VIF

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: VIF

Příspěvek od skodovkar »

Stejně používám stříkačku. Jak se to lije z toho víčka, tak toho hodně zůstává v hrdle a nad záklopkou.
NOP

Re: VIF

Příspěvek od NOP »

skodovkar píše:Stejně používám stříkačku. Jak se to lije z toho víčka, tak toho hodně zůstává v hrdle a nad záklopkou.
Injekční stříkačku jsem používal také, měl jsem to ještě "vylepšeno" o cca 15 cm plastové transparentní hadičky někde z Hornbachu, aby se to dostalo co nejhlouběji v hrdle. Ovšem stalo se, že hadička mi ze stříkačky spadla a lovil jsem ji až v nádrži. Měl jsem totiž obavu, že by se ten plast mohl časem v naftě rozložit a udělat nějakou neplechu třeba na vstřikovačích. Nyní to dělám tak, že si vše připravím v klidu doma do plastových flašek od minerálky o obsahu cca 0,5 l, doleju naftou z kanistru a u pumpy naleju do nádrže. Protože to chystám do dvou aut, připravím si až 8 lahví naráz. Připadá mi to jaksi nejpohodlnější, než u pumpy s něčím manipulovat, chvíle práce doma v klidu a do zásoby. A ještě doplním, že asi před 2. lety jsem v Drogerii tady v Brně na ul. Orlí koupil plastovou odměrku o obsahu cca 0,5 l, která má navíc jakýsi zobáček, takže ani nepotřebuji nálevku, abych to do té lahve dostal. Odměrka má ouško a vypadá jako hrneček, má tedy široké hrdlo a naftu lze do ní nalít přímé z malého kanistru, cena cca 65,- Kč.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: VIF

Příspěvek od Pedro »

Takové šachy. Naleju dávku z odměrky nad záklopku a tankovací pistolí opatrně na začátku tankování vše lehce opláchnu,což mi zabere 3 sekundy,zasunu a napouštim... :lol: .
...vždy za 500 kč.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: VIF

Příspěvek od skodovkar »

Problém je v tom, že pro mamku je to moc náročný úkon, takže VIF dolívám až in memoriam, když se dozvím, že brala benzín. Taky tam mám dlouhou hadičku, ale potvora je zkoroucená, tak ji tam vždy horko těžko soukám :mrgreen: Pak mám celé ruce umaštěné od VIFu a jde to blbě dolů.
NOP

Re: VIF

Příspěvek od NOP »

skodovkar píše:Problém je v tom, že pro mamku je to moc náročný úkon, takže VIF dolívám až in memoriam, když se dozvím, že brala benzín. Taky tam mám dlouhou hadičku, ale potvora je zkoroucená, tak ji tam vždy horko těžko soukám :mrgreen: Pak mám celé ruce umaštěné od VIFu a jde to blbě dolů.
Mám-li být upřímný, způsob, který tak sáhodlouze popisuji jsem začal používat právě kvůli mamině, která také měla problém cosi odměřovat u pumpy. Takhle vezme připravenou flašku, nalije do nádrže, dotankuje a je vymalováno. A vše připravit s tou popsanou odměrkou dopředu je také otázka chvilky, odměrka, vif, nafta, flaška. Je to rychleji, než jsem to stačil všemi deseti napsat (no, trochu přeháním).
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: VIF

Příspěvek od Pitris »

Třeba "Miller" to má vymyšlený dobře, a i s dávkovačem :wink: Obrázek (obrázek rozkliknout)
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Koliesko

Re: VIF

Příspěvek od Koliesko »

presne tak, miller to ma vyriesene perfektne, mam stary obal od millera, VIF prelievam doma do toho obalu (plnu nadobu), na benzinke ten VIF nalejem pohodlne podla davkovaca do nadrze... original plechovka od VIF s ich davkovacom je fakt na ho***
bastien
Příspěvky: 125
Registrován: stř srp 22, 2007 0:37

Re: VIF

Příspěvek od bastien »

Jestliže dávkovač je na ... jak jsi psal, tak to vypovídá i o samotném obsahu té tekutiny. Který věrohodný výrobce dělá vše pro to, aby co nejvíce ztížil používání svého výrobku :wink: ? Přesně takový je i VIF.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: VIF

Příspěvek od skodovkar »

Mě zajímá obsah, nikoliv forma :lol:
bjukemen
Příspěvky: 4867
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: VIF

Příspěvek od bjukemen »

..je to tak ako pise bastien ;)
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: VIF

Příspěvek od Brembo »

tak dnes som urobil test VIF na dieseli s iným pomerom miešania. Nakolko sa chcem tej srágory zbavit-VIF-u,nalial som do 60 l nafty celu flašu a div sa,žiadna zmena. Suhlas s bastienom :wink:
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
v.vilik

Re: VIF

Příspěvek od v.vilik »

A co jsi čekal? Že překroutíš poloosu?
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: VIF

Příspěvek od Pitris »

Pokud jde o zimní VIF, tak jde hlavně o to, že obsahuje tzv. depresant, který snižuje bod tuhnutí a filtrovatelnost nafty při nízkých teplotách až o 5°C a zabraňuje shlukovatelnosti a vylučování parafínu a tím ucpávání palivového filtru. Na výkonu motoru to ale asi těžko poznáš.....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: VIF

Příspěvek od Jezevcik »

Pitris píše: Na výkonu motoru to ale asi těžko poznáš.....
Mám pocit,že VIF deklaruje při používání hladký chod motoru.Jestli Brembo nemyslel právě tohle.Chudák čekal šepot květin a ono stále kadla-kadla. :)
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
bjukemen
Příspěvky: 4867
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: VIF

Příspěvek od bjukemen »

..darmo ironiziujete chlapci je to tak VIF je blud zase som ho zacal aj ja pouzivat a nic nula, teda iba skoda penazí ,zaujimave ze pri inych aditivach pri predpisanom davkovani motor stichne, po VIFe nic..takze ja sa vraciam nazad k 2T oleju
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Odpovědět