VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od pepoh »

voda ?
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
dany01
Příspěvky: 359
Registrován: pon čer 26, 2017 14:05

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od dany01 »

Do tohto motora idu 4 litre oleja. Netreba nič merať - nalejem a viem že je na max.
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od Bramborak3 »

Mel jsem predni kola trochu vys nez zadni, protoze vypustak miri na zadni kola. Tak by melo vytect co nejvic. A stejne ne. Nevim co delam blbe
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od NOVON »

Bramborák: Jak jsi to měnil? Vypustil,pak dal zátku do vany a až pak měnil filtr? Pokud jo tak v tomto případě špatně.
U olejových vložek, které vytahujes nahoru, prvně filtr s pak spodem vypustit.
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
cayc
Příspěvky: 134
Registrován: ned dub 12, 2020 16:12

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od cayc »

A filter zospodu?
Menili mi na 2.0 TDI DFGA 2018 olej v autorizaku.
Najprv vybral filter vymenil potom vypustil.
Podľa plánu tam ide 4.7l, dali sme 5 je presne po max.
Myslím si, že v pohode.
Akurat neviem ci nie je na zimu lepšie mat oleja menej kvôli skorsiemu ohriatiu.
Mirec 29
Příspěvky: 1099
Registrován: čtv črc 11, 2019 17:43

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od Mirec 29 »

Ak sa jedná o výmenné vložky tak je jedno čo spravíš skôr. Je tam klapka...teda mala by byť.
Toyota Corolla XI gen. 1.6 valvematic - Shell HU Prof. AF 5w30/ Ravenol MTF-3
dany01
Příspěvky: 359
Registrován: pon čer 26, 2017 14:05

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od dany01 »

ak by to malo na OCT 2 byť "punktlich", hlavny šrob otvoriť nech vyteka, vložku vybrať - vytečie dalšie množstvo, na dne obalu filtra - falc ostava cca 1-2 dcl starého oleja, ktorý odsať so striekačkou.
teraz som bol na 1,6 tdi meniť - je to zo spodu a ešte našikmo (musel to chuj vymyslieť) zlatý prístup z hora..... malé + je že na obale filtra je vypuštak cez ktorý vytečie nejaký olej a nevyvalí sa to na človeka - ale zasraté od oleja je všetko okolo aj tak. Kia to ma tiež sprosto,ten malý vypuštak nemala, tak tam to vyletí všetko na naraz na človeka.....
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od Bramborak3 »

NOVON píše:Bramborák: Jak jsi to měnil? Vypustil,pak dal zátku do vany a až pak měnil filtr? Pokud jo tak v tomto případě špatně.
U olejových vložek, které vytahujes nahoru, prvně filtr s pak spodem vypustit.
Povolil jsem jen lehce matici vlozky filtru ( zda pujde povolit ). Pak vysrouboval vypustak na vane. Vytekal olej a to jsem vytahl vlozku filtru. V miste kam se dava filtr jsem jeste odsal zbytek oleje a komplet utrel. Potom jsem dal novy filtr a az pak zasrouboval zatku na vane. Tak by melo vyteci co nejvic ne ?
Pokud to mam ale delat napred ze vymenim oil filtr a az pak povolim vypustak....zda tam je nejaky prepousteci ventil
SaVageCZ
Příspěvky: 4
Registrován: pon srp 19, 2019 9:19

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od SaVageCZ »

Dobrý den, vím že mi tady už jednou dobře poradili, proto se na Vás obracím znova. Mám Superb 1 1.9l 96kw kde má jít olej 505.01. Byl mi tady doporučen na kratší trasy a občas delší Repsol Elite, teď se mi situace změnila a jezdím více delší trasy okolo 300km a chci se zeptat co by jste doporučili a nebo zůstat u Repsolu? Děkuji moc předem za radu
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od Pitris »

Tím "čerpadlo-tryska" si trochu limitován, bo tam v SAE moc na výběr není. Vlastně 5w30 a 5w40. Ale ten Repsol 505.01 se dá klidně nechat bo ta "40" v pohodě dá i delší jízdy; ovšem byla by možnost i 5w30 s VW 507. Nicméné bych zůstal u té 5w40 505.01. Na 15 tkm max. Repsol, Petro-Canada, Ravenol, Eni, Yacco, Motul, Valvoline, Mogul, Texaco.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1854
Registrován: ned zář 15, 2013 21:30
Bydliště: Dux & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od BigBang »

Repsol funguje, nestojí nesmysl, nemá význam měnit výrobce/typ oleje přesně z toho důvodu, co psal Pitris - je to PDčko, takže 505.01 nebo 507.00 ;)
A2 1.4TDI - Rav VMO
T5 2.5TDI - Cas Edge FST LL2 0W30
Fabia 1.2TSI - Rav SSL
KLE500 - Rep MotoSint 10w40
TnT899 - Rep MotoR 15W50
MX-5 - HPR 10w50, Technyx 75w85, Yac BVX 75w90
vyjeto: Rep El 505.01TDI 5w40, MO XF 5w40, XF, XFS 5w50, XF 0w40, EE 5w40
dany01
Příspěvky: 359
Registrován: pon čer 26, 2017 14:05

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od dany01 »

nezáleží ci krátke alebo dlhé trasy, dôležité je 50501.ci Repsol áno alebo nie nieje podstatne, pokial ostaneš pri osvedčenej značke. ked ti ho motor neberie ostan pri ňom. ja takto dlho používam Valvo ,podobná cena ako Repsol . ked nebude Valvo , bez obáv nalejem Repsol.sice jazdis dlhé trasy kde by 15 tis km dal ale ja by som šiel do max 10 tis km, po cca 8 tis km ma uz každý olej svoje za sebou- toľko moja skúsenosť
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od Bramborak3 »

dany01 píše:nezáleží ci krátke alebo dlhé trasy, dôležité je 50501.ci Repsol áno alebo nie nieje podstatne, pokial ostaneš pri osvedčenej značke. ked ti ho motor neberie ostan pri ňom. ja takto dlho používam Valvo ,podobná cena ako Repsol . ked nebude Valvo , bez obáv nalejem Repsol.sice jazdis dlhé trasy kde by 15 tis km dal ale ja by som šiel do max 10 tis km, po cca 8 tis km ma uz každý olej svoje za sebou- toľko moja skúsenosť
Po 8 tis urcite kazdy olej nema nej za sebou. Kdyz jezdi auto takove streky a malo startu...kdyby melo auto uz najeto 250 tis km a vic, tak by ale vymena po 8-10 tis km nebyla od veci. Za dalsi jsou v tom promenne po kolika km se menil olej predtim, než jsme auto jeste nemeli
dany01
Příspěvky: 359
Registrován: pon čer 26, 2017 14:05

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od dany01 »

Nie som od toho aby som presviedčal niekoho k niečomu....., Moja skúsenosť je taká ako som napísal a bola-este aj je rovnaká s A3 5w40, 5w30 olejom, C3 v 5w40, C3 v 5w30. Jazdil som denne 150 km po diaľnici, teraz 80 km a spotreba oleja do 8 tis km nieje, začne po tejto "méte".... Jazdil som plnotučné Total, Castrol, mobil, Shell, a C3 Valvo, Castrol, Shell, Aral, C3 používam teraz. V jednom prípade mi Shell v C3 zobralo viac ako v iných značkách. Z toho vychádzam že v cca 8 tis km sa to začína "lámať "' áno olej maže , ale aditiva to už budú mať za sebou. A maju to v okolí podobne aj iný. Keď som vo firme mal na starosti kopec áut v režime LL , po 15 tis km chýbal vždy 1 liter oleja, či lietal po diaľniciach alebo okreskách.
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od jerome »

dany01 píše:Z toho vychádzam že v cca 8 tis km sa to začína "lámať "' áno olej maže , ale aditiva to už budú mať za sebou...
A v obyčajnej 5W40-ke dupľovo :? Keď je výmena oleja naplánovaná okolo 15.000km tak najlepšie v spojitosti dlhé trasy + LL olej 5W30 :wink:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Odpovědět