VIF

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
nr.on

Re: VIF

Příspěvek od nr.on »

Jerry3 píše:Jasně, asi proto se sítěmi benzínek používá k doaditivaci tzv. prémiových paliv, ty "additive". :P :idea:
Vis velky kulovy,cim benzinky additivujou.Spolehas na "Jeddna pani povidala....",nebo "Muj znamy ma znameho a jeho znamy povidal....."
Jdi se vycpat Salamoune!
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: VIF

Příspěvek od Jerry3 »

A předmětná firma toho valí většinu na sklad. Supér podnikání! :mrgreen:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: VIF

Příspěvek od Pitris »

nr.on píše: Vis velky kulovy,cim benzinky additivujou.Spolehas na "Jeddna pani povidala....",nebo "Muj znamy ma znameho a jeho znamy povidal....."
Jdi se vycpat Salamoune!
A odkud to víš ty ty naturalizovanej germáne?
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: VIF

Příspěvek od Jerry3 »

To ne, to by pro něj byla pocta! :idea:
nr.on

Re: VIF

Příspěvek od nr.on »

Pitris píše:
nr.on píše: Vis velky kulovy,cim benzinky additivujou.Spolehas na "Jeddna pani povidala....",nebo "Muj znamy ma znameho a jeho znamy povidal....."
Jdi se vycpat Salamoune!
A odkud to víš ty ty naturalizovanej germáne?
Tak jako vsichni tady i ja si o tom neco prectu.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: VIF

Příspěvek od Jerry3 »

Třeba o skvělém podnikatelském záměru výroby na sklad? :twisted:
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: VIF

Příspěvek od Colommbo »

Se svolením autora sem zkopíruju jeho příspěvek na oplím fóru:
Ahoj, jen pro info. Již dlouho používám aditivum do benzínu VIF. Vždy mělo žlutou barvu, při posledním nákupu mě překvapilo, že je modré , plechovka stejná jako vždy. Napsal jsem tedy výrobci, co se stalo a odpověď si dovoluji přiložit :
"Dobrý den, omlouvám se za zmatky, které jsme způsobili špatnou informovaností. Postupně vše uvedeme do pořádku. V krátkosti se pokusím podat úplnou informaci. SBA jsme v souladu s požadavky moderních motorů inovovali. Původní složení velmi dobře fungovalo v motorech s nepřímým vstřikováním, kde rychle odstraňovalo i staré úsady. U motorů s přímým vstřikem zabraňovalo vzniku úsad, staré však odstraňovalo pomaleji. Změnou složení detergentních / čistících /složek jsme dosáhli při úplném zachování původních vlastností další výrazné zlepšení u motorů s přímým vstřikováním. Jsou zcela odstraňovány i úsady na vstřiku. Jsme tak jediná společnost, která zveřejnila dosažené výsledky získané při zkouškách na zkušebně SGS. Inovované aditivum má nižší viskozitu / je „řidší“ /. Čichově se projevuje výrazněji a může připomínat čpavek. Je to však typická „ vůně „ aminů, které jsou podstatou detergentních složek. Pro aminy je charakteristické, že vlivem světla tmavnou. Též jednotlivé složky průmyslově vyráběné se mohou barevně lišit. Proto jsme začali používat neprůhledné stříbrné kanystry a pro jednorázové balení 125 ml v PET obalech jsme tyto obaly obarvili na zeleno. Bezprostředně s tím souvisí i modré zbarvení vlastního aditiva. Ještě jednou se omlouvám za nedostatečnou informovanost. Budete-li mít další dotazy, laskavě mě kontaktujte.
S pozdravem a přáním mnoha bezpečných kilometrů v roce 2019.
Ing. M. Železný technicko-obchodní ředitel"

tak jen pro info, hezký den všem!
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: VIF

Příspěvek od skodovkar »

Zajímavé info :wink:
Jozef
Příspěvky: 71
Registrován: sob úno 09, 2019 21:39

Re: VIF

Příspěvek od Jozef »

Balenie 0,125L je určené pre 50-60 litrov paliva, čiže 1:480 a 0,5L balenie má dávkovanie 1:1000. Jedna sa o rozdielne produkty? Alebo davkovanie 1:1000 je malo? :D
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: VIF

Příspěvek od Pitris »

Toto se tady už řešilo a k výsledku jsme tehdy nedojeli :( :)
Já mám půllitrovku a dávám do nedoaditivovávaných benzinů 1 : 1000 a když beru Benzinu Efectu, MOL nebo třeba Eurooil Optimal, tak 1 : 2000.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
svara@
Příspěvky: 204
Registrován: sob pro 17, 2016 20:54

Re: VIF

Příspěvek od svara@ »

Asi po roce používání Millers Petrol Power Ecomax, to je asi 10 000 km, jsou mé zkušenosti, že
skutečně s Vifem docházelo k mírnému vadnutí motoru. Toto se stupňovalo s vyššími dávkami
vifu. Nevím zda již někdo vyzkoušel Vif nový. :?: Soused mě ukazoval nové balení. Vif již není
hnědý, ale téměř čirý, hodně podobný s aditivem Wynńs. S tím jsem byl též spokojen. Už tu
někdo psal, že Wynńs má lepší složení. Třeba jako nový VIF. :?:
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: VIF

Příspěvek od Pedro »

Uz jsem netankoval několik mesicu. Ale myslim ze soucasny Vif mam modry. Pred tim byl nekolik let zeleny.
A nikdy na zadnem stroji jsem rozdil v jizde nepoznal. Davam 750-1000 do jakehokoliv benzinu, i kdyz se snazim auto tankovat jen efectou.
Alma je mlsna na oktany a jedine Benzina 95 v horku vubec nezazvoni. Teda do lonska, letos jaxy jeste nemohu posoudit.
Motostroje neVifuju. Jezdi na Vervu, vyjmecne Max 100.
Fiakr taky Vifuju, přiměřeně přiměřeně...
Taky Benzina. Auta spise nejezdi, tak se moc netankuje. A ne do plna.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: VIF

Příspěvek od Pitris »

Já VIFuji už několik let (Civic před Accordem dostával MO PPE), a ani s jedním jsem nikdy negativní rozdíl v projevu motoru taky nepoznal.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
puko
Příspěvky: 103
Registrován: čtv úno 01, 2018 22:07

Re: VIF

Příspěvek od puko »

Ja po prechode z VIF na Millers som citil zlepsenie pruznosti motora. Kolega s accordom 2.0 rozdiel nezaznamenal.
Toyota Avensis 1,8 108kW
Shell Helix Ultra 5W30
svara@
Příspěvky: 204
Registrován: sob pro 17, 2016 20:54

Re: VIF

Příspěvek od svara@ »

Je to docela možné. U silnějších pohonných jednotek se efekt "vadnutí" motoru nemusí postřehnout,
nebo se nemusí projevit vůbec.
Odpovědět