Výměna oleje Honda

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Výměna oleje Honda

Příspěvek od Pitris »

Devilstorm píše:....nové pístní kroužky, ojniční ložiska, gufera....
Byly měněny vzájemně "po sobě" se pohybující části - napřed bych určitě řešil záběh bo není nejvhodnější hned TOP olej. Dal bych běžný - pokud ještě nezajeto - oil 10w40 API SL nebo přímo olej pro záběh.
A až pak volil něco "echt". A SAE 5w50 - 10w60. Já bych asi doporučil 10w50 - a třeba Ravenol RSE, který jest PAO+ester, nebo třeba Millers CFS, ale lze i Total Quartz Racing; nebo se dá dobře i Yacco Galaxie GT 5w50. Nebo zpět ten Castrol či Motul 300V....
Ale ten Ravenol RSE 10w50 s HTHS přes 5 :wink:
A pokud 6tkm na výměnu, asi jedno zda-li po či před sezónou. Hlavně i s filtrem. A na těch 9000 otáček bych tak 2 tkm počkal....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Shi
Příspěvky: 1333
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Výměna oleje Honda

Příspěvek od Shi »

Doporučím podívat se na srovnání Motul 300V s konkurencí, byť s vědomím, že dokument už je staršího data a že jen těžko bude Motul chválit někoho jiného, než sebe:

http://www.turbolubricants.com/documents/300VInfo.pdf
Competitor C je skoro určitě Castrol 10w-60
Competitor E je možná Elf 10w-50
Competitor R je nejspíš Redline 15w-50
Competitor M bude asi Mobil 1 15w-50
Competitor T je možná Total 5w-50.

Mimochodem pro vysoké otáčky není vysoká viskozita žádnou výhodou; primární je složení základového oleje, aby se olejový film při vysokých rychlostech netrhal, takže slušná xw-50 může být lepší, než xw-60. Nicméně Castrol 10w-60 si drží vynikající pověst.
tennant

Re: Výměna oleje Honda

Příspěvek od tennant »

Devilstorm píše:Jo na to jsem se zapomněl zeptat. Je lepší u sezonního používání měnit před uskladněním, nebo až z jara na začátku sezony?
Vycházel z doporučení, že prý čistý olej lépe "konzervuje" díly přes zimu a zároveň se tam nemá co usadit z toho oleje. Ale nevím, jestli tohle tvrzení má nějaký smysl.
to by mě také zajímalo :roll:
Shi
Příspěvky: 1333
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Výměna oleje Honda

Příspěvek od Shi »

Já si taky myslím, že je lepší po sezóně vyměnit a nechat přes zimu stát s novým olejem.
Matěj
Příspěvky: 180
Registrován: čtv zář 22, 2005 11:46

Re: Výměna oleje Honda

Příspěvek od Matěj »

Dobrý den,

protože Pašíka začal zlobit vstřik ( startuje až na podruhé ) a výměna vstřiků a tandemovky prý vyjde i s prací na 30 000, koupil jsem Hondu ACCORD 8G 2,2. 146 000 km najeto

Předchozí majitel používal Castrol EDGE 0W30 a výměnu prováděl po 20 000 kilometrech.

Je to moje první Honda a tak bych nechtěl jen slepě papouškovat,co dělal předchozí majitel.
Doporučíte mi někdo vhodný olej. Výměnu oleje předpokládám dělat stejně jako u Pašíka po 10 000 kilometrech společně se všemi filtry.

Děkuji Matěj
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Výměna oleje Honda

Příspěvek od Pitris »

0w30, 5w30 či 5w40 s C3 a měnit po 10-ti tkm.
A do převodovky doporučím třeba Ravenol MTF-2
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Matěj
Příspěvky: 180
Registrován: čtv zář 22, 2005 11:46

Re: Výměna oleje Honda

Příspěvek od Matěj »

Děkuji za odpověď.
Převodovku zatím neřeším. Ten 0W30 je fakt OK ?

Hele v olejích jsem laik,proto mě to překvapilo. Opravdu jsem myslel , že bude lepší 5W30, 5W/40
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Výměna oleje Honda

Příspěvek od Pitris »

Pokud se budeme bavit o olejích s normální HTHS viskozitou (pro DPF s C3), tak v případě častých studených startů a krátkých jízd jde i 0w30....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Matěj
Příspěvky: 180
Registrován: čtv zář 22, 2005 11:46

Re: Výměna oleje Honda

Příspěvek od Matěj »

Nic takového se neděje. Ráno nastartuji, jedu v klidu cca 15 kilometrů do 2000 otáček a pak ještě pokračuji 25 kilometrů svižnějším tempem. A to samé pak v podvečer zpátky.
Mám krapet strach z toho geniálního výtvoru DPF. Chtěl bych vzhledem k jeho astronomické ceně, aby sloužil co nejdéle. Proto bych tomu velmi rád podřídil i výběr toho "nej" oleje, víte ?
Shi
Příspěvky: 1333
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Výměna oleje Honda

Příspěvek od Shi »

Matěj píše:Nic takového se neděje. Ráno nastartuji, jedu v klidu cca 15 kilometrů do 2000 otáček a pak ještě pokračuji 25 kilometrů svižnějším tempem. A to samé pak v podvečer zpátky.
Mám krapet strach z toho geniálního výtvoru DPF. Chtěl bych vzhledem k jeho astronomické ceně, aby sloužil co nejdéle. Proto bych tomu velmi rád podřídil i výběr toho "nej" oleje, víte ?
Pitris vám to napsal přesně - v podstatě jakýkoliv slušný olej vyhovující API C3 (a k tomu API SN) bude O.K., intervaly výměny držte kolem 10 000 km, používejte do nafty VIF letní/zimní nebo jiné slušné aditivum a bude to maximum co můžete pro auto udělat. Dost možná, že kdyby VIF do nafty dostával už i ten pašík, tak by vstřiky nezlobily ...

0w pouze znamená, že to v zimě líp maže hned po startu. Pokud ročně najezdíte víc než cca 15 000 km tak na zimu můžete dávat 0w-30 nebo 0w-40 a na léto 5w-30 nebo 5w-40 - vždy ACEA C3, ale s kteroukoliv z uvedených viskozit můžete jezdit celoročně a nemusíte to moc řešit.

Rychlý tip na olej: Mobil 1 ESP Formula 5W-30. Kdyby vám auto konzumovalo olej, tak zkuste spíš 5w-40.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Výměna oleje Honda

Příspěvek od Pitris »

Tak. To nej je včasná výměna oleje, kvaliní nafta (a nebio !!) a občas motor po prohřátí aspoň 30-ti kilometrovou jízdou protáhnout aspoň k 4 t.ot.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
volvist
Příspěvky: 4
Registrován: pát zář 21, 2018 3:31

Re: Výměna oleje Honda

Příspěvek od volvist »

Zdravím znalce v oboru s jednoduchým mazacím dotazem a nemá smysl kvůli němu zakládat nové téma.
Před 3 roky jsem si zrenovoval Hondu Civic 3g 1,3 s automatem r.v. 87. S Hondou jezdím od konce jara do konce října a to jen za slunného počasí. Celé ty 3 roky co s ní jezdím, do ní leju SHELL HELIX HX6 10W40 a Bishopa. Auto nezatěžuji - jen se kochám pane doktore :D a relativně krátké trasy max. do 60 km. Je tedy tento olej dostačující pro toto ježdění? Tento dotaz bude zřejmě vhodný pro Pitrise, coby hondaře. Děkuji za kratinkou odpověď.
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2268
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: Výměna oleje Honda

Příspěvek od tonny »

Jen se zeptám, kam (benzín/olej) Bishopa? A jakého.
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Výměna oleje Honda

Příspěvek od Pitris »

to volvist: Ten motor potřebuje olej API od SG výš a v podstatě jakýkoliv olej 10w40 je pro něj dobrá volba. Za předpokladu výměny po/do 10-tkm nebo po 1 roce.
Ten Shell úplně klidně. Já bych ale nic do oleje nepřidával - to ovšem záleží na vkusu každého soudruha.... Raději než Bishop's bych dal třeba olej pro starší/jetější motory Valvoline MaxLife....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
volvist
Příspěvky: 4
Registrován: pát zář 21, 2018 3:31

Re: Výměna oleje Honda

Příspěvek od volvist »

to tonny: Do benzinu dávám BiTECH 1-C6-431 0,5 ml/l - 1ml/l jsem vypozoroval, že je zbytečně moc. A do oleje trošku 906 GDC.
to Pitris: Děkuji za doporučení. Já s tím autem najedu max. do 2000 km a samozřejmě na konci sezony vyleju a naleju novej olej. Jinak ten Valvoline MaxLife vyzkouším a pak můžu porovnat.
Odpovědět