Vymena oleje Skoda Fabia 1.4

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Ferdinand
Příspěvky: 82
Registrován: ned bře 14, 2021 17:32

Re: Vymena oleje Skoda Fabia 1.4

Příspěvek od Ferdinand »

Nene, nebude. MPIček se nevzdám :-)

Hlásím, že šroub byl řádně namazán ;-)
Ferdinand
Příspěvky: 82
Registrován: ned bře 14, 2021 17:32

Re: Vymena oleje Skoda Fabia 1.4

Příspěvek od Ferdinand »

Tak to stále drží a asi už držet zůstane. Pár jedinců mi sdělilo, že s hliníkovým těsněním se mám těšit na zimu, ale měl jsem ji tam i do teď a problémy nikdy nebyly, anebo jsem to nezaznamenal, ale olej si to nebere a vodu také ne :-)

Jinak je tu mezi vámi někdo obeznámenější ohledně odkarbonovávačů, čističů a všelijakých těchto sráčů do benzínových motorů, které se lijí do oleje před výměnou? Na Škoda dílech jsem v dobré víře vzal čistič od Liqui moly do střepu MPI se 340 tkm. Dal jsem to tam na proplach po výměně těsnění pod hlavou. Přiznám se, že jsem se s tím nebabral (hlava se nerovnala, a i netestovala na tlakovce, šrouby jsou původní atd.). Motor má na svůj nájezd krásnou kompresi a tlačí jako za mlada. Kdo ví, jestli ten čistič měl nějaký vliv, ale proto se ptám na zkušenosti. Jde mi o to, jestli to začnu lít i do leštěnky :-)
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Vymena oleje Skoda Fabia 1.4

Příspěvek od jarson1 »

Ja skúsenosti s týmto nemám. Napriek tomu , ak ťa to zaujíma, moj názor je , že najlepší čistič je niekoľko výmien čerstvého oleja v kratších intervaloch. A zatiaľ ako najlepší s u nás bežných a cenovo rozumných sa ukazuje na toto Shell Helix ultra príslušnej voskozity a špecifikácie pre ten ktorý motor.
Tým ale v žiadnom prípade si nedovolím tvrdiť, že extra dekarbonizacia by nemala význam.
Len proste moja prax je toto a som toho názoru, že je z dlhodobého hľadiska k motoru šetrnejšia a účinnejšia.
Mimochodom dotyční "antihlinikovi" jedinci aký argument majú proti takémuto tesneniu v súvislosti so zimou? Nejako to nechápem...
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Ferdinand
Příspěvky: 82
Registrován: ned bře 14, 2021 17:32

Re: Vymena oleje Skoda Fabia 1.4

Příspěvek od Ferdinand »

Díky za tento názor. Shodou okolností ho používám: Helix Ultra 5W40. U jedné Fabie, tam kde tekl olej pres šroub, jsem byl nucen právě absolvovat asi 3 výměny čerstvého Helixu. Ten z proplachu pak putoval do druhé Fabie, střepu se 340 tkm, kde jsem navíc použil ten přípravek Liqui moly.

Tak nějak mě to napadlo řešit, protože mi přijde, že ten motor že střepu válí až podezřelé dobře. Nabyl nijak extra zakarbonovaný, ale zajímalo mě, jestli mohl tak být účinný ten přípravek.
Jinak jsem také spíše zastáncem nikam nic nelít (leju jen VIF do benzínu, ale to proto, že málo jezdím). Do střepu jsem to nalil a věděl, že když motor zdechne, nic se nestane.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Vymena oleje Skoda Fabia 1.4

Příspěvek od Pitris »

I já jsem při čištění motoru zastáncem spíš pár dřívějších výměn oleje (do 5-ti tkm), ale už jsem taky párkrát použil "něco" na čtvrt hodiny před vypuštěním oleje.
Někde jsem četl, že při použití toho "něčeho" pokud má motor víc jak 160 tkm by se měl zkontrolovat / příp. vyčistit sací koš, leč ten bude asi v horším stavu po 100 tkm s třetím olejem než po 200 tkm když se olej mění po 10-ti tkm.
Nic už, dal si ho a motor O.K. Prubnout to můžeš i do té leštěnky, ale jestli měníš olej tak jak se má (tzn. ne podle výrobce), zázrak nečekej bo to nebude mít moc co čistit.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Ferdinand
Příspěvky: 82
Registrován: ned bře 14, 2021 17:32

Re: Vymena oleje Skoda Fabia 1.4

Příspěvek od Ferdinand »

V leštěnce se asi 2x za její éru měnil po 2 letech, protože najela za 2 roky sotva 10 tkm. Ale jinak se měnil a mění dál vždy po roce, což představuje průměrně 6 tkm.

Hoši hlavně, že z toho už nekape olej, páč to už mi fakt lezlo na mozek :-)
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Vymena oleje Skoda Fabia 1.4

Příspěvek od Pitris »

Jak jsem napsal - dát to "něco" na pročištění do oleje před vypuštěním z motoru můžeš, ale pokud
Ferdinand píše:....se měnil a mění dál vždy po roce, což představuje průměrně 6 tkm
....je to zbytečné.
Ferdinand píše: Hoši hlavně, že z toho už nekape olej
:wink: :D
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Vymena oleje Skoda Fabia 1.4

Příspěvek od rousini »

Ferdinand píše:...Hoši hlavně, že z toho už nekape olej, páč to už mi fakt lezlo na mozek :-)
No vidíš, stačilo pořádně namazat šroub... :mrgreen: , ale jinak ti držím palec :wink:
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Vymena oleje Skoda Fabia 1.4

Příspěvek od jerome »

Ferdinand píše:Hoši hlavně, že z toho už nekape olej, páč to už mi fakt lezlo na mozek :-)
Jako 8 strán riešiť jak slzí olej s vypúšťáku je ozaj dosť :) Ale stále je to nič oproti Pandorovi a jeho "problémoch" jaký olej do rovnakého auta :mrgreen:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Ferdinand
Příspěvky: 82
Registrován: ned bře 14, 2021 17:32

Re: Vymena oleje Skoda Fabia 1.4

Příspěvek od Ferdinand »

Ale tak já jsem byl hrozně líný jezdit pro nový šroub. Když bych to udělal hned a nesnažil se to nějak zfušovat, bylo by to ok.
Ale i za ty tipy děkuji. Těžko říct, jestli starý šroub je fakt k.o. Nový má totiž daleko širší ten kužel a těsnící kroužek přesně sedne a o ten kužel se rozmáčkne. K tomu starému šroubu byl asi spešl kroužek s menším vnitřním průměrem (stáhnout šel de facto vyšroubováním). Byl už ale vymačkaný a s tím novým si nerozuměl. Tak jsem to vzal z gruntu :-)

Musím ale pochválit zdejší osazenstvo. Některá fóra jsou tragická, píši tam rádoby znalci a leckdy nemístně žertují a zlehčují. Jsem rád, že zde se dá podebatovat nad možnostmi řešení a dovést zádrhel k úspěšnému cíli ;-)
dany01
Příspěvky: 359
Registrován: pon čer 26, 2017 14:05

Re: Vymena oleje Skoda Fabia 1.4

Příspěvek od dany01 »

:wink: :wink: :wink:
jerome píše:
Ferdinand píše:Hoši hlavně, že z toho už nekape olej, páč to už mi fakt lezlo na mozek :-)
Jako 8 strán riešiť jak slzí olej s vypúšťáku je ozaj dosť :) Ale stále je to nič oproti Pandorovi a jeho "problémoch" jaký olej do rovnakého auta :mrgreen:
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Vymena oleje Skoda Fabia 1.4

Příspěvek od lefort »

Ferdinand píše:Ale tak já jsem byl hrozně líný jezdit pro nový šroub. Když bych to udělal hned a nesnažil se to nějak zfušovat, bylo by to ok.
Tohle tak nějak vystihnuje obraz dnešní společnosti. :roll:
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Vymena oleje Skoda Fabia 1.4

Příspěvek od jerome »

:lol: :lol: :lol:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Ferdinand
Příspěvky: 82
Registrován: ned bře 14, 2021 17:32

Re: Vymena oleje Skoda Fabia 1.4

Příspěvek od Ferdinand »

Lefort, to snad ne. Pořád více kilometrů najezdím na kole. Ta lenost je taková dvousečná. Už mě to prostě rozlítilo, a tak jsem si řekl, kapej si a je to :-D
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Vymena oleje Skoda Fabia 1.4

Příspěvek od NOVON »

Ferdinand: Prosím tě,jak slzel olej... nemáš doma konopí :-)
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Odpovědět