VIF vs. Velfobin + palivový filtr

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Chodimpozde

VIF vs. Velfobin + palivový filtr

Příspěvek od Chodimpozde »

Zdravím, s novým olejem jsem si obednal i VIF do benzínu a chtěl bych se zeptat jestli je možné do něho občas použít Velfobin nebo něco takového proti vodě což občas v zimě používám. A ještě bych chtěl vyměnit palivový filtr. Není lepší chvíli počkat než se soustava trochu pročistí? Nebo je to jedno? Auto má najeto 80tis km a filtr je ještě původní. Dík za odpověď.
Játaky

Příspěvek od Játaky »

:lol:
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Nevím co máte za vůz. Myslím, že VIF se dá míchat s čímkoliv.
Každopádně dobrá volba. S palivovým filtrem bych urgentně nespěchal.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

.....ale nejpozději začátkem jara bych ho vyměnil - 80tkm na filtr je dost.
A ten VIF - pokud "přípravek poskytuje dokonalou ochranu celého systému proti korozi" - měl by umět i "vázat vodu" / řekl bych, že při používání VIFu je ještě Velfobin zbytečný.....
Chodimpozde

Příspěvek od Chodimpozde »

Diky za odpovedi. Jinak je to Renaultí motor 1.2ka, 43kw z roku 2000(D7F). S tim Velfobinem si to myslim tez takze ho tuto zimu vynecham. Filtr asi stejne nekdy v zime vymenim (chtel jsem uz ale rikal jsem si ze by to asi bylo lepsi po vyjeti par nadrzi toho vifu). Videl jsem ze jste ten VIF tady celkem chvalili tak se necham prekvapit :)
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Zrovna jsem poprvé dal VIF do nádrže (HTP 40kW) do Shellu obyč. 95. Mamka říkala, že si musí velice hlídat rychlost, protože auto jede jako střela (určitě tomu prospělo i nedávné vymetení pavouků na dálnici). Prý dokonce tak tak vybírala zatáčky. Moc se těším, až se projedu.
Nabrala 36L, tak jsem tam stříkačkou dal 40ml (dávkování1:1000), takže plechovka (230Kč) je na 500L benzínu, tj. 0,46Kč/litr. Mimochodem je velice dobré mít stříkačku se šlauchem, protože ten vnitřní kelímek chrstne VIF na vnitřní klapku v nádrži, což mi přijde jako škoda.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

No, to s tou klapkou jsem taky resil. Nakonec jsem to otevrel tankovaci pistoli a bylo... Ja tam ten vif lil na benzince(abych to potom promichal)a pripadal jsem si jak nejaky alchymista. Navic ta holka od pokladny se divala jak kdyby nas to po nastartovani melo vsechny promenit v teplo a svetlo :-) Nejaky nenapadny a rychly davkovac by to fakt chtelo...
chodimpozde

Příspěvek od chodimpozde »

Jo, zapomel jsem se podepsat:) takze Chodimpozde
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Já si Vif naliju do tankovací pistole a pak rychle zasznu do hrdla nádrže.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

chodimpozde píše:takze Chodimpozde
Já taky :(
emge

Příspěvek od emge »

Ja to veľakrát nalejem až doma. Ono sa to v tej nádrži aj tak premieša, nezaregistroval som po dodatočnom naliatí nejaké zmeny. Takže ak niekto na to pred tankovaním zabudne, nie je žiaden problém.
Ale lepšie je samozrejme to naliať tesne pred tankovaním, rýchlejšie sa to premieša.
Odpovědět