Zápach z ventilace vozu

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: Zápach z ventilace vozu

Příspěvek od Misojogi »

Profici pouzivaju generator ozonu ktory nechaju zapnuty v aute cca 1 hodinu
a pytaju za to 10€
Sikovni si ozonizator kupia a "nema problema":
https://www.aliexpress.com/premium/ozon ... ozonizator

samozrejme auto musis vyvetrat pretoze ozon je vo vyssich davkach jedovity :!: ale spolahlivo znici rozne mikroby bakterie sinice a inu haved co tam mas atd
Obabvam sa ze v pripade mysi to budes musiet rozobrat ;-)

ak nevies ktory si vybrat pozri si na bazosi ze ktory tam ponukaju (za podstatne vyssiu cenu) - to budu odskusane modely
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
LuK0
Příspěvky: 46
Registrován: pát říj 16, 2020 13:36

Re: Zápach z ventilace vozu

Příspěvek od LuK0 »

yosemitak píše:Sice neporadim, ale pokud citite plisen, tak je to sice blby a chce to vyresit, ale dokud vam nekde v rozvodech vzduchu nechcipne mys, tak jste jeste porad v pohode. Neptejte se, jak to vim. :mrgreen:
no tak to naštěstí ne :D Jen proste vlhky divny vzduch :D
LuK0
Příspěvky: 46
Registrován: pát říj 16, 2020 13:36

Re: Zápach z ventilace vozu

Příspěvek od LuK0 »

Misojogi píše:Profici pouzivaju generator ozonu ktory nechaju zapnuty v aute cca 1 hodinu
a pytaju za to 10€
Sikovni si ozonizator kupia a "nema problema":
https://www.aliexpress.com/premium/ozon ... ozonizator

samozrejme auto musis vyvetrat pretoze ozon je vo vyssich davkach jedovity :!: ale spolahlivo znici rozne mikroby bakterie sinice a inu haved co tam mas atd
Obabvam sa ze v pripade mysi to budes musiet rozobrat ;-)

ak nevies ktory si vybrat pozri si na bazosi ze ktory tam ponukaju (za podstatne vyssiu cenu) - to budu odskusane modely
A ty mas nejaky z aliexpresu vyzkoušený? A jak to funguje doplnuje se ta masina necim po case?
Uživatelský avatar
yosemitak
Příspěvky: 402
Registrován: čtv pro 15, 2016 0:11

Re: Zápach z ventilace vozu

Příspěvek od yosemitak »

Misojogi píše: Obabvam sa ze v pripade mysi to budes musiet rozobrat ;-)
Nemusis, staci dva-tri tydny pockat az se dekompostuje a pak to prestane smrdet.
LuK0 píše:A ty mas nejaky z aliexpresu vyzkoušený? A jak to funguje doplnuje se ta masina necim po case?
To se nedoplnuje, ozon je atom kysliku a generatory ozonu ho tvori z normalniho kysliku elektrickym vybojem. Staci pustit nekde v prostoru nohou spolujezdce, auto dat na nabijecku, klicek na ACC, pustit vnitrni obeh vetrani a nechat to bezet (podle toho jak vykonny mas generator staci 10-80 minut - ja mam 1000 mg/h generator a poustim to zhruba na 15-20 minut). Pokud tam ale mas nejakou vetsi plisen (nebo mys :D ), tak to nemusi pomoct zcela. Pozor taky na to, ze krome toho ze je ozon jedovaty (ale pokud v uzavrenem aute nepustis generator ktery dela 5000 mg/hod a pak do toho nevleze po hodine), tak stejne tak muze neprijemne naleptat gumove materialy. Opet, nejde o zadne riziko, spis pozor aby to nefoukalo uplne primo na nejake gumove tesneni nebo koberecek. Ja jsem takhle cistil ozonem boty v uzavrene bedne a nektere gumove casti byly potom takove lepkave na dotyk.
2011 Skoda Octavia II, 1.6 MPI – Ravenol VSI 5W-40 + Purflux
1998 VW T4, 2.5 TDI – Ravenol VMO 5W-40 + Purflux
2005 Dodge Grand Caravan, 3.8 V6 – Pennzoil 5W-20 + Denso
LuK0
Příspěvky: 46
Registrován: pát říj 16, 2020 13:36

Re: Zápach z ventilace vozu

Příspěvek od LuK0 »

yosemitak píše:
Misojogi píše: Obabvam sa ze v pripade mysi to budes musiet rozobrat ;-)
Nemusis, staci dva-tri tydny pockat az se dekompostuje a pak to prestane smrdet.
LuK0 píše:A ty mas nejaky z aliexpresu vyzkoušený? A jak to funguje doplnuje se ta masina necim po case?
To se nedoplnuje, ozon je atom kysliku a generatory ozonu ho tvori z normalniho kysliku elektrickym vybojem. Staci pustit nekde v prostoru nohou spolujezdce, auto dat na nabijecku, klicek na ACC, pustit vnitrni obeh vetrani a nechat to bezet (podle toho jak vykonny mas generator staci 10-80 minut - ja mam 1000 mg/h generator a poustim to zhruba na 15-20 minut). Pokud tam ale mas nejakou vetsi plisen (nebo mys :D ), tak to nemusi pomoct zcela. Pozor taky na to, ze krome toho ze je ozon jedovaty (ale pokud v uzavrenem aute nepustis generator ktery dela 5000 mg/hod a pak do toho nevleze po hodine), tak stejne tak muze neprijemne naleptat gumove materialy. Opet, nejde o zadne riziko, spis pozor aby to nefoukalo uplne primo na nejake gumove tesneni nebo koberecek. Ja jsem takhle cistil ozonem boty v uzavrene bedne a nektere gumove casti byly potom takove lepkave na dotyk.
Kdyz takovy vlhky neprijemny vzduch letí z ventilace bez klimatizace na chladny nebo na topení tak nemam tento proces udelat sprejem na vyplou klimu a na zaple topení spíš? Filtr mam novy jeden sprej od Carlsonu jsem pouzil klima na 16 vnitrni okruh+ ventilace sklo nohy predek a jako je to lepší ale pořád to neni ono bez te klimy :D
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Zápach z ventilace vozu

Příspěvek od jerome »

Záleží aj od značky použitého spreju. V odkaze som ťa poslal k Sonaxu čo sú Top výrobky :idea:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
LuK0
Příspěvky: 46
Registrován: pát říj 16, 2020 13:36

Re: Zápach z ventilace vozu

Příspěvek od LuK0 »

jerome píše:Záleží aj od značky použitého spreju. V odkaze som ťa poslal k Sonaxu čo sú Top výrobky :idea:
Ten jsem nepoužil, použil jsem sprej od Carlsonu osvezovac klimy, je taky prej na viry a plisne a pomohl, je ho 150ml za cca 180kc a voni pěkně, Sonax je ještě silnější? Je ho 100ml koukám aby byl lepší nez Carl :D Jak voní?
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Zápach z ventilace vozu

Příspěvek od pepoh »

nie som moc fanusik chemie. :P
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
LuK0
Příspěvky: 46
Registrován: pát říj 16, 2020 13:36

Re: Zápach z ventilace vozu

Příspěvek od LuK0 »

pepoh píše:nie som moc fanusik chemie. :P
A jak jinak to řešit tohle provonelo i interier celkem slušně, a nema to takovej zatuchly vzduch už, k tomu jsem jako bonus po 7 mesicich vymenil pro jistotu kabinovy byl jak novy ale i tak.. :D Ted spokojenost snad to vydrží no jak by si to resil ty bez chemie? :D
bio
Příspěvky: 934
Registrován: čtv bře 06, 2008 22:15

Re: Zápach z ventilace vozu

Příspěvek od bio »

Pokud se nemýlím vzduch jde přes kabinový filtr do výměníku klima a topení. Je potřeba čas od času vystříkat i "husí krky" ventilace a případně vystříkat i výměník klimy, bez kabinového filtru se tam dá dostat. Většina desinfekce se používá na vnitřní okruh větrání se zapnutou klimou a potom řádně vyvětrat.
Kompresor klimatizace je potřeba před vypnutím auta v předstihu vypnout, z důvodu osušení výměníku od vlhkosti.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Zápach z ventilace vozu

Příspěvek od Pitris »

Na to v kabině vzduchové "potrubi" výdechů ventilace existují i pěnové čističe ve speji s dlouhou hadickou k zastrčení "až tam"....
Třeba https://www.mall.cz/cistici-kapaliny-au ... AwQAvD_BwE

A klima by se měla nejenom vypnout tak aspoň 5 minut před vypnutim motoru, ale i přes zimu tak aspoň jednou za 14 dní pustit na 10 minut....
Jinak Sonax na klimu používám na jaře taky.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Zápach z ventilace vozu

Příspěvek od Brembo »

na výparník používam toto-preventívne,klíma mi trochu smrdí max 3 minuty,ked som ju den predtým zabudol včas vypnut,ale potom to prestane. Auto prakticky používam denne. http://www.pro-tec-slovakia.sk/produkty ... a-cistenie
na interiér maju toto http://www.pro-tec-slovakia.sk/produkty ... ezinfekcia
Po aplikácii tej peny odporučam zazátkovat otvor pre odtok kondenzátu a počkat 20 minut,potom zátku vybrat. čo sa sonaxu týka,vždy sa mi podarilo nájst daleko učinnejší produkt u konkurencie.
Naposledy upravil(a) Brembo dne pát lis 06, 2020 10:50, celkem upraveno 1 x.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Martin23
Příspěvky: 6
Registrován: čtv lis 29, 2018 9:13

Re: Zápach z ventilace vozu

Příspěvek od Martin23 »

Tak nevím. Já mám celých 20 let /2 auta/ klimu vždy zapnutou na AUTO režim a nikdy mi nesmrděla.
Nevypínám, nezapínám, nelaboruju a v pohodě.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Zápach z ventilace vozu

Příspěvek od Pitris »

Tak bych řekl že tady zatuchlina z ventilace cítit bude :)
https://www.autoweb.cz/ferrari-skoncilo ... .sznhp.box
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Hombre
Příspěvky: 1879
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Zápach z ventilace vozu

Příspěvek od Hombre »

Já to auta řešil taky. Preventivně vyměnil filtr, smrad pokračoval. Nakonec jsem zjistil, že mám na rohu rohože rozmáznuté psí hovno. V chladu nic, ale jak to fouklo trochu teplý vzduch pod nohy, bylo to cítit.A taky jsem se pomalu chystal vykuchat půlku topení.
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Odpovědět