Vysoká cena servisu

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Příspěvek od Brembo »

Na zahranicne auta ako druhovyroba sa osvedcila napr. znacka Febi-Bilstein
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27474
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Vysoká cena servisu

Příspěvek od Pitris »

Radim 28 píše:Dobrý den, chtěl bych se zeptat na běžnou nebo optimální cenu výměny oleje.Byl jsem s Passatem 2.0 Tdi 103 kW rok výr.2008 na výměně oleje I.S.R v Průhonicích u D1 za výměnu oleje a filtru mi naúčtovali 16 300,- auto je v garanci, před tím jsem byl na Jarově, kde jsem auto kupoval, tam jsem první výměnu a prohlídku platil 14 700,-.Když se mi moc takovou častku platit nechtělo bylo mi řečeno drahé auto, drahý servis a kor, když je auto v garanci, že potom to prý bude levnější.Přitom ta kvalita práce oproti jinému servisu si myslím, že je srovnatelná.Když jsem doma vytáhl měrku tak je olej úplně na spodní hranici.Počítali mi Shell 5W-30 5l za 6 500,-, filtr za 2 855,- spotřební materiál 1 633,- a za práci zbytek.Je to vůbec možné? aby práce stála cca 7 000,-?To tam maká premiér, že mají takové ceny?Sice nejsem člověk, který by na to neměl, ale tohle se mi zdá hodně ujeté.Tam už nikdy nepojedu.Poraďte, prosím, kde v Praze či okolí seženu slušný autorizovaný servis, kde mě nenatáhnou.Předem Vám všem děkuji.
Vrátím se k původnímu tématu - jen tak pro zajímavost:
"Pětkový" 1.9TDI Golf - roční prohlídka (s olejem VW507.00, filtrem, a se vším všudy) v autorizovaném servisu VW v Rakousku ve Vídni - 282€
bjukemen
Příspěvky: 4876
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

...ja to už nemožem ani čitať tie palky čo si učtuju servisy,nakopal by som ich všetkych da zadku takto zdierať ludí...každopadne treba najsť vhodnu alternativu alebo si mneiť olej sam... :(
Svobi

Příspěvek od Svobi »

Delal jsem praxi v Autorizaku skoda VW a to co se stalo vam je hrozny ano oleje tam meli se skoro 100% prirazkou ,ale prace byla docela rozumna.cenu dilu resit nebude balik a pak je to stejne jen ATE a Pagid ci Ferodo s cedulkou skoda a hlavne pokud se dodrzujou normo hodiny tak to ani neni mozny casove stihnout. A prohlidky jsme delali taky docela dost peclive. Jeste ze mi VW nesmi do domu :lol:
DonSalieri
Příspěvky: 99
Registrován: úte srp 12, 2008 9:23

Příspěvek od DonSalieri »

Tak tomuhle rikam vysoka cena servisu :lol: :lol: http://www.tyden.cz/rubriky/auta/autono ... 73561.html
djstudio

Příspěvek od djstudio »

Me zkusenosti z 24.8.2009
Auto-Bayer s.r.o - Skoda servis Brno-Modrice
Vuz:Skoda Fabia I - 1.4 16V 55kW RV2004
Servisni prohlidka ve 45000km
Akceptovali vlastni olej Castrol Magnatec 5W/40 C3 - 5litru - 1,5l vratili

polozky z dokladu prace
Servis vymeny mot. oleje - 352,-Kc bez DPH
Manipulace s ekol odpady - 50,-Kc bez DPH
Servis brzdove kapaliny - 220,-Kc bez DPH
Zkouska ucinnosti brzd - 132,-Kc bez DPH

polozky z dokladu material
Krouzek tesnici 1ks - 3,-Kc bez DPH
Brzdici kapalina - 195,-Kc bez DPH
Olejovy Filtr - 182,-Kc bez DPH
Cena celkem bez DPH - 1134,-
Cena celkem s DPH - 1349,-

Při předáváni auta domluvena výmena brzdové kapaliny,otestování a prověření stavu brzdového systému ten byl OK.Razitko v servisni knizce.Se servisem spokojenost.
Ondrej

Re: Vysoká cena servisu

Příspěvek od Ondrej »

Jsem překvapený, kolik lidí řeší, že auto je v záruce a tím platí nekřesťanský peníze za nějaký servisování. Když se něco náhodou podělá, stejně vás pošlou k šípku, že jste si to způsobili sami špatným používáním. Já osobně kašlu na razítka a jezdím stále a výměna oleje + filtrů za 2200,-. Když autu dáváte pravidelně, co má dostat a máte jistotu, že máte skutečně vyměněno (můžete u toho být), tak líp vám to stejně ve značkovém servisu neudělají.
honzaj.
Příspěvky: 3
Registrován: stř čer 08, 2016 20:27

Re: Vysoká cena servisu

Příspěvek od honzaj. »

Já si taky olej kupuju sám. Za cca 300 KČ/litr. Platit za to takové peníze by se mi fakt nechtělo :D Ale vyměnit si to sám, to neriskuju. Pokud můžu doporučit, tak já jezdím do servisu Autoplus, kde za tu výměnu zaplatím podle ceníku http://www.autoplus-praha.cz/cenik s tím že když jim to trvá 10 minut tak neůčtujou "započatou hodinu" jak některé jiné servisy..
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27474
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Vysoká cena servisu

Příspěvek od Pitris »

Sice mi to přijde jako taková nenásilná reklama, ale budiž. Nicméně jestli stihnou výměnu oleje v motoru za 10 minut, tak je to udělané jen jak--si napůl :(
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Vysoká cena servisu

Příspěvek od rousini »

Pitris píše:Sice mi to přijde jako taková nenásilná reklama, ale budiž. Nicméně jestli stihnou výměnu oleje v motoru za 10 minut, tak je to udělané jen jak--si napůl :(
Napůl - no to by se někteří, co to nechávají vykapat přes noc moc nevyspali... :mrgreen:

Na tohle vlákno jsem narazil až teď. Ale ty pražské ceny za servis (cca 15 kKč) na to bych musel být nezpůsobilý k právním úkonům, abych do toho šel, vlastně se mi to nechce ani věřit.
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Pandora
Příspěvky: 556
Registrován: ned srp 30, 2015 14:32

Re: Vysoká cena servisu

Příspěvek od Pandora »

Autorizak kam chodim ja, chce za vymenu vc. materialu (krome vlastniho oleje), cca 800,-(je v tom poplatek za vlastni olej).
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2519
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Vysoká cena servisu

Příspěvek od lefort »

Jako pokuta za to, že s přineseš svůj olej? :-D
Já loni při první garančce olej, filtr a prohlídka něco přes 3 kKč. To mi nepřijde až tak strašné, ono se musí umět i dobře koupit auto, táta má u Mercedesu servis na 5 let zdarma...
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Vysoká cena servisu

Příspěvek od NOVON »

Pandora píše:Autorizak kam chodim ja, chce za vymenu vc. materialu (krome vlastniho oleje), cca 800,-(je v tom poplatek za vlastni olej).
I za likvidaci stareho oleje a hadry nebo ubrousky,ktere se taky kupujou..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Vysoká cena servisu

Příspěvek od Jezevcik »

Navíc ta cena je velmi rozumná. Možná až lidová.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Odpovědět