změna oleje ? Honda

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

pkcasio
Příspěvky: 19
Registrován: úte dub 28, 2020 9:45

Re: změna oleje ? Honda

Příspěvek od pkcasio »

Colommbo píše:
pkcasio píše:...I přes letošní mírnou zimu při teplotách kolem 0-5stupnu byly starty hodně "těžkopádné" z tuha se muselo párkát otočit než sme nastartovali. pro srovnání manželka má v autě NiSSAN 2004 SUNOCO gold 5w40 s API SL které zachutnalo nejlíp motor starutje i v nižích teplotách pod 0 stupnu lehce a hezky si " ševelí"...
O oleji bylo již napsáno vše. Příčinou těžkopádných startů v zimě určitě není motorový olej/jeho viskozita. Spíš hledej v okruhu akumulátor - kabeláž/připojení/ukostření - samotný starter.
No jak se teplota dostala nad 7 stupnu tak už pohoda..ještě asi změřit aku při startech v zimě na kolik poklesna.. asi sem se rozhodl už pro SUNOCO GOLD 5W40m Distributor mě psal že mají stále v plánu výrábět a distribovat že s tím byl ted malý problém ale že by měli zase dodávat do síti i v Brně..
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: změna oleje ? Honda

Příspěvek od Pitris »

Jestli chceš Sunoco a si z Brna, ve Střelicích U kostela 14 https://www.moto-oleje.cz/osobni-automo ... -5w-40-5l/
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
pkcasio
Příspěvky: 19
Registrován: úte dub 28, 2020 9:45

Re: změna oleje ? Honda

Příspěvek od pkcasio »

Díky moc všem za čas vynaložený na mou otázku a rady +tipy...Hlavně že vím že mám dávat olej jen ACEA A3, myslel sem že když je v popisu A3,C3 že je vhodný jak pro benzín můj připad tak popř i pro motory s filtrem pevných částic .Z aměřím se jen na A3, a videl bych to na to SUNOCO GOLD 5W40
A kdyby někdo věděl o dobrém autoservisu pro mou Hondičku za rozumný peníz a poctivou práci tak mi dejte vědět Brno a blízké okolí-:)
pkcasio
Příspěvky: 19
Registrován: úte dub 28, 2020 9:45

Re: změna oleje ? Honda

Příspěvek od pkcasio »

Pitris píše:Jestli chceš Sunoco a si z Brna, ve Střelicích U kostela 14 https://www.moto-oleje.cz/osobni-automo ... -5w-40-5l/

to sem si našel u dealera ale trochu mě odrazovaly obrázky náhledy oleju z 90 let-:)
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: změna oleje ? Honda

Příspěvek od Jerry3 »

pkcasio píše:...ale trochu mě odrazovaly obrázky náhledy oleju z 90 let-:)
Věř tomu nebo ne, ale nejlepší oleje z hlediska potřeb mazání motoru byly právě v těch 90. letech!
Věř tomu nebo ne, ale ten, kdo odvádí poctivou práci, má své zákazníky a na sebepropagaci zvysoka se.e, neboť i tak nestíhá.
Věř tomu nebo ne, ale nejlepší weby mají ti největší podvodníci. :idea:
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: změna oleje ? Honda

Příspěvek od Misojogi »

nejlepší weby mají ti největší podvodníci.
suhlas - a najvacsi gauneri chodia v kravate a s notebookom v ruke (pripadne maju ajfoun) - vsimol som si uz davnejsie ze najvacsi machri chodia vo svetroch a neriesia oblecenie ale technicky problem ....
(samozrejme cest vynimkam)
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
pkcasio
Příspěvky: 19
Registrován: úte dub 28, 2020 9:45

Re: změna oleje ? Honda

Příspěvek od pkcasio »

Misojogi píše:
nejlepší weby mají ti největší podvodníci.
suhlas - a najvacsi gauneri chodia v kravate a s notebookom v ruke (pripadne maju ajfoun) - vsimol som si uz davnejsie ze najvacsi machri chodia vo svetroch a neriesia oblecenie ale technicky problem ....
(samozrejme cest vynimkam)

Jasně to beru a většinou to tak je, jen si říkam jestli když ten obchod " pro mě" není až tak známý jestli to tam z těch 90 neleží , nebo má někdo i ňjákou osobní zkušenost?...
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: změna oleje ? Honda

Příspěvek od Jerry3 »

Co by za to někteří dali, kdyby ještě dnes oleje z 90. let sehnali. A pro jaký účel? Zakonzervování starých dobrých motorů na horší časy...
pkcasio
Příspěvky: 19
Registrován: úte dub 28, 2020 9:45

Re: změna oleje ? Honda

Příspěvek od pkcasio »

Jerry3 píše:Co by za to někteří dali, kdyby ještě dnes oleje z 90. let sehnali. A pro jaký účel? Zakonzervování starých dobrých motorů na horší časy...
Nojo vývoj nezastavíš-:) kamarád kupoval focusa z roku 2017 tak su zvědavej jak mu dlouho vydrží přeplňovaný motor do kterýho lije v autorizovaném servisu 0w20 a jezdívá delší štreky třeba do Prahy atd..jinak škoda že ten prodejce nemá i rovnou filtry.. preferuju MANN nebo MAHLE
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: změna oleje ? Honda

Příspěvek od Pitris »

pkcasio píše:....jestli to tam z těch 90 neleží , nebo má někdo i ňjákou osobní zkušenost?...
Sunoco Synturo Gold má API SN - to je nová norma. A já si tam dneska objednal Bishop's do posilovače řízení. Osobní odběr - mám to 5 km....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: změna oleje ? Honda

Příspěvek od Jerry3 »

pkcasio píše:preferuju MANN nebo MAHLE
Preferuj Purflux! :wink:
pkcasio
Příspěvky: 19
Registrován: úte dub 28, 2020 9:45

Re: změna oleje ? Honda

Příspěvek od pkcasio »

Pitris píše:
pkcasio píše:....jestli to tam z těch 90 neleží , nebo má někdo i ňjákou osobní zkušenost?...
Sunoco Synturo Gold má API SN - to je nová norma. A já si tam dneska objednal "bišopa" do posilovače řízení. Osobní odběr - mám to 3 km....

no to mají už snad asi všechny 5w40 na netu co nadělám i shel helix ultra . Mě minulý rok došel SUNOCO ještě API SL/CF, vím že sem to tu řešil ale to bych musel jít do té 10w40 nebo objednám u pána z 90 tek-:)
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: změna oleje ? Honda

Příspěvek od Colommbo »

Měl jsem Omegu 2.6 V6 132kW z roku 2001 a několik desítek tisíc velmi spokojených kilometrů jsem najezdil s olejem Sunoco Synturo Sportivo 5W50 API SH. "Do poctivého motoru poctivý olej!" :wink:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
pkcasio
Příspěvky: 19
Registrován: úte dub 28, 2020 9:45

Re: změna oleje ? Honda

Příspěvek od pkcasio »

Colommbo píše:Měl jsem Omegu 2.6 V6 132kW z roku 2001 a několik desítek tisíc velmi spokojených kilometrů jsem najezdil s olejem Sunoco Synturo Sportivo 5W50 API SH. "Do poctivého motoru poctivý olej!" :wink:

No bohužel už s API SL nedělají, jen SN, ach jo
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: změna oleje ? Honda

Příspěvek od Pitris »

API SL s A3 se dá ještě sehnat v SAE 10w40, a pár i v 5w30. Oleje 5w40 (a 0w40) jsou už v drtivé většině SM a SN.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět