vysoka spotreba oleja

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: vysoka spotreba oleja

Příspěvek od lefort »

Italské motory vyžadují většinou oleje o vyšší viskozitě, jsou více "na volno" a tak na rozdíl od ostatních zneček spotřebovávají olej více při studeném motoru.
A tak bych zvolil třeba Selenii 20K 10W40, protože do Itala patří italský olej. ;-)
To poslední ber s rezervou, dej kvalitní 10W40 a motor si bude ševelit.
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9850
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: vysoka spotreba oleja

Příspěvek od Colommbo »

lefort píše:...do Itala patří italský olej. ;-)
Neser, Toníku! Do Itala italský, do japonce japonský (jak se můžeme dočíst v jiném vlákně.) I když v případě italských motorů budeš blízek pravdě - kdo nelije výševiskózní nejlépe Selenii (10W60), rychle odrovná motor... A ako vravievali bratia Slováci - keď olej, tak Mogul, keď kopnuť, tak do gúl... :mrgreen:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: vysoka spotreba oleja

Příspěvek od lefort »

Jirko nekamenuj mě, ale kdo nechce u své Alfy, Fiata nebo Lancie řešit problémy s motorem, lije Selenii. Ona je fakt nějaká zázračná... ;-)
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: vysoka spotreba oleja

Příspěvek od Pedro »

Ale prd Toniku :D . Ja najel na Fire 1.0ie hafo desítek km na 10-40 Mextreme. Včetně cesty di HR.
A musel jsem po koupi delat vrsek,bo předchozí majitel ohnul dva ventily. Jak,vi cert.
Spotreba oleje necely 2-3deci na 5tkm,tzn.vymenny limit. Nemelo cenu lit na horni rysku. Stacilo na 3/4. Pak kleslo na 1/2 před vymenou.
Kdyz ze začátku dával horní rysku,jako všude a vzdy,tak do max 1tkm si motor odezral rychle to co nechtel.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9850
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: vysoka spotreba oleja

Příspěvek od Colommbo »

Pedro píše:...Nemelo cenu lit na horni rysku. Stacilo na 3/4. Pak kledlo na 1/2 před vymenou.
Kdyz ze začátku dával horní rysku,jako všude a vzdy,tak do max 1tkm si motor odezral rychle to co nechtel.
S Omegou jsem měl nemlich tutéž zkušenost a obecně to potvrdí víc řidičů.
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: vysoka spotreba oleja

Příspěvek od bloke »

Aj som chcel dnes napísať, že na Moguly (a ich obyčajné moleguly) sa na tomto fóre už akosi zabúda, pritom ich 10W-40, 15W-40 sú stále dosť lacné, či už Extreme alebo GX-FE/ na rozdiel od ich ďalších viskozít v drahote, ale reku nič, nebudem tu teoretizovať do chúlostivých talianskych motorov :).
A toť ho - Pedro s nimi v skutočnom živote v pohoděé („hafo desítek km“ :wink:).
No aj Elfy 10W-40 bývajú dnes za pusinku :lol:.

Keby predsalen IT maslo, tu majú pár posledných funesoviek 2l -plechovíc- Petronas Selenia za dopredaj pod 10 é, no len 5W-40, inde treba za rovnaké prisypať o polovicu viac.
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Shi
Příspěvky: 1314
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: vysoka spotreba oleja

Příspěvek od Shi »

lefort píše:Jirko nekamenuj mě, ale kdo nechce u své Alfy, Fiata nebo Lancie řešit problémy s motorem, lije Selenii. Ona je fakt nějaká zázračná... ;-)
Selenia je tak akorát odolnější na ředěni oleje palivem a od počátku je trochu viskóznější než jiné oleje ve stejné třídě. Selenia prostě neztraci v důsledku ředění palivem tak rychle viskozitu, jako jiné oleje.
Alfisti měli na výběr buď Selenii, nebo časteji měnit klidně zcela normálni olej, nebo používat olej pro běžné použití poněkud absurdní viskozity 10w-60 a využívat toho, že trvá opravdu hodně dlouho, než se z něj ředěním stane 5w-30.
biker610i
Příspěvky: 58
Registrován: ned zář 11, 2011 10:10

Re: vysoka spotreba oleja

Příspěvek od biker610i »

tak som tam nalial teda seleniu 20k 10w40
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: vysoka spotreba oleja

Příspěvek od Bramborak3 »

Kamaradovi doporučuli v obchodě s dily olej do auta 5w30. Vw golf V 1.6 benzin. Ale když tomu nerozumí idioti at neradí. Neví jaky jizdy jezdí, že tomu občas dost dává..a hlavně se ho ani nezeptali kolik km ma najeto. Cca 300 tis km. Mu to už něco žralo. Cca 1 L na 4 tis km. Ale teď najednou 2x tolik...1 L 5w30 dolil a ted bohužel skontroloval olej až po 2500km a měl ho dost pod risku minimum. Tak jsem mu tam dolil 1.3 L Penrite 10w50. Aspoň se to trochu zlepší.
maran5
Příspěvky: 127
Registrován: pát dub 07, 2017 18:45
Bydliště: ...vidím Tě dvojmo

Re: vysoka spotreba oleja

Příspěvek od maran5 »

Mě se chce dycky brečet,když čtu takový příspěvěk,tak chasník ví,že mu to žere olej,ale nemrkne na měrku jak je na tom celý měsice,potom to ve vedru valí na dálnici s "unaveným" olejem pod minimem,potom ať se nediví,že to žere olej a nemá tlaky.1.6 MPI kod BSE má známý problém se stíracími kroužky při LL intervalech...
O2 FL 09 1.8 TSI 118kW spotřeba oleje 0,5l/10tis.km
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: vysoka spotreba oleja

Příspěvek od Pitris »

Zčásti je to zaviněno dlouhými intervaly výměn -> na to jsou u VW kadeti :evil: ale do vyjetýho motoru 5w30-ka nepatří ! To jsou zase "odborníci" ti co to doporučí/prodají :roll:
A to mohl být rád, že mu neprodali 0w20....:(
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: vysoka spotreba oleja

Příspěvek od Bramborak3 »

No longlife výměny to jezdilo...Ale co auto koupil, ještě nebralo moc. Bohužel udělal olej hned po koupi, a pak jsem na nim zjistil, že na ten olej najel 20 tis km. A to žádný dálnice často. Občas to i moc brzo točí...no ocas. Takže si to podělal sám. Kdyby tehda vyměnil po 10 tis...a lil stále 5w40...Příště mu objednám maxlife 10w40 a uvidí se. Kdyžtak Hvt 5w50.
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: vysoka spotreba oleja

Příspěvek od Bramborak3 »

Colommbo píše:
Pedro píše:...Nemelo cenu lit na horni rysku. Stacilo na 3/4. Pak kledlo na 1/2 před vymenou.
Kdyz ze začátku dával horní rysku,jako všude a vzdy,tak do max 1tkm si motor odezral rychle to co nechtel.
S Omegou jsem měl nemlich tutéž zkušenost a obecně to potvrdí víc řidičů.
Joo toto taky potvrdim. Nevím proč jsem na to přišel tak pozdě. Když jsem dolíval pořád na horní rysku, tak motor sežral víc, než když mám ted lehce nad polovinou...A úplně povrch už nedám
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: vysoka spotreba oleja

Příspěvek od Pitris »

Bramborak3 píše:No longlife výměny to jezdilo....
Ano. Výrobce auta přece ví, co je pro motor nejlepší ! :cry: A když wolfsburgští napíšou 30, nebo 50 tkm na olej, tak je to přece super :evil:
A navíc když to ani nenechá prohřát a hned ceres....:roll: Nakopat do zadele :!:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: vysoka spotreba oleja

Příspěvek od Bramborak3 »

Neříkám hned to asi ne. Ale i po 3km to fakt nestačí...
Odpovědět