Vysoká cena servisu

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysoká cena servisu

Příspěvek od Durex »

Vždyť to je ale v pořádku. Proti tomu nemám nic. Jen ale nevím,jakou to má souvislost s tím,že olej v servisu stojí 250 kč za litr :)
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2268
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: Vysoká cena servisu

Příspěvek od tonny »

rosso píše:Na druhou stranu nutno podotknout, že tě nikdo nenutí podnikat a absolvovat náklady s tím spojené.
Já neakceptuji cenu oleje, jdu jinam. Tak to dnes holt funguje.
Kafe? Oběd? Servis? Vše je nastaveno stejně. Zdá se mi to drahé, holt nekoupím :wink:
Nikdo Tě k Honzovi chodit nenutí. Má svou klientelu, která ráda zaplatí za kvalitní servis.

Kdysi jsem chodil ke kamarádovi na servis (už nežije), byl jsem moc spokojen, a když mi dal rozpis materiálu a práce, tak se mi matroš zdál dražší než na netu ale práce, jsem si říkal cena pro kamaráda. Když jsem mu přinesl materiál, práce pak byla dražší. Každopádně jinde nemohli najít ani příčinu a auto tam bylo déle i cena daleko vyšší, celkově.

Pár let si dělám většinu sám, baví mne to, nakupuji přes net, jen nemám čas a proto ta auta tak vypadají.
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Vysoká cena servisu

Příspěvek od Jerry3 »

Nesnáším lemply (nejen) v autoopravárenství, ale za kvalitně odvedenou práci mi peněz líto není, třebaže bych si mnoho věcí mohl udělat sám a jakoby zadarmo. To "jakoby" znamená, že ani můj čas není zadarmo a jelikož ho mám stále méně, musím holt někomu zaplatit. Přitom mi vyloženě udělá radost, když to ten druhý udělá lépe, než bych si to dokázal udělat sám.

P.S.: 3x za sebou "udělat" v jednom souvětí je v daném případě záměr. :)
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27486
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Vysoká cena servisu

Příspěvek od Pitris »

Durex píše:To je fakt takovej problém v dnešní době 250 za litr oleje? :lol:
rosso píše:A proč bych to dělal, když si koupím vyhovující olej 5l za tři stovky? :D
Můžeš si vybrat.
Koupíš si točený pivo v hospodě za 30,- nebo v samošce lahváč za 12,- protože nechceš / nemůžeš sedět v hospodě.... A koupíš si olej v servisu za 250,- nebo na netu za 100,- protože nechceš / nemůžeš si olej vyměnit sám.... Ta hospoda / servis si na sebe (personál, jejich práce/plat, nájem, elektřina, voda, atd.) musí vydělat.
A Ty se musíš rozhodnout - jestli si připlatíš a budeš se mít líp s čepovaným z tanku / odevzdáš klíče od auta a v klidu s kafem v ruce počkáš půl hoďky než Ti auto vrátí, nebo si dáš doma lahváče a budeš poslouchat kafrání staré / najedeš na zvedák, zababřeš se od oleje, vyměníš si ho, budeš muset s tím starým něco udělat a zabere Ti to třeba půl dne....
Podle vkusu každého soudruha, někdo holky / někdo vdolky :P
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: Vysoká cena servisu

Příspěvek od Misojogi »

Koupíš si točený pivo v hospodě za 30,- nebo v samošce lahváč za 12,- protože nechceš / nemůžeš sedět v hospodě.... A koupíš si olej v servisu za 250,- nebo na netu za 100,- protože nechceš / nemůžeš si olej vyměnit sám....
velmi vystizne, presne o tom to je
ja si olej vymienam sam pretoze to viem a v zasade nie je problem (stary potom zanesiem do zberu na ekologicku likvidaciu alebo niekomu kto ma olejovu pec)

co ma ale stve je nutenie zo strany automobiliek aby som olej nechaval vymienat v servise - ide o nastavenie kontroly oleja v riadiacej jednotke, co si vyzaduje mat na to program, kabel atd ...
Chapem to ako buzeraciu. Aj preto mam rad starsie auta, ktore to nechaju na mna.
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysoká cena servisu

Příspěvek od Durex »

Misojogi píše:co ma ale stve je nutenie zo strany automobiliek aby som olej nechaval vymienat v servise - ide o nastavenie kontroly oleja v riadiacej jednotke, co si vyzaduje mat na to program, kabel atd ...
To je to, o čem sem psal,kam to směřuje. Oni vědí,že se v tom točí dost peněz a když to udělají tak,že ty nebudeš mít v podstatě šanci,tak mají vyhráno.

Na druhou stranu i taková banální věc,jako je výměna oleje svépomocí u mě už taky nejednou skončila výměnou olejové vany, opravou závitu, odvrtáváním šroubu a pod. A někdy se těch ušetřených pár stovek opravdu vyplatilo ... Je ale pravda,že to pokaždé nebylo z důvodu šetření,ale jen touha se víc seznámit s vlastním přibližovadlem.
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: Vysoká cena servisu

Příspěvek od Misojogi »

na Slovensku servisaci na vymene oleja ryzuju dvakrat (a niekedy aj trikrat)
jednak za premrstenu cenu prace
potom za premrstenu cenu oleja
a nakoniec (niekedy) tym ze nenaleju cely novy olej ale polovicu si nechaju pre kamaratov alebo predaju dalsiemu zakaznikovi ktoremu tiez nauctuju komplet vymenu
skončila výměnou olejové vany, opravou závitu, odvrtáváním šroubu a pod.
toto plati hlavne v pripade ze sa na vymenu oleja zabuda. V pripade pravidelnej vymeny min raz do roka si to neviem predstavit.
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysoká cena servisu

Příspěvek od Durex »

Abychom si rozuměli. Já neobhajuju přemrštěné ceny a nebo rýžování. Jen logicky (zdravě) vyšší cenu oproti netu.
Misojogi píše:toto plati hlavne v pripade ze sa na vymenu oleja zabuda. V pripade pravidelnej vymeny min raz do roka si to neviem predstavit.
Tak si představ lidi,co nemají cit v ruce. Představ si,že koupíš jetou věc,kde byla už vana vařená. Představ si,že nevyměníš šroub a prostě ho sežvejkneš. Představ si,že je někdo schopný odvrtávat závit vany přímo na motoru a veškeré piliny zůstanou ve vaně. Představ si co chceš a pořád to bude málo oproti tomu,co se mi kolikrát dostane pod ruce ....
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Shi
Příspěvky: 1339
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Vysoká cena servisu

Příspěvek od Shi »

Problém není litr oleje za 250 Kč, problém je, že to je litr oleje od 250 Kč/litr, tzn očekávám, že cena oleje je 2,5x až 3x taková, než je cena nákupní. Což by v případě kvalitního oleje, kde je už nákupní cena kolem 200 Kč/litr, znamenalo cenu za litr blížící se 600 Kč/litr.

Druhý problém je, že tam postrádám jakoukoliv přidanou hodnotu kromě toho, že si nemusím shánět olej sám. Není problém zaplatit za práci, ale platit za práci a k tomu ještě poměrně vysokou marži, bez přidané hodnoty, mi nepřijde zrovna košer. Nemám problém s vysokou marží u náhradních dílů, kde se za tím skrývá i něco navíc (identifikace dílu, riziko že z jakéhokoliv důvodu nebude díl pasovat byť servis nic nepodělal atd). Ale u oleje, kde v servise bez přemýšlení točí dva 200 litrové sudy (10w-40 a 5w-30), tu přidanou hodnotu postrádám. Ostatně za posledních 25 let se mě nikdo se mě nikdo nikdy před výměnou oleje nezeptal jakým způsobem auto provozuji - a to ani když auto mělo kouli a mohlo by někoho napadnout že třeba často tahám vozík. Přizpůsobení oleje provozu auta by mohla být ona přidaná hodnota, kterou tak postrádám.

Ve značkovém servise, kde si kromě brutální pálky za litr průměrného oleje a dost vysoké hodinové sazby naúčtovali ještě jako extra položku ještě likvidaci vyjetého oleje způsobilo, že už mě tam nikdy neviděli.

Což mi připomnělo údajné protažené ksichty v jednom pražském (neznačkovém) servise, když slyšeli, že si madam dovezla vlastní olej a trvá na tom, že buď jí tam dají olej, který si dovezla, nebo pojede jinam. Zkoušeli jí věšet bulíky na nos, jenomže když madam vytáhla Motul (tuším že tehdy šlo o Motul X-MAX 0w-30) a konstatovala, že pokud snad mají lepší olej, tak ať ho klidně použijí, ale že chce vědět co jí tam hodlají nalít, tak jim konečně došlo, že padla kosa na kámen a že opravdu není blondýna jako blondýna a tradiční Castrol Magnatec jí opravdu nevnutí.

Hrozně by mě zajímalo kolik různých olejů takový servis asi drží skladem a jak moc řeší kam který olej patří. Jak jsme vytušil, tak můj oblíbený značkový momentálně drží nejspíš jen dva (0w20 a 5w40).
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Vysoká cena servisu

Příspěvek od Jezevcik »

Řekl bych, že cena za ten olej je v podstatě slušná. Nejenže tam jsou náklady na likvidaci, ale někdo také musí zvednout zadek a postarat se, aby ten olej na dílně vůbec byl a dále to neustále hlídat, telefonovat, jezdit...
Jednou jsem zákazníkovi dělal rozpočet na elektroinstalaci nového RD a on vzal můj seznam materiálu, se kterým jsem si já dal práci, odeslal ho do velkoobchodu, kde měl známého, který mu to dal za nákupku a bez DPH a vítězoslavně mi to předložil, abych viděl ten rozdíl. Na ty ceny bych se nedostal ani kdybych na tom nic neměl a jelikož to bylo v roce 2009, tak mi nezbylo nic jiného, než to vzít, čímž si na sebe upletl bič, protože jsem mu účtoval prostoje za nedodání materiálu včas a měl záruku pouze na práci. Jsem naprosto přesvědčen, že se mu to nemohlo vyplatit, jelikož pořád někam jezdil a abych nestál, tak některé věci ve finále kupoval i někde za draho, protože v tom "jeho" kšeftu to momentálně neměli. Nakonec jsem toho ani nelitoval, jelikož jsem byl v podstatě bez starostí.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Vysoká cena servisu

Příspěvek od Jerry3 »

:wink: :P :twisted: :mrgreen:
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysoká cena servisu

Příspěvek od Durex »

Shi, jak sem psal. Já neobhajuju nesmyslně napálené ceny. A je mi pak jedno,jestli to je olej a nebo předražený díl. To abychom si rozuměli. ona přidaná hodnota je třeba ve vybavení dílny. On ten zvedák a nářadí je potřeba za něco koupit a nic nevydrží věčně. I ten olej se musí někam vypustit a ta nádoba taky není za pusu. Jasně, doma si každej ustřihne kanystr,ale tohle se nedá dělat v servisu. Třeba ta pumpa na nový olej taky něco stojí.

Na druhou stranu já nejsem moc pro sudový oleje,ale chápu,kde je velká spotřeba,tak tam to jinak ani nejde. Ale zase mají když to jde dobře 3 sudy a lejou to podle uvážení .... Já třeba mám všechno v litrovkách nebo 4l baleních a držím zásobu od 5W40 po 20W60 ...

To,že se tě nikdo za tu dobu nezeptal a nebo že ti v drtivé většině případů budou nutit básničky je holt smutná realita. To ale neznamená,že tomu je tak všude. Už sem se několikrát setkal (a né jen já) s tím,že to zákazníka nezajímá. On jen odevzdá klíčky,chce náhradní auto a pak si jen přijet pro to svoje. Ale nějaký videozáznam z opravy je mu buřt. Co já bych za to dal ...
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Vysoká cena servisu

Příspěvek od Jerry3 »

Durex píše:...Co já bych za to dal ...
Jo, furt ti někdo kouká pod ruku a zákazníci se navíc nepřezouvají při vstupu do dílny. Já si příště ty přezůvky přivezu, slibuju! :D
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysoká cena servisu

Příspěvek od Durex »

No myslel sem to tak z pozice zákazníka. Z pozice mechanika je to úplně naprd a myslím,že u slušnýho mechanika silně kontraproduktivní ... Nějaký livestream a pod. jinak fotodokumentaci dělám vždy :)
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: Vysoká cena servisu

Příspěvek od Misojogi »

Já neobhajuju nesmyslně napálené ceny.
ona přidaná hodnota je třeba ve vybavení dílny.
někdo také musí zvednout zadek a postarat se, aby ten olej na dílně vůbec byl
suhlasim
pokud snad mají lepší olej, tak ať ho klidně použijí, ale že chce vědět co jí tam hodlají nalít, tak jim konečně došlo, že padla kosa na kámen a že opravdu není blondýna jako blondýna a tradiční Castrol Magnatec jí opravdu nevnutí.
:wink:
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
Odpovědět