5W40 ACEA A3, měnit po 10tis.km a šmytec. Netřeba z toho dělat zas takovou vědu. Čím víc se v tom budeš šťourat a špekulovat, tím víc ti z toho bude bzučet v hlavě. :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
pkcasio
Příspěvky: 19
Registrován: úte dub 28, 2020 9:45

Re: změna oleje ? Honda

Příspěvek od pkcasio »

Díky to sem potřeboval slyšet !!! -:))
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: změna oleje ? Honda

Příspěvek od Pitris »

V okolí Brna se dá i 10w40 celoročně. Jestli nechceš "pětku" a s Eneos-em se Ti zdály zimní starty těžkopádnější, můžeš zkusit jinou "desítku"....
Třeba Repsol, Eni, Q8, Valvoline Motul, Total, Elf, Texaco, Shell, nebo klidně i to Sunoco....
Já osobně jezdím (napřed Civic, pak Accord) už 13 let 10w krom zimy a 5w v zimě; ovšem najedu víc kilometrů za rok (asi 13 - 15 tisíc), a v zimě mám hlavně jen krátké jízdy > proto 5w, a na něj tak 5 tkm.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
martin.sliwka
Příspěvky: 3
Registrován: čtv črc 09, 2020 0:35

Re: změna oleje ? Honda

Příspěvek od martin.sliwka »

Prosím o radu. Pro rodinný vozový park vybírám motorové oleje.

Aktuální stav:
* Honda Accord Tourer, 2.4i, najeto 300 tkm, používaný Texaco Havoline 10W-40, většinou krátké trasy (cca 20km do práce a zpět), občas dálnice 200 km+, dolévám cca 2l mezi výměnami co 10 tkm, předepsán API SH/SJ
* Honda Jazz 1.4i, LPG, najeto 220 tkm, používaný Texaco Havoline 10W-40, krátké trasy (cca 10 km do práce a zpět), olej mezi výměnami (dle palubního počítače) netřeba dolévat, předepsán ACEA A1/B1 nebo ACEA A3/B3
* Honda Legend 3.5 V6, LPG, najeto 210 tkm, používaný Mobil ESP Formula 5W-30, delší trasy + občas město, dolévám dle stylu jízdy až 2l mezi výměnami co 10 tkm, předepsán ACEA A1/B1 nebo ACEA A3/B3
Viskozita SAE předepsána dle podnebí, ale řekněme, že něco jako 5W-40 vyhoví. Výměny plánuji sjednotit na 10 tkm.

Vybral jsem Ravenol VST 5W-40 a to pro všechny výše uvedené vozy. Cenově nevidím problém a zdá se, že se jedná o kvalitní olej. Slibuji si především u Legenda nižší spotřebu oleje a samozřejmě lepší péči o motor. Nejasno mám pouze co se LPG týče tj. jestli je olej vyhovující, nebo by bylo lepší vybrat nějaký jiný.

Díky
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: změna oleje ? Honda

Příspěvek od Pitris »

Ty máš doma Hond skoro jako my....:) :wink:
Sjednotit olej na 5w40 pro všechny motory můžeš - v Accordu Ti možná spotřeba oleje nepatrně stoupne, u Legenda zase klesne. Co je důležité je ta výměna co 10 tkm (rok). Hondy nepotřebují superolej, ale je potřeba měnit včas :!: Ravenol VST je dost gut, ale v klidu se dá i VSI, nebo třeba Shell Helix Ultra, Valvoline SynPower (nebo MaxLife -> ten je přímo pro motory s hodně kilometry), Yacco VX 1000, Repsol Competicion, Q8 Formula Excel. Třeba. Jen pohlídat ACEA A3 (ne C3).

PS: co převoďáky a "voda" :?:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: změna oleje ? Honda

Příspěvek od pepoh »

martin.sliwka píše: Nejasno mám pouze co se LPG týče tj. jestli je olej vyhovující, nebo by bylo lepší vybrat nějaký jiný.

Díky
kazdy olej je kompatibilny s plynom. vacsinou to maju napisane aj datach.
("speci plyn" oleje su casto lowsaps :? )
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: změna oleje ? Honda

Příspěvek od Pitris »

Tak oil přímo na plyn je třeba Motul Specific CNG/LPG 5w40, ale osobně bych to neřešil. A řekl bych že je to spíš jen reklama protože ten/tyto olej/e jsou stejně i pro benzin/naftu (a bohužel většina i C3). Krom toho se dá jet i na ten benzin.... Ta výměna po/do 10-ti tkm je důležitější; i když to opticky tak nevypadá - olej je na LPG podstatně čistší než při jízdě na benzin. Ovšem je (z)degradovaný jinak :idea:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
martin.sliwka
Příspěvky: 3
Registrován: čtv črc 09, 2020 0:35

Re: změna oleje ? Honda

Příspěvek od martin.sliwka »

Děkuji za informace a omlouvám se za neodpovídání, nějak jsem to časově nezvládal.

Co se oleje týče, kouknu ještě pořádně na ten MaxLife. Ale rychlou kontrolou dostupných informací mi VST vychází jako lepší. A pokud neřeknete, že VST je pro mé použití nevhodný nebo zbytečný, tak zůstanu u něj.

Mimo téma doplním, že filtry používám MANN, a to jak olejové, tak vzduchové i kabinové. Ostatní provozní náplně pak, snad až na brzdovku, originál Honda. Ještě zmíním/doporučím stěrače, kde jsem před dvěma lety objevil hybridní Denso a jiné už nechci.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: změna oleje ? Honda

Příspěvek od Pitris »

Ravenol VST můžeš klidně použít - jenom je trošku víc určen pro větší zatížení. Tak jako Valvoline MaxLife pro ty již jetější motory.... Mají tomu přizpůsobenou aditivaci. Jen zde k VST někdo psal, že ze začátku byl - než si (zjednodušeně napsáno) motor zvyknul na aditiva s wolframem - projev motoru trošku hrubší/hlučnější. Protáhnul to, a pak už O.K.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
martin.sliwka
Příspěvky: 3
Registrován: čtv črc 09, 2020 0:35

Re: změna oleje ? Honda

Příspěvek od martin.sliwka »

Díky všem, objednal jsem Ravenol VST do všech aut a uvidíme, co to udělá. V záloze si nechám ten Valvoline MaxLife. Ještě jednou díky a mějte se.
Badunclesam
Příspěvky: 14
Registrován: pon říj 09, 2017 23:35

Re: změna oleje ? Honda

Příspěvek od Badunclesam »

Ahoj,

Předem se omlouvám, že obnovuji víc jak rok staré téma, ale asi pořád lepší než zakládat úplně nové téma, navíc je to dotaz týkající se oleje a Hondy :D .
Koupil jsem Hondu Accord CL9 2005 2.4i s 281 000km, kupován v ČR jako nový a koupil jsem ho od prvního majitele, celou dobu jezdil na servis do Hondy Fomi a olej měnil do 20 000km (Castrol 5w40)
Motor si už něco málo pápne, ale teda hlavně ve VTECu, mám v plánu koupit a používat olej Valvoline Max Life 5W40, který je chválen, protože "prý" reálně dokáže snížit spotřebu oleje.
Ale snese tento olej tvrdší zacházení v létě, když si budu užívat otáček a VTECu?
Jako samozřejmost beru výměnu oleje do 10 000km, protože jezdím víceméně couračky kolem Brna.
Děkuji předem za odpověď a rady :wink: .
Honda Accord 2005 CL9 2.4i 140kW
Volkswagen Touran 1T3 2013 2.0TDI 103kW
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: změna oleje ? Honda

Příspěvek od Colommbo »

Proč by to neměl zvládnout...?
Obrázek
P.S. Je aspoň s manuálem...? :)
Naposledy upravil(a) Colommbo dne úte lis 23, 2021 13:57, celkem upraveno 1 x.
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: změna oleje ? Honda

Příspěvek od Pitris »

Badunclesam píše:Koupil jsem Hondu Accord CL9 2005 2.4i....
Gratuluji :wink:
Badunclesam píše:mám v plánu koupit a používat olej Valvoline Max Life 5W40....
Bez obav.
MaxLife 5w40 to zvládne i ve VTECu :)
Ale není to jediná možnost. Píšeš okolí Brna - dá se dobře i 10w40, příp. kdyby si to páplo oleje víc než Ti milo, lze i 5w50 nebo 10w50. Hlavně olej ACEA A3, a těch 10 tkm je MAX.

Jinak po několikaletých zkušenostech s několika Accordy doporučím do převodovky (předpokládm manuál) olej MTF-2 75w80 (kdyby to ve vysokých točkách hůř řadilo, tak MTF-1 75w85), do posilovače řízení JEN olej s normou PSF-S (vše třeba Ravenol), svíčky Denso nebo NGK (dej iridia), a vyměň i chladicí kapalinu, filtry a brzdovku (i ve spojce). Do beneli VIF, a budeš spokojen :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: změna oleje ? Honda

Příspěvek od Pitris »

Jinak mám shodou okolností navíc kdyby si chtěl, 2 litry toho převoďáku Ravenol MTF-2 75w80 (oba za 600,-), a bydlím v Brně :)
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět