VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Petr
Příspěvky: 50
Registrován: pát pro 13, 2019 12:47

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od Petr »

Fabia mi nežere žádný olej od výměny do výměny je na měrce stejný.Když jsem dával někdy jinou značku oleje tak občas tam právě byl ten zvukový projev,jak jste naznačil. Teď jsem dal poprvé ten Valvoline a zdálo jse mi ihned motor tišší,předtím s Castrolem někdy cvkal hydroštel při jízdě přestal.jinak teď zatím nic co se týče cvakání.Jinak ten olej Valvoline mám 4l za 400kč na Bonatrade.Mimochodem jaky tam je rozdíl mezi tím olejem Maxlife kromě toho že má prodoužený interval výměny což není můj případ měním olej tak max 7-8 tkm.
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2268
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od tonny »

VV MaxLife je pro auta, které už mají najeto více km (nad 100tkm), ne na prodloužené výměny.
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
Petr
Příspěvky: 50
Registrován: pát pro 13, 2019 12:47

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od Petr »

Já mám na Fabii najeto 132 000km a olej nežere vůbec má tedy smysl ho tam potom dát? je mi sympatičtější ten synpower. 8) Jinak složení je stejné? Ještě je zajímavý Valvoline All climate.Jinak Vám moc děkuji za rady a zkušenosti.
Naposledy upravil(a) Petr dne pát led 22, 2021 19:14, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1862
Registrován: ned zář 15, 2013 21:30
Bydliště: Dux & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od BigBang »

A měl by mít aditivaci pro „oživování“ tvrdých těsnění ;)

V tom případě to bude jedno :)
A2 1.4TDI - Rav VMO
T5 2.5TDI - Cas Edge FST LL2 0W30
Fabia 1.2TSI - Rav SSL
KLE500 - Rep MotoSint 10w40
TnT899 - Rep MotoR 15W50
MX-5 - HPR 10w50, Technyx 75w85, Yac BVX 75w90
vyjeto: Rep El 505.01TDI 5w40, MO XF 5w40, XF, XFS 5w50, XF 0w40, EE 5w40
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27485
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od Pitris »

Synpower je nejvyšší řada, MaxLife (jak výše kluci psali) je pro motory nad 100 tkm, a All-Climate je standard. Bude mezi nimi drobný rozdíl (zřejmě) v aditivaci, ale při výměně do 10-ti tkm je to fakt asi jedno.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Petr
Příspěvky: 50
Registrován: pát pro 13, 2019 12:47

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od Petr »

Tak se mi to líbí výstižně a přesně popsané.Budu sledovat jak se olejíček bude chovat u fabči a jesli bude good tak v tom budu pokračovat.Jen taková zkušenost,když jsem dal do fabči Total Quartz 10w-40 zdal se mi motor o trochu hlučnější .
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27485
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od Pitris »

Petr píše:Jen taková zkušenost,když jsem dal do fabči Total Quartz 10w-40 zdal se mi motor o trochu hlučnější .
Pitris píše:....může se stát že některý motoru prostě "nesedne" - ať už třeba zvukovým projevem nebo vyšší spotřebou toho oleje....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Zajda
Příspěvky: 110
Registrován: úte kvě 09, 2017 20:38

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od Zajda »

Do auta kde je vhodná 10W40 bych nepřemýšlel a použil Ravenol TSI.
Označují ho jako polosyntetiku ale částečně obsahuje PAO.
HTHS je kolem 4 mPas.

V klasickém TDIčku jsem vystřídal mnoho typů 10W40, nejčastěji Yacco Professional, ale i Carlson, Mannol, teď poprvé 5W40 Rowe.

Se vším auto fungovalo stejně, jedině s Ravenolem TSI byly drobné ale po 5 sezónách znalosti auta nápadné rozdíly. Konzistentně o pár deci nižší spotřeba, méně to rachotilo po probuzení v minusové teplotě. Lépe startovalo v hicech. A nakonec podržel motor i při nouzovém dojetí bez vodní pumpy :-)
0,9 TCe ELF Evolution 900 SXR 5W-40 (RN0710, ACEA A3/B4)
1,5 dCi (DPF) ROWE Hightec Multi Synt DPF 5W-30 (ACEA C3)
Mikyspf
Příspěvky: 8
Registrován: sob led 30, 2021 12:45

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od Mikyspf »

Ahojte, vybírám olej do Audi 3.0 TDI 180kW - jezdím převážně dálnice, občas město a měním vždy max. po 15 000km.V hledáčku mám:
Yacco Lube DE 5w30
Mobil1 ESP 5w30
Motul x-clean+ 5w30
Vím, že určitě ani s jedním výše jmenovaným určitě neudělám chybu, ale dá se říct, který je z nich dle údajů v technických listem a dalšími parametry nejlepší?
Nejdříve jsem byl rozhodnutý pro Mobil1, ale po nahlédnutí do techn. listu (pouze ESP ne Formula ESP) mi přišlo že má z těchto tři nejhorší parametry.
Rád bych koupil co nejlepší olej, popř. jestli mi poradíte i nějaký jiný než výše uvedené?
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27485
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od Pitris »

Jestli převážně dálnice, občas město a měníš vždy max. po 15 000km, tak je fakt jedno který z nich vybereš, bo to zvládnou (a dobře) všechny. Jestli ale můžu, poradím ještě jeden - Ravenol VMP 5w30....

PS: jaké parametry z těch TL máš na mysli ?
PS2: nejlepší olej je jeho dřívější výměna :wink:
PS3: ale stejně dobře by šel i olej 5w40 s C3
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Mikyspf
Příspěvky: 8
Registrován: sob led 30, 2021 12:45

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od Mikyspf »

Ten Ravenol v něčem oproti ostatním vyčnívá? Popř. do jakého bys šel ty?
rosso
Příspěvky: 513
Registrován: čtv zář 27, 2018 21:48

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od rosso »

Jsou tu období, kdy se doporučují oleje některých značek. Nyní je to Ravenol. A ano, nabídka této firmy je velmi pestrá, takže si vybere snad každý :wink:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27485
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od Pitris »

Na delší jízdy po dálnici s třílitrovou naftou a výměny DO 15-ti tkm se 5w30 s VW507 dá. A vybíral bych mezi tím Ravenolem VMP, Yaccem Lube DE nebo Mobilem1 ESP.
Anebo v 5w40 C3 třeba Ravenol VMO, Yacco VX 1000 FAP, Repsol 505.01, Millers EE nebo Petro-Canada Supreme C3-X Synthetic. Jeden olej doporučit (asi) nejde.

Apropo proč Ravenol? Jsou to kvalitní oleje, jak napsal torro - vybere si u nich každý a nabízí i TOP produkty (např. PAO oleje).
Ano, je tu teď "ravenoldoporučující" období (ale nejenom ravenol), ale proto, že se v ČR začal asi před 4-5 lety prodávat. Předtím to bylo Penrite, Yacco a Millers - taky velice kvalitní a léty prověřené, leč u nás nebyly k sehnání. A taky se tu hojně začaly tyto oleje doporučovat. Ale až se tu začali i prodávat.
Shell, Mobil, Valvoline a Mogul tu byly o dost dřív. Ale Q8, Repsol, Motorex, Petro-Canada, Millers oils, Ravenol, Yacco, Eneos, Amsoil a nebo Petronas jsou v ČR k mání jen "krátce".

A nevěř že převoďák a chladička jsou celoživotní, a (aspoň občas) přidej do nádrže třeba VIF :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
NOP

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od NOP »

Osobně mám velmi dobré, asi dvouleté zkušenosti s motor. olejem Ravenol VMP 5W-30, který tu byl uveden, myslím Pitrisem tento olej má navíc schválení Audi Motorsport V31 748 026. Ale pokud by jste chtěli něco ještě lepšího (z mého úhlu pohledu), tak bych doporučil také Ravenol VSW 0W-30 (když už opět Ravenol. Bohužel, cena je opět o něco vyšší, ale za vyzkoušení to stojí. No, a nemusíte mne poučovat, že důležitější je včasná výměna motor. oleje. Já měním nejpozději v 10 tis. km, paní ještě dříve a nebojím se používat oleje v takové střední cenové kategorii. To je samozřejmost. A nyní si uvědomuji, že jsem moje veškeré příspěvky "věnoval" olejům Ravenol. Nerad bych byl považován za agenta této firmy. Ale oleje dělají kvalitní, to se snad shodneme.
Lacino
Příspěvky: 83
Registrován: úte pro 15, 2020 21:58
Bydliště: Levice SVK

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od Lacino »

Pitris píše:A nevěř že převoďák a chladička jsou celoživotní, a (aspoň občas) přidej do nádrže třeba VIF :wink:
...alebo tankuj prémiové palivo a nemusíš dávať VIF :wink:
Naposledy upravil(a) Lacino dne ned led 31, 2021 14:27, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět