VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od Pitris »

marfan píše:Možno strach o to aby sa niečo nepototo.

Mechanik čo k nemu chodím dáva do svojho diesla Audi Q7 3.0TDi 2012 Aral 0w-40.
A co by se mělo s lepším / výkonnějším olejem pototo :?:

Jinak - do toho třílitru Aral 0w40 úplně klidně. Jako jeden z nemnoha v této SAE má i C3 pro DPF. Jen věřím že ho tam nemá 30 tkm, bo pak by to nebyl mechanik, ale ten francouzský herec s "K" místo "B" a bez "o" :)

Ale asi to je šikovný mechanik, když jezdí s Q7....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
marfan
Příspěvky: 14
Registrován: ned lis 25, 2018 8:43

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od marfan »

Mení po 10tkm. A už má aj novšiu rv2016.

Inak ten olej Aral by som mohol aj ja použiť ?

Doteraz som bol zvyknutý meniť olej po 13-15tkm.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od Pitris »

Já osobně si myslím že by si ten Aral SuperTronic 0w40 mohl používat taky, ale nemá normu VW. Jestli by si ji chtěl dodržet, dal bych (třeba) to Yacco VX 1000 FAP. Jinak těch 13 - 15 tkm na výměnu je lepší jak 20, ale 10 je lepší jak 13 8) Pro motor - při Tvých jízdách, bo oleji nejen že klesá studenými starty alkalická rezerva, ale vyšším zatížením olej i rychleji oxiduje.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Sachmar

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od Sachmar »

Dobrý den mám otázku na Pitrise jestli náhodou neví zdali je pravda o Castrol magnatec že tvoří jakési černé přípeky v motoru. Používám ho s pravidelnými výměnami cca 5-8tkm a asi bych ho chtěl změnit je moc drahý,zase tam dám 10w-40 norma 502.00. Jakou dobrou značku bys doporučil do Fabia 1,4mpi ,Shell.Total nabo nechat ten Castrol je tam asi od novoty podle servisní knížky.
Uživatelský avatar
PavelRS
Příspěvky: 655
Registrován: ned lis 27, 2016 22:17

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od PavelRS »

Ravenol, Yacco, Total, Elf, Motul atd... Vše co plní potřebnou normu a ACEA A3.
Octavia RS 1.8T 132 kW AUQ - Ravenol HVT 5W-50; Purflux LS324
Octavia 2.0 MPI 85 kW AZJ - Ravenol VSI 5W-40; Purflux LS324
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od Pitris »

Sachmar píše:Castrol magnatec že tvoří jakési černé přípeky v motoru. Používám ho s pravidelnými výměnami cca 5-8tkm a asi bych ho chtěl změnit je moc drahý....
Člověče Ty se točíš jak ve větru korouhvička :P A během roku a půl :lol: Víš vůbec, jak se jmenuješ :?: :idea:
Sachmar píše:Jinak na s experimentováním mot.olejů už jsem vyléčen a zůstanu u Castrolu,který moji Fabce opravdu stěch všech co jsem vyzkoušel sedí nejlépe.
Sachmar píše:Tak tu sračku Castrol Magnatec 10w-40 jsem vylel do prdele a nalil jsem tam Total Quartz 7000 10w-40.
Sachmar píše:....pak jsem dal z5 Castrol Magnatec 10W-40 nic necvaká motor tichounký,musím odvolat negativa co jsem o něm pasal zůstanu u Castrolu,byl tam taky nalíván pořád.
Sachmar píše:....močůvka Castrol Magnatec....po nalití toho Shellu HX7 5w-40 motor se mi zdá tišší a celkově na poslech klidný.
Sachmar píše:Ano Castrol mám zpátky,jak jsem psal vyzkoušel jsem několik značkových olejů zde vychvalovaných a v praxi aspoň u mé Fabky byli k hovnu a Castrol paráda....
Sachmar píše:Doposud jsem dával Castrol magnatec ale je pro mě předražený a moc se mi nepozdává.
A k dotazu 8) Já ten zahumusený motor po Magnatecu viděl. Ale ne po výměnách po osmi, ale po 15-ti tkm. A taky podle servisky :x Bylo Ti tu už napsáno že dej 10w40 s VW 501.01 nebo s VW 502.00 a měň do 10-ti tkm. Já bych si ale Castrol do motoru nedal :roll: Jak (taky už) zmíněno: Ravenol, Yacco, Total, Elf, Motul.... a třeba ještě Eni, Mogul, Q8, Repsol, Valvoline, Texaco, Sunoco.... Anebo M A G N A T E C :twisted:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Sachmar

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od Sachmar »

Tak to jsem přesně předpokládal,že tu nadhodíš co jsem psal před rokem a půl typicky tvoje reakce,místo abys mi odpověděl,když jsem tě slušně žádal o odpověď. Buď sám na danou otázku nemáš zkušenosti anebo budeš tipovat? Ale kvěci já osobně nemohu posoudit jestli opravdu Castrol zanechává přípeky tak jak jsem psal,pravda je že jsem vystřídal Shell,Total a pak jsem dal tu novinku Castrol professional 10W-40 a ten se mi zdá nejlepší ačkoli se mi tomu nechce věřit a to zdůvodu přečtení různých recenzí,proto jsem tě žádal o osbornou odpověď jen na daný produkt. Jestli chceš tak přiblble odpovídat tak toho raději necháme snad odpoví někdo zkušenější,jinak nic ve zlém. :wink: Mimochodem proč ty by sis ten Castrol do auta nedal taky podle recenzi :D nebo snad podle SVÝCH osobních zkušenosti? trochu to rozveď jestli sám opravdu tu zkušenost máš s Castrolkem. :wink:
Naposledy upravil(a) Sachmar dne čtv pro 06, 2018 20:00, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od Pitris »

I já čekal Tvoji DAS reakci :P bo ses zde už kdysi vyjadřoval jako buran. A jestli sis nevšiml tak jsem Ti rady dal. Ale jestli chceš takhle přiblble diskutovat tak toho raději necháme 8) Ale tipnul bych si, že Ti tady nikdo o moc víc než už napsali asi nenapíše. Ono moc už není totiž co :idea:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Sachmar

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od Sachmar »

No jak tak čtu žádny profík v oboru motorové oleje asi nebudeš bude to asi něco ve smyslu co jsem vyčetl to napíšu :) ,no to je škoda.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od Pitris »

Řekl bych že si každý udělá úsudek sám podle Tvých a mých příspěvků.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
tomvm
Příspěvky: 201
Registrován: úte črc 21, 2009 9:34

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od tomvm »

Já bych na tvou otázku měl taky názor. Castrol magnatec, jak se o něm říkalo že tvoří usazeniny, nebo přípečky není stejný jako magnatec profesional. To jako první. Magnatec profesional má pouze normu VW 501.01, avšak například shell najdeš v 10W40 i normu 502.00. U totalu zpaměti nevím. Castrol jako značka za mě určitě špatná není, avšak zase shell a total budou levnější a například ten shell i výkonější. A dál bych ještě pokud jezdíš celoročně uvažoval místo 10W40, tak 5W40. A dobrých značek olejů je taky spousta, nejen právě ty tři.
Sachmar

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od Sachmar »

Dík za reakci,já ten Castrol profesional mám už po 3í a má normu 502.00.Jinak ten Total 7000 10W-40 v testu zatížení porazil jak Castrol,Shell,Elf,Mobil i Texaco co je dobrý taky Liqui molly. Tu 5W-40 tam mám teď a prosakuje mi u snímače otáček tak musím dát z5 10W-40 a skusím tam dát ten Total 7000 10W-40 už jsem ho tam 1u měl a byl v pohodě. Jenom pořád sonduji ty mýty o tom Castrolu. Jinak v autě je taky v pohodě.
rosso
Příspěvky: 512
Registrován: čtv zář 27, 2018 21:48

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od rosso »

Ale ,,kope" se tu (na fóru) do koncernu teda pěkně, to je pravda :twisted:
shalibaba
Příspěvky: 287
Registrován: sob led 06, 2018 19:59

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od shalibaba »

Koncern nekoncern, tak mne napadá, nemohou být špatné zkušenosti s Castrolem z důvodu toho, že se jedná o rozšířenou značku a teda tím pádem asi dost pančovanou? Ale nikdy jsem se o Castrol nezajímal, tak nevím, kdo hlásil problémy, jestli uživatel, který si z nějakého zdroje koupil a vyměnil olej, anebo jestli uživatel, kterému olej měnil origo servis.
Znám totiž origo servis, kterej už hodně let používá k výměně pouze Castrol a pochybuju, že pokud by byl tak problematický, že by nepřešli na nějaký jiný.
Ale souhlas, za cenu origo Castrolu se dají sehnat výkonnější oleje jiných značek.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od skodovkar »

Sachmar píše:...Tu 5W-40 tam mám teď a prosakuje mi u snímače otáček tak musím dát z5 10W-40 a skusím tam dát ten Total 7000 10W-40 ....
Snímač nemá "o" kroužek nebo podložku? Případně prcnout na tmel? Pokud to neteče i jinde, tak bych to přetěsnil a používal 5W-40.
Odpovědět