Zamrzla voda v benzínu....?

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Zamrzla voda v benzínu....?

Příspěvek od Libor »

Kikáni jsou schopni natankovat "za padesát" během dne i 5x (vím od ženy, pracovala na benzínce).
Chápu možná skutečnost, že jsou lidi, co mají omezené rozpočty. Druhá věc je snad i skutečnost, že současný benzín BA95, resp E5 (nebo jak to nazývají) má, pokud jsem to dobře pochopil, v autě trvanlivost snad jen 3 měsíce, a když to někdo nevyjede... Otázkou zůstává, co je větší zlo, mít třetinu nádrže, nebo "starý benzín".
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Zamrzla voda v benzínu....?

Příspěvek od Pitris »

Já tedy do plna, vyjedu k rezervě, a do plna....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Zamrzla voda v benzínu....?

Příspěvek od Jezevcik »

A to jde, tankovat za padesát? Myslím, že na stojanu je nějaké minimální množství uvedené, ale že by to bylo za tak málo?
Edit: přehlédl jsem ty uvozovky u "za padesát", takže to asi mělo znamenat "za málo" a ne vyloženě za padesát.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Zamrzla voda v benzínu....?

Příspěvek od Libor »

Taky beru plnou, vychází mi to cca na měsíc.
Jezevčík:
Na stojanu je nápis "minimální odběr 2 litry", počítám, že k vůli přesnosti měření výdeje, ale jde natankovat i za padesát.
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Zamrzla voda v benzínu....?

Příspěvek od Pedro »

Jsem ten,, petikilak,,. Vyjma dlouhe cesty, dovci, nebo nedavneho období, kdy jsem osobak používal sluzebne.
Beru za 499,nekdy o chlup min, bo se tam nacpe Margotka.
Nejezdim denne, nekdy je v klidu hafo dni. Kdyz byl skutr a Hornik, tak i par tydnu. Davam Vifinu 1: 500-750,nikdy problém. I nucene dlouhodobe odstaveni predminuly rok, bylo s cca 7-10 litry.
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Zamrzla voda v benzínu....?

Příspěvek od Jezevcik »

Přiznám se, že jezdím od plné po skoroprázdnou.
Asi ideální by bylo obětovat "mrtvé peníze" v podobě nádrže v trvalé tříčtvrteční hladině a pravidelně "pětikilovat".
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Zamrzla voda v benzínu....?

Příspěvek od Jerry3 »

Záleží na tom, jak dlouho je ta nádrž skoro prázdná a jaké zrovna panuje počasí.

Jinak u skútru mám přímo v návodu napsáno, že pro dlouhodobé odstavení je třeba naplnit nádrž.
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Zamrzla voda v benzínu....?

Příspěvek od Jezevcik »

Jezdím denně, takže dlouho ne. Já bych to s tou tříčtvrteční nádrží i praktikoval, ty "mrtvé peníze" by mne ani tak netrápily, ale přišel bych o výhodu, že nebydlím u pumpy, což je pro mne podstatné. Trávit čas u benzínek mě opravdu nebaví.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Zamrzla voda v benzínu....?

Příspěvek od Jerry3 »

Však když to točíš, ničemu rychlá změna plná-prázdná nevadí. Vadí hlavně delší odstavení s prázdnou, v létě pak i kratší, a samozřejmě záměrné permanentní udržování skoro prázdné. Ano, dá se to vylepšit aditivy, ovšem používat je jenom, resp. hlavně kvůli tomu?
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Zamrzla voda v benzínu....?

Příspěvek od NOVON »

No ja ted do mazdy beru jen max za 500 kc,jak dam vic tak to tece ven.Nevim kde udelali kluci japonsti opet chybu,ale mam prorezlou nadrz ve spoji.
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Zamrzla voda v benzínu....?

Příspěvek od bloke »

Keď som pred rokmi prešiel z tankovaní do plnej, na tankovanie do miernej nadpolovice (zmenili sa podmienky jázd, nebolo kde parkovať pri ceste do práce, atp. = málo najazdených km, načo dlho sušiť starý benzín tiež o určitej hmotnosti), tak som sa z neznámych dôvodov cítil trocha trápne. Potom som si všimol, že tankovačov do plnej je možno tak pätina, a zvyšní si čerpajú fakt rôzne litráže, nedávno som sa podivil, keď pre jednu staršiu hondu civic sa oplatilo zájsť na pumpu, a do nádrže jej stačilo 5 litrov benzína (šofér bol bežne vyzerajúci tuzemec) :D
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Zamrzla voda v benzínu....?

Příspěvek od Libor »

NOVON
Mám zkušenost s Premacy, tehdy 8 letá ojetina. Kolega mi ji přistavil, že mu teče benzín někde zezadu. První co bylo, tak lehám pod auto a na spojích (mezi horním a spodním dílem) nadrže viditelný průsak). Řikam si, brzy díravá, o.k. nechám zaletovat. Pak sundávám nadrž a když už povoluji poslední šroub, odkryl se mi pohled na ty dvě palivové hadičky (z pod sedadel se k nim nešlo shora dostat). A ejhle, jedna z nich, tuším, že zpátečka zpuchřela, potvora jedna.
To nebude Tvůj případ, jen se mi vloudila vzpomínka na Mazdu. Mimochodem, ta nádrž byla rezavá i tak, jak liška.
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Zamrzla voda v benzínu....?

Příspěvek od NOVON »

Libor: Premacy je "klon" 323F BJ co mam (tedy žena má) a je to jak pises,prorezle je to ve spoji horni/spodni dil..Nadrz jsem sehnal druhou,celkem zachovalou,obrousil a natrel ZINGOU..Jen ji tam nahodit..az se mi bude chtit,bo normalne starou urcite nepovolim,po shlednuti tech zarezlych sroubu.

https://audis.rajce.idnes.cz/Mazda_323F_BJ%2C1.5_16V/
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamrzla voda v benzínu....?

Příspěvek od Durex »

bloke píše:nedávno som sa podivil, keď pre jednu staršiu hondu civic sa oplatilo zájsť na pumpu, a do nádrže jej stačilo 5 litrov benzína (šofér bol bežne vyzerajúci tuzemec) :D
Z toho bych vůbec nic neusuzoval. Já tankuju vždy do plna. U auta je to přes 70 litrů, u moto 10-18l a na GS sem dotankovával v průměru 25l,což je u moto hodnota neskutečně velká.

Nicméně se mi kolikrát naskytly situace,kdy sem byl nucen dotankovat třeba jen zmíněných 5l:
1,zapoměl sem si doma aditivum,tak sem si dotočil jen tolik,abych dojel domů
2,musel sem dotankovat,ale potkal sem jen benzinku nevalného vzhledu a značky a jiná nebyla na blízku
3,potřeboval sem dojet pár km domů,ale věděl sem,že budu sundávat nádrž,takže točit do plna byla blbost

Takže né vždy tankovat 5l paliva znamená,že nemám prachy a nebo že bežně netankuju do plna
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Zamrzla voda v benzínu....?

Příspěvek od Jezevcik »

Vím, že to dělají i lidé, kteří na plnou nádrž mají, ale děsí se té vysoké částky, ke které se dostanou úplně stejně, jen na několikrát.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Odpovědět