Vysoká cena servisu

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2258
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: Vysoká cena servisu

Příspěvek od tonny »

Libor píše:NOVON:
Mám za poslední období asi 50 l, jestli máš zájem, no problemo.
Já servisuji za barákem a olej zatím nosím kamošům do servisu, mají na to kotel. Až dodělám garáž s dílnou, budu také topit olejem.
NOVON, tak nějak?
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Vysoká cena servisu

Příspěvek od NOVON »

Libor píše:NOVON:
Mám za poslední období asi 50 l, jestli máš zájem, no problemo.
No jasně.
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Vysoká cena servisu

Příspěvek od Libor »

O.k. Tak dej vědět, jak a kdy to chceš vyexpedovat, zavadzia mi to tuná ;-)
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
javurek

Re: Vysoká cena servisu

Příspěvek od javurek »

Já třeba jezdím vyměnit olej tady a i s proplachem to vyjde za 2000. Což je podle mě celkem OK cena. Vím že někde olej vymění i za 600, ale určitě vám neudělají proplach a kdo ví co vám ta nalijou.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Vysoká cena servisu

Příspěvek od skodovkar »

Libor píše:
rousini píše:
Libor píše: Pjekná zádel. To tam nemáte kanalizaci? :shock:
To jsem netušil, že se trefím. Můj joke vyšel vniveč :mrgreen:
Ale nevyšel :-) Reagoval jsem na tu zádel :-) Olej leju do polí :D JOKE
Dej to prajzákům, zalívají tím zahrádky, aby jim ty zakopané mašiny nezrezly :wink:
bio
Příspěvky: 934
Registrován: čtv bře 06, 2008 22:15

Re: Vysoká cena servisu

Příspěvek od bio »

Každá cena je v pořádku, pokud ji zákazník akceptuje.
Naposledy upravil(a) bio dne úte říj 01, 2019 9:47, celkem upraveno 1 x.
Shi
Příspěvky: 1311
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Vysoká cena servisu

Příspěvek od Shi »

vylez.luk píše:A jaký je podle vás ceník zde: https://www.euromotors.cz/cenik/ je to v pořádku, nebo moc ne?
Cena oleje od 250 Kč/litr mi přijde jako docela nářez. Nakoupím za 100 Kč/l a zákazníkovi prodám za 250 Kč/l. To bych taky chtěl umět prodávat s takovouhle marží a ještě k tomu účtovat celkem standardní hodinovou sazbu za práci ...

Ale abych jim nekřivdil - na pražský poměry je to ještě dost dobrý, zejména pokud už neúčtují likvidaci starého oleje, protože značkové servisy tam zákazníky mnohdy doslova škubou tak, že i 600 Kč/litr oleje je ještě levná sazba :lol:
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysoká cena servisu

Příspěvek od Durex »

Shi píše:Cena oleje od 250 Kč/litr mi přijde jako docela nářez. Nakoupím za 100 Kč/l a zákazníkovi prodám za 250 Kč/l. To bych taky chtěl umět prodávat s takovouhle marží a ještě k tomu účtovat celkem standardní hodinovou sazbu za práci ...
Tady s tebou absolutně nemohu souhlasit. Ty ceny mě nepříjdou vůbec hrozný. A 250 za olej je úplně ok i kdyby ho za 100 kč nakoupili. Ty si totiž neuvědomuješ jednu zásadní věc a to jsou náklady spojený s takovým provozem. A třeba co se olejového hospodářství a životního prostředí týká,tak ty předpisy na záchytný vany apod jsou docela randál. Ono úplně stačí i blbá elektrorevize na každej kabel, kterej máš na dílně. Hasičáky a revize a kontroly atd. To když si spočítáš,tak to stojí docela dost peněz a někde se to musí vzít,aby si takovej byrokratickej balvan utáhl ...

Je krásný,že každej je chytrej a chce koupit levně na netu,kde je cena jiná,než v kamenný prodejně. Ale pak když je problém,tak na tom netu ti každej udělá prd ... Takže za mě ceny oleje ok. Navíc každej řeší stovky na jedný náplni za 10 000 km nebo rok. Ale kafe na benzině za 50 kč si koupí úplně v pohodě několikrát do roka ...
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
rosso
Příspěvky: 512
Registrován: čtv zář 27, 2018 21:48

Re: Vysoká cena servisu

Příspěvek od rosso »

Na druhou stranu nutno podotknout, že tě nikdo nenutí podnikat a absolvovat náklady s tím spojené.
Já neakceptuji cenu oleje, jdu jinam. Tak to dnes holt funguje.
Kafe? Oběd? Servis? Vše je nastaveno stejně. Zdá se mi to drahé, holt nekoupím :wink:
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysoká cena servisu

Příspěvek od Durex »

:lol: :lol: :lol: Jo ty si dobrej. Taky tady mám takovýho jednoho. Chce ušetřit za každou cenu. Tak jen chodí pro rady. No ale pak to podělá, a co mu zbyde? Zaplatí několikanásobně víc :lol: :lol: :lol:

Představ si,že když to doženeme do absurdního stavu (což mimochodem není žádný scifi,protože to tam směřuje), tak když padne konkurence v podobě podnikajících jedinců a zůstanou jen velký značkový hráči,tak pak by si byl ještě rád za 250 kč za litr oleje ... A kolikrát už se nedivým kolegům,který zásadně odmítají,že si zákazník donese díly. Taky má na výběr. Když si to koupí jinde,tak ať si to udělá jinde ...

A nejlepší jsou ti,kteří jdou do kamenný prodejny a jdou si pro rozumy a zkušenosti ale výsledný produkt nakoupí přes heureku ... Já třeba dokážu ocenit lidskou práci,znalosti a zkušenosti a vím,že ty nejsou zadarmo. Ale to dost lidí pořád nechápe ... Holt na internetu je každej odborník
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
rosso
Příspěvky: 512
Registrován: čtv zář 27, 2018 21:48

Re: Vysoká cena servisu

Příspěvek od rosso »

Jsem rád, že o mne víš tolik :wink:
Shi ti očividně šlápnul tak trošku na "kuří oko" a já ti poradím jedno, dejchej....dejchej a hlavně v klidu, však vy se bez nás obejdete :mrgreen:
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysoká cena servisu

Příspěvek od Durex »

:D A ty víš zase hodně o mě ... :lol: :lol: :lol: Vůbec mi nešlápnul na kuří oko. Já jen vím o čem to je a co za tím kolikrát stojí a jen sem reagoval na tvůj postoj a z toho sem usuzoval. Jinak je mi to jedno. Já s výše napsaným nemám problém. A obejdu o tom nemusíš pochybovat. Jen mě kolikrát baví názory lidí,který o něčem málo vědí a nebo mají zkreslené představy. Nic víc,nic míň.
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysoká cena servisu

Příspěvek od Durex »

A jen tak pro doplnění. Když člověk podniká,tak je to každýmu putna. Ale když by byl zaměstnancem podnikatele,tak už by bylo v jeho zájmu,aby dobře prosperoval,protože jako každej by chtěl mesíčně co nejvyšší výplatu. A na tu se někde musí vzít. Ale když už jí dostane,tak pak zase nechce pustit chlup ...

A mimochodem. Já se pamatuju,že třeba 250 kč stál v podstatě normální olej už před 15 rokama,ale to byly platy jinde.A já ho kupoval jako studentík a nějak sem nad tím nelaboroval,protože když má člověk opici ... To je fakt takovej problém v dnešní době 250 za litr oleje? :lol:
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Shi
Příspěvky: 1311
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Vysoká cena servisu

Příspěvek od Shi »

V tom, ze mi nekdo proda olej 2,5x draz, opravdu nevidim pro sebe, zadnou pridanou hodnotu. Tohle sveho casu zkousely i pneuservisy a musely s cenama pneumatik jit dolu.
rosso
Příspěvky: 512
Registrován: čtv zář 27, 2018 21:48

Re: Vysoká cena servisu

Příspěvek od rosso »

Durex píše:To je fakt takovej problém v dnešní době 250 za litr oleje? :lol:
A proč bych to dělal, když si koupím vyhovující olej 5l za tři stovky? :D
Odpovědět