životnost oleje při provozu na LPG

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
ka-spel
Příspěvky: 1092
Registrován: úte lis 07, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

životnost oleje při provozu na LPG

Příspěvek od ka-spel »

Držím se lhůt výměny v závislosti na provozních podmínkách jak se všeobecně ve foru shodnem. Teď jsem se však začetl ve fóru zkušeného a uznávaného montážníka Čadka http://www.autolpg.cz/forum-33.html

a to co tam tvrdí je teda síla:

Dobrý den, mám od Vás namontované LPG do vozu Subaru forester a jsem naprosto spokojen. Chci se zeptat jak často mám měnit olej v motoru. Slyšel jsem, že při jízdě na lpg můžu měnit olej až po cca 20-25 tis.ujetých km?
Odpověď:
Taky to tak dělám, Laguny po 25 000 - 30 000 km, důležité je aby měl olej viskozitu, kapku na dva prsty a roztahujte je od sebe, udělá se nitka z oleje a jestli Vám ta nitka praskne až je vzdálenost prstů větší než 5 mm, je dobrý olej, to je sedlácká pomůcka. Mějte se Čadek

Dobrý den. Prosím mám felicii 1.3 MPI (r.v.1998) na LPG. LPG je v autě již 10 let a najezdilo se s ním 135tkm. Chtěl bych se zaptat jak mám o motor pečovat, a zda-li je pravda, že plyn způsobuje větší opotřebení motu. Předem moc děkuji za odpověď. Tomáš.
Odpověď:
Nic s tím nedělejte a jezděte. Opotřebování motoru je menší než u benzinu. Oleje můžete měnit v dvakrát delších intervalech než u benzinu.
byloObrázek
je Obrázek
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

no to je nářez :shock: ten pán je ale vůl :roll:
DonSalieri
Příspěvky: 99
Registrován: úte srp 12, 2008 9:23

Příspěvek od DonSalieri »

To je skutecne blazen ten clovek, ale nejhorsi je, ze se podle tech jeho rad urcite nekolik zakazniku ridi a to je docela prusvih... :roll:
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

:roll:

5 mm, to mi M6AD udělá snad vždy ne?
Naposledy upravil(a) skodovkar dne úte čer 01, 2010 21:15, celkem upraveno 1 x.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

zkušený a uznávaný montážník??? :shock: debil je to :evil: kolik lidí si kůli němu zničí motor........................... :twisted: :twisted: :twisted:
alfi166silver
Příspěvky: 674
Registrován: ned úno 01, 2009 8:57

Příspěvek od alfi166silver »

Nejhorší na tom je, že říká těm lidem v podstatě to, co vlastně i chtějí slyšet.......
kapku na dva prsty a roztahujte je od sebe, udělá se nitka
asi má zkušenost ze zkoumání kvality semene :o :wink:
modelář

Příspěvek od modelář »

LPG sice v něčem zatěžuje olej méně, ale v něčem jiném zase více, takže to z hlediska intervalů jeho výměny vyjde nastejno. Dokonce bych řekl, že u LPG je třeba si mnohem více hlídat hlavně časovou, než kilometrovou lhůtu.
FF

Příspěvek od FF »

...asi tak nejak, ako to napísal modelář... :wink:
...ešteže nie je "uznávaný montážnik"... :shock: :lol:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27405
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

modelář píše:LPG sice v něčem zatěžuje olej méně, ale v něčem jiném zase více, takže to z hlediska intervalů jeho výměny vyjde nastejno. Dokonce bych řekl, že u LPG je třeba si mnohem více hlídat hlavně časovou, než kilometrovou lhůtu.
Já bych to viděl stejně - jak u "plynu", tak u "benzinu" bych nechal buď stejný výměnný interval, nebo na plyn nižší.
To zas byl den

Příspěvek od To zas byl den »

Ten pan odborník je ale srandista, to je ňáký srandovní fórum?
Možná že jezdí na ňáký svoje BIOLPG a furt žere cibuli a hrách.
modelář

Příspěvek od modelář »

K tomu, kdo jí cibuli, nechodí lékař.
K tomu, kdo jí česnek, nechodí nikdo! :lol:
VÁCLAV

LPG

Příspěvek od VÁCLAV »

VY CHYTRÁCI TEN PÁN NENÍ BLBEC ALE MÁ PRAVDU.KTEREJ ZVÁS MÁ AUTO NA LPG CO.JENOM ZASE NÁZORY PUBERTÁKŮ.JO OLEJ MĚNÍM RADŠI JEDNOU ROČNĚ.
modelář

Příspěvek od modelář »

No a co si takhle třeba vypnout Caps Lock a začít používat interpunkci?
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: LPG

Příspěvek od skodovkar »

VÁCLAV píše:VY CHYTRÁCI TEN PÁN NENÍ BLBEC ALE MÁ PRAVDU.KTEREJ ZVÁS MÁ AUTO NA LPG CO.JENOM ZASE NÁZORY PUBERTÁKŮ.JO OLEJ MĚNÍM RADŠI JEDNOU ROČNĚ.
Tomu říkám podnětný názor, který přispívá k úrovni diskuze. Zejména svým argumentačním přínosem.
ka-spel
Příspěvky: 1092
Registrován: úte lis 07, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG

Příspěvek od ka-spel »

VÁCLAV píše:VY CHYTRÁCI TEN PÁN NENÍ BLBEC ALE MÁ PRAVDU.KTEREJ ZVÁS MÁ AUTO NA LPG CO.JENOM ZASE NÁZORY PUBERTÁKŮ.JO OLEJ MĚNÍM RADŠI JEDNOU ROČNĚ.
Zrovná já mám na LPG a navíc i možnost si nechat olej otestovat v laboratoři. Při mém režimu provozu (často město) má olej vyčerpanou alkalickou rezervu a je zralý na výměnu již po cca 7-8 tis. km. Takže pohádky o dvojnásobné životnosti si může vyprávět dětem.
byloObrázek
je Obrázek
Odpovědět