Vodik do paliva - generator HHO

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Zamčeno
Reinhold

Re: Vodik do paliva - generator HHO

Příspěvek od Reinhold »

skodovkar píše:Celé si to můžeš postavit doma na koleně, nemusíš nic od nikoho kupovat (krom základního materiálu). PWM si můžeš koupit jako stavebnici.
Elektrolyzéry jsou napájeny DC, ale při použití AC lze o pár procent zvýšit jejich účinnost.
V celém procesu je velké množství proměnných- zejména podmínky pro hoření směsi ve válcích. Proto bylo nejlepších publikovaných výsledků dosaženo u motorů, které pracují v úzkém rozsahu otáček např. benzínové generátory. Bylo možno ochudit směs a zároveň z rozboru výfukových plynů docházelo k dokonalejšímu spalování - množství škodlivin ve výfukových plynech kleslo.
Ono je mnohem jednoduchší řvát jak malé dětsko než si o problematice sám něco zjistit... :idea:
1.
Stavebnici PWM si lze koupit.
Lze si taky koupit samotné součástky.
Ovšem v případě toho bublátka jde o další komponent na kšeft, nic víc.

2.
Cituji:

"Elektrolyzéry jsou napájeny DC, ale při použití AC lze o pár procent zvýšit jejich účinnost."

Elektrolyzéry jsou napájeny stejnosměrně, vazby mezi atomy v molekulách vody rozbíjí tok elektronů. Důležité je, kolik jich elektrolytem proteče. Frekvence či zvlnění nemá vliv.
Použití střídavého proudu je naprostý nesmysl, žádnou účinnost nemůže zvýšit.

3.
Nikoliv, žádné zlepšení spalování se nekoná, jsou jen a pouze ztráty způsobené zbytečnou přeměnou forem energie v řetězci mechanická - elektrická - chemická - tepelná - mechanická.

4.
Než tady začneš něco plácat o děcku, zjisti si nejdřív, co to je ta energetická účinnost a co jsou tepelné ztráty.
Návštěvník

Re: Vodik do paliva - generator HHO

Příspěvek od Návštěvník »

Chcete se pobavit nad dokonalým ohlupovákem pro blbce? :twisted: Tak tady:
http://www.highracing.sk/proracing/0/0/2/12
Reinhold

Re: Vodik do paliva - generator HHO

Příspěvek od Reinhold »

Návštěvník píše:Chcete se pobavit nad dokonalým ohlupovákem pro blbce? :twisted: Tak tady:
http://www.highracing.sk/proracing/0/0/2/12
Tohle se objevilo před zhruba 10 lety.
Samozřejmě je to hovadina a kdo má rozum, do auto to dávat nebude.
Funkce spočívá v záměrném zkreslování hodnoty teploty nasávaného vzduchu od čidla, čímž dostává řídící jednotka chybnou informaci a prodlužuje dobu vstřiku paliva.

Návod na těch stránkách je opravdu chuťovka. Ale co čekat od debílka...
Návštěvník

Re: Vodik do paliva - generator HHO

Příspěvek od Návštěvník »

Hlavně hustá cena ze nějaký trim v hodnotě pár kaček:
http://www.highracing.sk/proracing/0/0/2/16
Reinhold

Re: Vodik do paliva - generator HHO

Příspěvek od Reinhold »

Návštěvník píše:Hlavně hustá cena ze nějaký trim v hodnotě pár kaček:
http://www.highracing.sk/proracing/0/0/2/16
Taky byl kdysi v prodeji elektrický větráček, prej turbo. Ten se cpal do sání vzduchu a měl výkon přibližně 25 W. Cena někde kolem 6000 Kč, pak šla dolů.
Ještě občas narazím na MPG tablety do paliva, taky výborná věcička. On se vždycky blbec najde.

A tohle "HHO" je takový tajemně složitý. Ještě ta PWM regulace tomu přidá na složitosti. Možná by bodnul prodej nějakých kouzelných kapek do elektrolytu.
Před několika lety byl v TV Nova i pan Vranka se žlutou čepicí, velice bublátko vychvaloval.
On tehdy přišel o práci. Byl voják z povolání a armáda snižovala stavy. Zkoušel tedy zapodnikat.
Reportáž zde:
https://www.youtube.com/watch?v=vZ_PiRVHiVg
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Vodik do paliva - generator HHO

Příspěvek od skodovkar »

Ta reportáž na Nově má kupodivu i pár relevantních informací, ale přesto je zoufale povrchní.
Argumentace Reinholda v bodě 2 je dána omezeným rozhledem v problematice elektrolýzy, v bodě 3 už jde o dogmatické tvrzení a v bodě 4 by měl jasno, kdyby se o problematiku důkladně zajímal.
Vidím, že jsem tu jen promrhal svůj čas. Měj se pěkně Reinholde, co bylo třeba říct bylo řečeno, nechť si z toho každý vybere co chce :mrgreen:
A na rozloučenou jednu pěknou explozi https://www.youtube.com/watch?v=E8UovQFDRco
Reinhold

Re: Vodik do paliva - generator HHO

Příspěvek od Reinhold »

skodovkar píše:Ta reportáž na Nově má kupodivu i pár relevantních informací, ale přesto je zoufale povrchní.
Argumentace Reinholda v bodě 2 je dána omezeným rozhledem v problematice elektrolýzy, v bodě 3 už jde o dogmatické tvrzení a v bodě 4 by měl jasno, kdyby se o problematiku důkladně zajímal.
Vidím, že jsem tu jen promrhal svůj čas. Měj se pěkně Reinholde, co bylo třeba říct bylo řečeno, nechť si z toho každý vybere co chce :mrgreen:
A na rozloučenou jednu pěknou explozi https://www.youtube.com/watch?v=E8UovQFDRco
1.
Reportáž na Nově je snůška tlachů.
2.
Nekecej tu něco o omezeným rozhledu, když sám nemáš znalosti.
Vazby mezi atomy v molekulách vody jsou trhány tokem elektronů, takže jakákoli změna polarity, zvlnění napětí, modulace a podobně nemá smysl.
Jestli chceš tohle vyvracet, pak hezky popiš, co ten tok elektronů udělá, když změníš polaritu a taky co by měla mít za smysl jakákoli modulace.

3.
Výše jsem uvedl výpočet, takže tu neblafej něco o tom, že píšu dogma.

4.
Pokud nevíš, co je energetická účinnost a co jsou tepelné ztráty, neplácej aspoň nesmysly.
Návštěvník

Re: Vodik do paliva - generator HHO

Příspěvek od Návštěvník »

skodovkar je tady obviňován že se na Vysoké škole věnoval něčemu jinému než učivu, ale celkem by mě zajímalo dosažené vzdělání pana Reinholda, protože zatím on se tu prezentuje jako ten, kdo si myslí že pozřel Šalamounův exkrement....
Reinhold

Re: Vodik do paliva - generator HHO

Příspěvek od Reinhold »

Návštěvník píše:skodovkar je tady obviňován že se na Vysoké škole věnoval něčemu jinému než učivu, ale celkem by mě zajímalo dosažené vzdělání pana Reinholda, protože zatím on se tu prezentuje jako ten, kdo si myslí že pozřel Šalamounův exkrement....
Hele, ty lenochu, kterej seš línej klepnout nějaký znak do položky "Uživatelské jméno", by bylo patrno, kdo řeč vede, kdepak jsi našel nějaký podstatný nedostaek v tom, co zde uvádím?
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9920
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Vodik do paliva - generator HHO

Příspěvek od Colommbo »

A takový to bylo (asi do čtvrté stránky) krásný, tichý a spící vlákno... :P
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
lenoch

Re: Vodik do paliva - generator HHO

Příspěvek od lenoch »

No zatím jste tu ukázal jen jak kolem sebe umíte kopat. Já se jen zeptal na Vaše utrpěné vzdělání když tu každého stíráte. Ale co tu tak čtu Vaše příspěvky, tak máte v něčem pravdu ale jde Vám o to se tu prezentovat jako king. A u toho Vám asistovat nehodlám. Mimochodem - ve slově nedostatek jsou t dvě
Reinhold

Re: Vodik do paliva - generator HHO

Příspěvek od Reinhold »

lenoch píše:No zatím jste tu ukázal jen jak kolem sebe umíte kopat. Já se jen zeptal na Vaše utrpěné vzdělání když tu každého stíráte. Ale co tu tak čtu Vaše příspěvky, tak máte v něčem pravdu ale jde Vám o to se tu prezentovat jako king. A u toho Vám asistovat nehodlám. Mimochodem - ve slově nedostatek jsou t dvě
Ano, uklopl jsem se a chybí jedno "t". To se tedy omlouvá za překlep.

Zatím jsem zde ukázal, že vím, co je energetická účinnost a že také vím, jakých procent účinnosti které zařízení dosahuje.
A jestli někde vidíš, že se prokazatelně v něčem mýlím, ukaž kde a veď konstruktivní debatu.
lenoch

Re: Vodik do paliva - generator HHO

Příspěvek od lenoch »

Pane, když v omluvě za překlep uděláte uklo(e)p, tak to nemá cenu. A fakt Vám nemíním dělat garde u Vašeho naparování....
Reinhold

Re: Vodik do paliva - generator HHO

Příspěvek od Reinhold »

lenoch píše:Pane, když v omluvě za překlep uděláte uklo(e)p, tak to nemá cenu. A fakt Vám nemíním dělat garde u Vašeho naparování....
To víš, že se občas uklepnu.
Ale taky mám nějaké ty znalosti a zkušenosti, umím poznat, když mě někdo zkouší bulíkovat a neskočím na špek kdejakému podvodníkovi.
Ty asi příliš znalostí mít nebudeš, když nemáš na debatu o technických záležitostech a hodláš se vrtat jen v překlepech...
lenoch

Re: Vodik do paliva - generator HHO

Příspěvek od lenoch »

Tak. Když máte pocit že tomu rozumíte a že umíte, nebudu Vám to vyvracet. Na to jsem příliš lenošný.
Zamčeno