Zápach z ventilace vozu

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

LuK0
Příspěvky: 46
Registrován: pát říj 16, 2020 13:36

Zápach z ventilace vozu

Příspěvek od LuK0 »

Zdravím, měnil jsem kabinový filtr cca 10tkm zpět, nechal jsem vydezinfikovat klimatizaci ale stejně mi jde z ventilace taková zatuchlyna.. Pri zapnuté klimatizsci žádný zapach nejde jen čerstvý vzduch ale když mam ventilaci bez klimy nebo topení tak ten vzduch je strašný, kabinový filtr zase vyměním ale tím to asi nebude objednal jsem čistič klimatizace ve spreji používá se se zaplym okruhem+plne klimatizaci, tímto spusobem to vyčistí i ventilaci nebo to mám použít bez klimy jen na ventilaci+okruh? Dekuji za rady :)
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Zápach z ventilace vozu

Příspěvek od jarson1 »

Tažko povedať, či tato skusenost ti bude na niečo platná, ale inu nemám...v podstate som podobný problem ( okrem popisaneho prípadu ) nikdy neriešil.
U mna sa stalo, že jedno z aut dlhšie stálo ( cca1/2roka) zaparkovane pod smrekmi a nasledne po "oživení" sa mi prejavilo niečo ako tebe.
Príčina bola v bordeli zo stromov, ktorý napadal za ten čas do priestoru ako su take tie mriežky pod oknom vpredu. Bolo tam toho viac a vždy ked bolo vlhko tak to smrdelo. Ked sucho a slnko , alebo po dlhšej jazde, vtedy nie. Filter cistý ale pravdaže príčina bola pred ním. Pomohlo to proste rozobrat a vycistit. Skusal som najprv povysavat, ale to nefungovalo. Je pravda, že technicky to v tomto prípade asi nie je vyriešené uplne idealne, lebo napriek mriežkam a sitku pod nimi bolo vela bordelu aj priamo pod filtrom- teda daleko za týmto miestom, v podstate už priamo v aute dnu ( doslova listy a ihličie) a obcas sa mi stane, že ak dam ventilaciu na max, tak mi do ksichtu z vyduchov tiež vyletí všeličo. Toto auto ale nema klímu.
Este ma napadlo, či nejde proste o vlhkost. Niekedy sa zanesie odtok kondenzu z klimi. V "lepšom "prípade ti to takto smrdí, v horšom prípade to može viest až k "vytopeniu" priestoru pod nohami ( obvykle u spolujazdca). V takomto prípade to treba to vycistit a odtok uvolnit .
U hondy som mal tiež niečo podobne ked som to kupil. Auto pred tým takisto udajne dlhšie nejazdilo. Avšak tu používam automaticku klimu vlastne nonstop a problem zmizol sam po par sto km. Je pravda, že kabinový filter som vymenil. Ale to nie kvoli tomu, proste zakladný servis po kupe ( ako aj olej a ostatné filtre a tak ...ako vsetci). Počítam, že tu to bolo sposobené tiež asi len státím a vlhkostou z "nepoužívania". Ona totiž klima okrem ineho hlavne vysušuje.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Zápach z ventilace vozu

Příspěvek od jerome »

Najlepšie je použiť buďto ozón, alebo potom ten plyn napr. Sonax :wink:
Veltiláciu na plný chod + vnútorný okruh a cca 15min. S tým ozónom dlhšie.
Tie penové čističe sú o Obrázek
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1854
Registrován: ned zář 15, 2013 21:30
Bydliště: Dux & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápach z ventilace vozu

Příspěvek od BigBang »

Spíš jde o to, že ten bordel bude ještě před filterm jak psal jarson1, vzhledem k tomu, že se to projevuje když klimu vypne...
A2 1.4TDI - Rav VMO
T5 2.5TDI - Cas Edge FST LL2 0W30
Fabia 1.2TSI - Rav SSL
KLE500 - Rep MotoSint 10w40
TnT899 - Rep MotoR 15W50
MX-5 - HPR 10w50, Technyx 75w85, Yac BVX 75w90
vyjeto: Rep El 505.01TDI 5w40, MO XF 5w40, XF, XFS 5w50, XF 0w40, EE 5w40
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Zápach z ventilace vozu

Příspěvek od jerome »

Je to možné. Ktovie ako mu to dezinfikovali. Dá sa to tiež odfláknuť. Ono to ľúbi smrdieť po vypnutí klímy tj ventilátor stále točí vnútorný okruh. Vtedy nenasáva možnú zatuchlinu z vonku. Skôr je cítiť pach z nevydenzifikovaného radiatora klímy.
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Zápach z ventilace vozu

Příspěvek od pepoh »

mam filtre pod kapotou, vzdy skontrolujem. ma sa menit 1x rocne.
smradek riesim tak ze rozprasujem 1:1 etanol (pripadne pridam aj trochu apc - je zasadity a odmastuje), do sacieho otvoru(filtre prec). ventilator 50-100%.
robim to v teplom obdobi aby system uschol. ale v podstate vsetko by malo vytiect rovnakou cestou ako pri vypnuti klimy..
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Zápach z ventilace vozu

Příspěvek od Pedro »

Kamosovi v CorVerso, zdechla myška. V útrobách ventilace-topeni.
Kostra se po roce našla, nicméně, citit je to po pauze, nejezdeni furt citit.
Jezdi jak ja, třeba mesic dva vubec nevyjde. Ma skutr a motku.
LuK0
Příspěvky: 46
Registrován: pát říj 16, 2020 13:36

Re: Zápach z ventilace vozu

Příspěvek od LuK0 »

Chlapy mam bmw e46 kabinovy je primo za čelním sklem pod koncem kapoty pod mřížkou, takže zkusit mrknout do ni a vše vyčistit+ mam ten sprej na cisteni klatozace pouziva se prej klima na 16 stupnu vsechny ventilace otevrene dane na max a vnitrni okruh cca 15minut a sprej pod spolujezdcem. Mam to delat se zaplou klimou nebo s vyplou, když mi to dela ventilace(topení) a ne klima. Děkuji
LuK0
Příspěvky: 46
Registrován: pát říj 16, 2020 13:36

Re: Zápach z ventilace vozu

Příspěvek od LuK0 »

jerome píše:Je to možné. Ktovie ako mu to dezinfikovali. Dá sa to tiež odfláknuť. Ono to ľúbi smrdieť po vypnutí klímy tj ventilátor stále točí vnútorný okruh. Vtedy nenasáva možnú zatuchlinu z vonku. Skôr je cítiť pach z nevydenzifikovaného radiatora klímy.
Dělali mi to v servisu s doplněním klimatizace ale jak říkáš bůhví jak to dělali.. zkusím ten sprej
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Zápach z ventilace vozu

Příspěvek od jerome »

To je úplne jedno či bude zapnutá klíma alebo nie. Predsa len motor bude naštartovaný. Keď zapneš klímu tak vlastne len kompresor točí chladivo v okruhu ( v trubkách + v kondenzátor a výparník) takže tam nie je čo dezinfikovať.
Obrázek
Ide o to vyčistiť vrtuľu ventilátora + výduchy + rebrá výparníku. Takže stačí pustiť ventiláciu naplno a zapnúť vnútorný okruh aby sa ten plyn točil.
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
LuK0
Příspěvky: 46
Registrován: pát říj 16, 2020 13:36

Re: Zápach z ventilace vozu

Příspěvek od LuK0 »

jerome píše:To je úplne jedno či bude zapnutá klíma alebo nie. Predsa len motor bude naštartovaný. Keď zapneš klímu tak vlastne len kompresor točí chladivo v okruhu ( v trubkách + v kondenzátor a výparník) takže tam nie je čo dezinfikovať.
Obrázek
Ide o to vyčistiť vrtuľu ventilátora + výduchy + rebrá výparníku. Takže stačí pustiť ventiláciu naplno a zapnúť vnútorný okruh aby sa ten plyn točil.
Kdyz mi pri doplneni klimatizace delali i cisteni to mi tu vrtulu,pruduchy atd nevycistilo? Kdyz to necham s klimatizaci podle navodu na tom spreju tak to bude asi nejrozumnější žejo
LuK0
Příspěvky: 46
Registrován: pát říj 16, 2020 13:36

Re: Zápach z ventilace vozu

Příspěvek od LuK0 »

Jo a chlapy možná jsem to i blbě popsal hlavni pruser je v létě po vypnutí klimatizace, když dojíždím do cile tak treba 2km pred vypinam klimu právě ať nevznika vlhkost a právě v tu chvili je to nejvíc znát, fouká takový vlhký vzduch hnusný zatuchlý :D
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Zápach z ventilace vozu

Příspěvek od NOVON »

Furt čtu klima,klima..zapnout vypnout..Když ti jde smrad když topíš tak to asi potřebuješ prohnat radiatorem topení,ne?Tak že topení naplno,ať proudí vzduch jen přes něj..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
LuK0
Příspěvky: 46
Registrován: pát říj 16, 2020 13:36

Re: Zápach z ventilace vozu

Příspěvek od LuK0 »

NOVON píše:Furt čtu klima,klima..zapnout vypnout..Když ti jde smrad když topíš tak to asi potřebuješ prohnat radiatorem topení,ne?Tak že topení naplno,ať proudí vzduch jen přes něj..
To mě zajímalo, nevím jak tam ty okruhy funguji atd asi to dam 1 sprej na full topeni+okruh a druhy na klimu a je.. Díky
Uživatelský avatar
yosemitak
Příspěvky: 402
Registrován: čtv pro 15, 2016 0:11

Re: Zápach z ventilace vozu

Příspěvek od yosemitak »

Sice neporadim, ale pokud citite plisen, tak je to sice blby a chce to vyresit, ale dokud vam nekde v rozvodech vzduchu nechcipne mys, tak jste jeste porad v pohode. Neptejte se, jak to vim. :mrgreen:
2011 Skoda Octavia II, 1.6 MPI – Ravenol VSI 5W-40 + Purflux
1998 VW T4, 2.5 TDI – Ravenol VMO 5W-40 + Purflux
2005 Dodge Grand Caravan, 3.8 V6 – Pennzoil 5W-20 + Denso
Odpovědět