Vyčištění škrtící klapky svépomocí

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
NO HITS
Příspěvky: 447
Registrován: úte srp 27, 2013 8:27
Bydliště: Brno

Re: Vyčištění škrtící klapky svépomocí

Příspěvek od NO HITS »

diagnostika je jen pomůcka a né nástroj pro opravu a to dost lidí nechápe, základ jsou zkušenosti a znalosti který pomáhají problém vyřešit
Mazda 6 GH 2.5 Liftback GTA - ADAKT Stage 1.1 + VTCS pryč + VAD off + Airbox mod + CAI + Ulter + EBC RedStuff
Eurooil 95 E0 + Millers Petrol Power EcoMax
Ravenol VST 5W-40 --- Ravenol MTF-2 75W-80


Nissan Almera 1.4 64kW GX - Ex
Nissan Almera 1.6 73kW SR - Ex
Tomas-SA

Re: Vyčištění škrtící klapky svépomocí

Příspěvek od Tomas-SA »

Zhodou okolnosti som si pred par dnami zrovna objednal univerzalnu diagnostiku. Tak uvidim, co to pomoze. Auto to za nikoho opravovat nebude, ale aspon nebudem musiet s kazdym check enginom utekat na pocitac a vyblikam si kod doma v garazi. Niekedy ide len o drobnosti a check engine cloveku neda spat. :)
Návštěvník

Re: Vyčištění škrtící klapky svépomocí

Příspěvek od Návštěvník »

Tomas-SA píše:... aspon nebudem musiet s kazdym check enginom utekat na pocitac ...
Normální je, že zasvítí pouze v rámci testu po otočení klíčkem. Ale někdo má zřejmě ony meze normality hodně posunuté... :mrgreen:
Tomas-SA

Re: Vyčištění škrtící klapky svépomocí

Příspěvek od Tomas-SA »

To som nepochopil, ale asi sa nad tym nebudem ani zamyslat.
Ked ti pocas jazdy odide nejake cidlo, alebo sa ti nahodou uvolni nejaky kontakt - tak ti vyskoci check engine a prinuti ta skontrolovat stav auta. Pride ti to nenormalne ?
Návštěvník

Re: Vyčištění škrtící klapky svépomocí

Příspěvek od Návštěvník »

Nenormální mi přijde tohle:
Tomas-SA píše:... Ked ti pocas jazdy odide nejake cidlo, alebo sa ti nahodou uvolni nejaky kontakt ...
Tomas-SA

Re: Vyčištění škrtící klapky svépomocí

Příspěvek od Tomas-SA »

http://en.wikipedia.org/wiki/Malfunction_indicator_lamp
Citat snad vies, alebo aj to ti pride nenormalne ?
Návštěvník

Re: Vyčištění škrtící klapky svépomocí

Příspěvek od Návštěvník »

Citat viem, iba nechapem, ako moze niekto akceptovat taky voz, v ktorom sa mu stale rozsvecuje kontrolka Check Engine! :twisted:
Tomas-SA

Re: Vyčištění škrtící klapky svépomocí

Příspěvek od Tomas-SA »

Komu sa "stale" rozsvecuje Check Engine ? Tato debata ma taky zmysel, ako sranie po stojacky...
Návštěvník

Re: Vyčištění škrtící klapky svépomocí

Příspěvek od Návštěvník »

Komu? Přece tobě:
Tomas-SA píše:... aspon nebudem musiet s kazdym check enginom utekat na pocitac a vyblikam si kod doma v garazi. Niekedy ide len o drobnosti a check engine cloveku neda spat. :)
P.S.: Opakovaně jsem si všiml, že trpíš poruchou krátkodobé paměti.
Návštěvník

Re: Vyčištění škrtící klapky svépomocí

Příspěvek od Návštěvník »

Este raz, debiluvzdornejsie. Pisal som niekde, ze mi "stale" vyhadzuje check engine ? Kde to tam vidis, napis mi to.
Lebo PS mi pripada, ze potrebujes len za kazdu cenu nieco vyvracat a prekrucat.
Ak mi vyskoci check, rad by som vedel, co to znamena. Ze Ty mas bezchybne auto, na ktorom nieje sanca vysvietenia check enginu - to uz je o inom, si specialna vynimka. Ten check engine tam je na to, aby ta upozornil, ked sa nieco udeje; nie na to, aby sa nikdy nerozsvietil, lebo tu mas dokonale auto. Ano uz sa mi stalo, ze check engine vyskocilo. Priklad: Isiel som v terene a zo spodku mi vbehlo drevo a "odtrhlo" konektor k prevodovke - vyskocil check engine. Vystupil som von a zacal hladat zavadu. Po istom case som nasiel odpojeny konektor. Keby mam v kufri citacku kodov, tak nemusim hladat a viem hned preco mi svieti a aku chybu ulozil.
Dalsi priklad - odchcadzala mi lambda. Vyskocil mi check engine, lebo RJ mala zle hodnoty z lambdy. Ja som nemohol vediet, preco svieti, pretoze auto jazdilo. Keby mam citacku, vycitam chybu a mam informaciu, co sa snazi RJ povedat. Nemusim ist cez pol statu na pocitac. Keby mam take auto ako ty, tak sa nemoze nic pokazit a samozrejme nieje ani sanca aby zasvietil check engine. To by som bol vazne za vodou. Ten vyrobca tam dal check engine presne na to, aby ti to na 3 sekundy zasvietilo po otoceni kluciku, proste aby si vedel, ze tam mas ziarovky navyse, ktoru okrem ineho na nic nepotrebujes.
A vobec nechapem, naco vlastne reagujem na pridrbane poznamky niekoho, kto ma aj tak nevyvratitelnu pravdu. Mas pravdu...
Návštěvník

Re: Vyčištění škrtící klapky svépomocí

Příspěvek od Návštěvník »

Návštěvník píše:... Ten vyrobca tam dal check engine presne na to, aby ti to na 3 sekundy zasvietilo po otoceni kluciku, proste aby si vedel, ze tam mas ziarovky navyse, ktoru okrem ineho na nic nepotrebujes.
A vobec nechapem, naco vlastne reagujem na pridrbane poznamky niekoho, kto ma aj tak nevyvratitelnu pravdu. Mas pravdu...
Výrobce zajistil, aby měl řidič kontrolu nad tím, že systém vůbec funguje. Ano, mně funguje - za skoro 15 let a 300 tis. km se kontrolka motoru rozsvítila pouze jednou. Tedy nepočítám-li nespočet rozsvícení kvůli ABS v zimě, kdy se při průjezdu silnou vrstvou sněhu zadní kola přestanou točit. :lol:

A reaguješ proto, že jsem tě nasral. A nasral jsem tě proto, že mám pravdu, což si ty dobře uvědomuješ. :mrgreen:
Návštěvník

Re: Vyčištění škrtící klapky svépomocí

Příspěvek od Návštěvník »

WTF ? Mne si v podstate ukradnuty...
Návštěvník

Re: Vyčištění škrtící klapky svépomocí

Příspěvek od Návštěvník »

Návštěvník píše:
Návštěvník píše: A vobec nechapem, naco vlastne reagujem na pridrbane poznamky niekoho, kto ma aj tak nevyvratitelnu pravdu. Mas pravdu...
A reaguješ proto, že jsem tě nasral. A nasral jsem tě proto, že mám pravdu, což si ty dobře uvědomuješ. :mrgreen:
Ved o nic ine ti ani od zaciatku neslo, tebe podobnych "vsadebol a vsetkovidel ja ja ja jenomjaa" je plny net. A ze mas pravdu, som uz pisal, ale chapem, ze to potrebujes opakovat a zdoraznovat este raz aj sam sebe. Respekt..
Návštěvník

Re: Vyčištění škrtící klapky svépomocí

Příspěvek od Návštěvník »

Tož to jsem já, Návštěvník :twisted:
Návštěvník

Re: Vyčištění škrtící klapky svépomocí

Příspěvek od Návštěvník »

Návštěvník píše:Tož to jsem já, Návštěvník :twisted:
Ty ? Né.
Já já já, jenom já.
Odpovědět