Změna motorového oleje 15W40 na 10W40

Fórum o průmyslových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
mvall

Změna motorového oleje 15W40 na 10W40

Příspěvek od mvall »

Dobrý den
Mám dotaz ohledně motorového oleje a jeho záměny. Používám nějakou techniku - traktor Same Diamond 265 s použitím oleje specifikace SAE 15W40 ACEA E4, vyvážeč s motorem Sisu, common rail s použitím oleje SAE 15W40 ACEA E7 a nákladní automobil s použitím oleje SAE 10W40 ACEA E7/E4. Mám dotaz, jestli existuje mezi těmito oleji varianta, která by se dala použít do všech třech motorů v jedné specifikaci, např. mohu do všech motorů používat olej SAE 10W40 ACEA E7/E4? Děkuji za odpověď MVALL.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Změna motorového oleje 15W40 na 10W40

Příspěvek od Pitris »

Při použití oleje 10W40 ACEA E7/E4 ve všech těch motorech by neměl být žádný problém.... Ten olej 15w40 E4 je dostatečně výkonný aby hrozilo event. třeba rozpuštění úsad při použití oleje E7, který je v podstatě "lepší" jen v tom, že je i pro motory s EGR a 10w má lepší vlastnosti za studena. Ale předpokládám podobné API....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
mvall

Re: Změna motorového oleje 15W40 na 10W40

Příspěvek od mvall »

Ok moc díky, myslel jsem si to podle toho, co jsem se o olejích dočetl na netu, ale zas tak do olejů nevidím a jak jsem se po tom začal pídit, zjistil jsem, že mezi lidma koluje spoustu různých spíš jen doměnek.., ale s jistotou toho moc neví kolikrát ani na servisech. Ještě jednou díky :wink:
Odpovědět