VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27485
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od Pitris »

Sachmar píše:Tu 5W-40 tam mám teď a prosakuje mi u snímače otáček tak musím dát z5 10W-40....
Tak ad1) by to chtělo vyřešit i příčinu, nikoliv jen následek, a
ad2) změna oleje z 5w40 na 10w40 moc nevyřeší bo po startu (kdy je ta 5w "řidší") jsou oba dost husté na to aby tekly někam kam nemají, a za provozní teploty jsou oba stejně viskózní (protože oba "40"). Ano, ta 10w40 je střihově stabilnější - je u ní menší pokles viskozity ujetými kilometry než u 5w40, ale rozdíl narůstá až po cca 7-8 tkm.
Když už to řešit olejem (ale to stejně půjde jen částečně - bo to chce mechanickou opravu), tak buď dát olej xw40 s co nejvyšší viskozitou při 100 stupních (v 10w40 mě napadá třeba Motul 6100+ či Yacco VX 300), nebo vyzkoušet olej 5w50 nebo 10w50 (neboť "50 je hustší" za tepla).
A dá se i (když ztvrdlé těsnění) Valvoline MaxLife.

PS: Ovšem nejsou to rady od žádného profíka přes motorové oleje....:) Takže ničehoš nic....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
airwaves
Příspěvky: 83
Registrován: stř zář 26, 2018 9:54

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od airwaves »

Shalibaba to trefil na hlavičku. Castrol Shell a další tzv. rozšířený značky bych měl strach z důvodu možnosti pančování v malém balení a ještě k tomu na netu koupit! To máte jako vinotéku a Pálavu do petek :wink: .
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od Libor »

skodovkar píše:
Sachmar píše:...Tu 5W-40 tam mám teď a prosakuje mi u snímače otáček tak musím dát z5 10W-40 a skusím tam dát ten Total 7000 10W-40 ....
Snímač nemá "o" kroužek nebo podložku? Případně prcnout na tmel? Pokud to neteče i jinde, tak bych to přetěsnil a používal 5W-40.
Přesně ;-)
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od Jerry3 »

Nepřesně! Setkal jsem se snímači, které propouštěly skrz "střeva". A tam žádný o-kroužek, podložka ani tmel nepomohou.
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od Libor »

Jerry3:
Myslel jsem to tak, že je lepší vyřešit netěsnost, než k vůli tomu řešit změnu hustoty oleje v motoru.
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od Jerry3 »

Jinak jedna praktická zkušenost s Magnatecem, na který daný vůz (Mitsubishi Galant 2,5 V6) jezdil prakticky od začátku s pravidelnou výměnou po 15 tis. km vždy ve značkovém servisu: ve 120 tis. km se začaly ozývat hydroštely, ve 150 tis. km už byla nezbytná oprava, jejíž náklady by se téměř vyrovnaly zůstatkové hodnotě auta, pročež ho původní majitel prodal mému synovi. Opravoval jsem mu to já. Přitom jsem zjistil, že problémy způsobily "chytré molekuly", které - když už zaplnily téměř celý prostor vnitřní dutiny hydroštelu/ů - způsobily jeho/jejich selhání. Pár těch nejhorších hyder jsem rozebral na prvočinitele, abych v nich našel hnědé blátíčko, které bylo i po celém motoru všude tam, kde nepůsobil přímý oplach proudícím olejem. Všechny hliníkové plochy na sobě navíc měly jakousi zlatavou patinu. Po dalších 100 tis. km je tento motor, kam se dnes leje kde co, pokud to alespoň jakž takž plní normu, ale mění se po 10 tis. km, naprosto čistý.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od skodovkar »

Jardo, jardo, copak nevíš, jak vypadají inteligentní molekuly? Podívej se zde https://youtu.be/77i92xZBoow?t=55 :idea: Zcela evidentně by se do hyder ani nedostaly :P A dále vidíš jak to krásně maže i na papíru ta vosková kostka Castrol.
A jak by ti to nestačilo, tak můžeš nasypat i písek do motoru https://www.youtube.com/watch?v=wNSgcSOCwdI jen tam nech olejový filtr :twisted:
tomvm
Příspěvky: 201
Registrován: úte črc 21, 2009 9:34

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od tomvm »

Obhajovat magnatec nejak nechci, sam bych vybral za ty prachy jinej olej, ale znam dodavku ktera na magnatec 10w40 najezdila 400tis km a problem s motorem nebyl.
Sachmar

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od Sachmar »

Já mám v servisní knížce psané,že Castrol tam byl používán od novoty a když jsem kouknul pod víko ventilů tak to tam je černé tak proto se na to ptám,a oleje střídám.Dám tam z5 10W-40 to by tu museli být mrazy jak v rusku abych tam musel dát tu 5ku 5w-40 tam mám na zkoušku je to shell HX7 5W-40 jsem sním spokojený až na to mírné prolínání ja k sem psal. A ten Total 10w-40 je lepší jak Shell nebo jaké sním máte zkušenosti vy?
tomvm
Příspěvky: 201
Registrován: úte črc 21, 2009 9:34

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od tomvm »

Total quartz 9000 energy mam ve 105tce a jsem spokojeny :D
tomvm
Příspěvky: 201
Registrován: úte črc 21, 2009 9:34

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od tomvm »

Ja bych se 5w40 oproti 10w40 vubec nebranil, stoji skoro stejne a pri minusovych teplotach to motoru prospeje. Ale nutit ti tu sae nebudu.
tomvm
Příspěvky: 201
Registrován: úte črc 21, 2009 9:34

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od tomvm »

A ted si zpominam shell helix ultra 0w40 mam ve fabii a sem taky spokojeny, tak si vyber :D
Sachmar

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od Sachmar »

Skusím třeba místo shell hx7 5w-40 přejít na Total 9000 5w-40 ,že je kvalitnější a třeba mi to přes čidlo otáček nebude prosakovat.(Jen moje domněka). O tom Shell HX7 5W-40 mi prodejce ke kterému chodím dlouho a mám v něm důvěru řekl že to je takový zvláštní olej 5w-40 dodnes jsem zatím nepřišel na to co tím myslel. Snad to nějak pomůže i Vám při výběru od toho to forum je.Ale na jinejch Škoda forech kluci opravdu špekulují co dát x názvu olejů a nakonec tam dají zas ten Castrol a na forech škoda jsou jen negativa co se týče ceny=kvalita.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od Jerry3 »

Tak zrovna tvoje "rady" bezpochyby nepomohou vůbec nikomu, neboť to jsou pouhé domněnky, navíc vycházející mj. ze slov prodejce, kterému sice důvěřuješ, ale jehož "poučení" stejně nechápeš. A víš, proč se tu "kope do koncernu"? Právě proto! :idea:

P.S.: Ženy a koncerňáci... :mrgreen:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27485
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od Pitris »

Sachmar píše:na jinejch Škoda forech kluci opravdu špekulují co dát x názvu olejů a nakonec tam dají zas ten Castrol a na forech škoda jsou jen negativa co se týče ceny=kvalita.....
Ale vždyť ti patří k sobě: Castrol a koncern :lol: Eném mi nende na pochopa proč ho tam dávají furt když jen negativa :P :twisted:

Byť si koncerňák (a se vším všudy), tak jsem Ti poradil: Olej s co nejvyšší kinematickou viskozitou při 100°C (na této straně úplně nahoře ↑), ale Ty si (jako správnej koncerňák) toto přešel bez povšimnutí a meleš si dál svoji. Tak hodně štěstí.
Sachmar píše:O tom Shell HX7 5W-40 mi prodejce ke kterému chodím dlouho a mám v něm důvěru řekl že to je takový zvláštní olej 5w-40 dodnes jsem zatím nepřišel na to co tím myslel. Snad to nějak pomůže i Vám při výběru od toho to forum je....
Chytrý prodejce :P Zvláštní olej :idea: Fášně :?: :P
Obrázek

Shell HX7 5W-40: Je to normální dobrý "polosyntetický" olej :wink: Ale tím že má API SN, tak je už vhodný i pro alternativní paliva. Ovšem to jsou už v současné době i jiné oleje. A v 5w40 i plněsyntetické PAO 8)
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět