Voda v benzíne?

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Wolf7991941
Příspěvky: 59
Registrován: ned úno 25, 2018 21:26

Voda v benzíne?

Příspěvek od Wolf7991941 »

Ahojte , zle mi štartuje auto na benzín keď je studený motor.Hned chytí akokeby ale otáčky rýchlo kolisu až sa bojím že auto zdochne.Mam prerobené Sandero na LPG.Vraj to môže byť aj vodou v benzine.Mal som asi minimalne 12 litrou e10siatky ak si spominam a potom som doplna dotankoval pred mesiacom stovkovy benzin e5tku.Je možné že z toho starého benzínu " vypadla " nejak voda keďže by mal asi lepšie viazať vodu a e5tka menej? Alebo tak nejak...Vďaka.
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Voda v benzíne?

Příspěvek od pepoh »

viac info o aute.............

ak je to vodou, tak aquafobin to vyriesi
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Voda v benzíne?

Příspěvek od Pitris »

Jestli to je voda. Bo když voda v benzinu tak to většinou vůbec nechytne....
Co palivový filtr - jestli je? A kdo dělal přestavbu na plyn? Nepoku*vil néco?
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Wolf7991941
Příspěvky: 59
Registrován: ned úno 25, 2018 21:26

Re: Voda v benzíne?

Příspěvek od Wolf7991941 »

Je to 0.9tce plus dorobeny BRC , auto má len 24000km z toho 6000 na LPG Všetko fungovalo ako má okrem možno mierne zvýšených otáčok na voľnobehu ktoré sú asi v norme po zohriati klesnú.Akurat je teraz problém s tými štartmi aj dnes som naštartoval , chytilo alé hneď otáčky klesli chvíľu na 500 tuším , po chvíli ok ...Neviem či tam dať vif ktorý som nakúpil a dať klasiku od Slovnaft alebo som rozmýšľal či tam mám skúsiť dať BG 281 ETHANOL FUEL SYSTEM DRIER 355ML - ODSTRAŇOVAČ VODY Z PALIVOVÉHO SYSTÉMU či to pomôže viac.
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Voda v benzíne?

Příspěvek od pepoh »

6t na plyn je prilis malo na problemy :) , plyn vsak nema efekt na start za studena.
vif trochu vody vezme, alkohol ma vacsiu kapacitu. vies si cez china diag pozret ltft,stft, lambdu?
nielen nafta je letna-zimna... co tam mas?
ten motor je priamostrek?
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Wolf7991941
Příspěvky: 59
Registrován: ned úno 25, 2018 21:26

Re: Voda v benzíne?

Příspěvek od Wolf7991941 »

Teraz tam mám ten 100vkovy benzín tankovaní pred mesiacom a zo 12 litrov mi predtým v nádrži zostalo ešte 95 tkovy vtedy .Cez diag. to neviem prezrieť , keď tak pôjdem do servisu len ak je to benzínom tak ... Je to nepriamy vstrek.
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Voda v benzíne?

Příspěvek od pepoh »

pochybujem ze je to tento pripad... :? ale..
prepinanie na plyn za moc nizkej teploty sposobuje nestabilitu motora lebo vstreky prskaju aj kvapal fazu..
a splynovac tiez trpi lebo tlakove zmeny su velke.
(splynovac ma na vystupe aj pretlakovy ventil cca 4 bar, hadica z neho ide pred klapku za filter vzduchu)

inak, robilo to aj pred montazou? kto montoval?
este si myslim ze ak je falosny vzduch, tak za studena by sa to mohlo viacej prejavovat. museli vrtat do sania pre vlozenie trysiek od vstrekovacov..ak to neni 100% tesne..
hatiar od zvolena ma dobre referencie
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Wolf7991941
Příspěvky: 59
Registrován: ned úno 25, 2018 21:26

Re: Voda v benzíne?

Příspěvek od Wolf7991941 »

Áno bolo to robené u Hatiara ... Pred aj po montáži to nerobilo ... Len teraz asi 2 týždne to robí.Ked je teplo na plyn sa prepne asi najskôr za kilometer ale musí byť teplo...Neviem ale sviečky ani vzduchový by to asi nemal byť keď to má 24000km to auto a vstreky keby boli zle to by robilo aj potom na voľnobehu neviem niesom odborník len si myslím...
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Voda v benzíne?

Příspěvek od pepoh »

neviem :? . by som poslal otazku na neho co si o tom mysli..
mozes pocitat s tym ze dacia sa vyhovori na plyn(arov). :mrgreen:

je pravda ze moderna rj stale skusa kam ju pusti predstih a palivo. na plyn vzdy otacky boli mensie ale stabilne. vlastnosti plynu.

od minuleho roka sledujem velmi zriedkavy pokles otacok, sluchom, bez trasenia. (za studena, benz))
preto som v marci na 2r ziadal vymenit sviece, som myslel ze to prestane. no nie.
minuly tyzden slovnaft, par dni na to zablokovanie lpg...pondelok sa dozviem viac...
u mna je to landirenzo komponenty+origo ficuriny.
mam podozrenie ze slovnaft zacina na to srat.
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Wolf7991941
Příspěvky: 59
Registrován: ned úno 25, 2018 21:26

Re: Voda v benzíne?

Příspěvek od Wolf7991941 »

Z LPG sa vyjadrili že to môže byť všeličo nech dojdem ... A do dacie už nejdem dať vymeniť ani filtre lebo im neverím nech padne aj 2 ročná záruka čo by mi zostala ešte...A tiež ma napadlo či nieje na slovnaftke nejaký šmejd benzín lebo napr na premiovku tam majú fur akciu naň , možno im dlho stojí v nádrži ...
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Voda v benzíne?

Příspěvek od bloke »

Pri BG, velmi sa so "zložením" nepárali, zrejme čistý Isoprophyl alcohol/ Isopropanol ktorý sa dá kúpiť po 9 EUR/ liter, s nálepkou BG 3x drahší. http://wagonmaster.net/sds/281_SDS.pdf
Aquafobin ho má 90% + 10% acetón.

Taký Bluechem PowerMaxx Fuel System Cleaner má už sofistikovanejšie zloženie https://www.bluechemaustralia.com.au/wp ... leaner.pdf
+ javí sa, že aj celkom dobre funguje nielen pri odstraňovaní nežiadúcej vody (tu zvýraznený rozdiel v účinnosti od Sea Foam https://youtu.be/TZOIaDSCV1g?t=59 )

Keďže samotný Etanol primiešaný v palive na vodu uspokojivo nepostačí (tak som si jeden taký Bluechem preventívne nedávno splašil)
https://www.theglobeandmail.com/globe-d ... e29103634/
https://www.goldeagle.com/tips-tools/wh ... gainst-it/

A už vieš, kde bola v Sandere neplecha?
Wolf7991941 píše: alebo som rozmýšľal či tam mám skúsiť dať BG 281 ETHANOL FUEL SYSTEM DRIER 355ML - ODSTRAŇOVAČ VODY Z PALIVOVÉHO SYSTÉMU či to pomôže viac.
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
LLPPGG
Příspěvky: 41
Registrován: pát led 03, 2020 0:20

Re: Voda v benzíne?

Příspěvek od LLPPGG »

Sofistikovanejšie zloženie, hmm - ale podľa zloženia vytiahne z nádrže 2 až 3 krát menej vody ako ten Aquafobin.
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Voda v benzíne?

Příspěvek od bloke »

Menej podla reálneho nasadenia a porovnávacieho vyskúšania?
Ten bluechem však nie je jednoúčelový pomáhač len na "ťahanie vody", dokonca by mal obsahovať aj "nano"zložky a podla prezentácií a deklarácií (sľubovaná účinnosť v praxi potvrdená cez TUV) vytiahne -takmer?- všetku vodu práve tým, že nenechá žiadnu vlhkosť nenaviazanú do ním vytvorenej emulzie (benzín+voda+etanol+Powermaxx), čím už netreba nijak demontovať a tak mechanicky čistiť/sušiť nadmerne navlhnutú nádrž (niektoré aditíva na odstraňovanie vlhkosti upozorňujú, ak je vody príliš, tak to bude potrebné = ich prípravok nezvládne všetko).
Obrázek

V záložke downloads aj popisy, certifikáty, videá atp.:
https://www.bluechemgroup.com/en/produk ... m-cleaner/
(rôzne jazyky majú obrazovo rôzne videá https://www.bluechemgroup.com/wp-json/c ... -show/2511
https://www.bluechemgroup.com/wp-json/c ... -show/2502 )

Jasné, že človek neuverí hneď všetkému a skôr si takto vyberá prísady na vyskúšanie (aby zistil, ktorý z prísľubov sa skutočne prejaví), no toto je aspoň trocha iný rámec, než vytvorené recenzie spokojných užívateľov pilúl do nádrže.

I preto som sa pýtal na sem nadhodenú zakuckanú Daciu, ako dopadla/čo jej bolo, pomohlo.
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
LLPPGG
Příspěvky: 41
Registrován: pát led 03, 2020 0:20

Re: Voda v benzíne?

Příspěvek od LLPPGG »

Podľa toho ako funguje princíp "vyťahovania" vody z nádrže trvám na tom, čo som napísal (kým to niekto nevyvráti argumentami - v tom prípade sa rád poučím) - zvlášť vo vlákne o tejto problematike.
Nanočastice sú v poslednej dobe super výraz pre marketingové oddelenie. :wink:
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Voda v benzíne?

Příspěvek od bloke »

No na argument som skôr čakal sám, potom ako som sa spýtal.
Ako funguje prípravok je predsa vysvetlené, viacerými natočené - takže to vidíme všetci, ako ihneď vytvára spomínanú emulziu (bez zvyškov nenaviazanej vlhkosti), ktorá dokonale nielen zhorí, ale po ceste v palivovom systéme aj čistí (nebude tu zbytočne znova opakované, či prekladané).
Samotný alkohol s vodou (v palive) nemá byť v nádrži dlho, pretože je škodlivý pre viaceré súčasti vozidla (znova popísané aj v linkoch vyššie odvislých). Takže ak má vytiahnuť vodu taký jednoduchý, prevažne len alkoholový prípravok, tak by sa mal vyjazdiť čo najrýchlejšie.

Avšak nech si každý pridáva, čo chce. Každý jsme jiná čuvači :lol:.
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Odpovědět