VIF

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Anonymous píše:VIF benzinový......pánové stále nechápu jak odborník jako je Pitris a ostatní můžou věřit těhnle blbostem?Už po přečtení tech "keců" bych za to nikdy nedal těch 220 korun (musel bych si nafackovat) a neberte to prosím jako nějakou "provokaci" nebo tak ale já si nemohu pomoct......
Já to zde uvedl pouze jako alternativu do benzinového motoru, když se tady probírá VIF "naftový". A s "benzinovým" VIFem já sám zkušenost nemám - taky jsem nic takového nenapsal - protože já používám Petrol Ecomax od "Milera", a používám ho proto, že jsem se o jeho účincích osobně přesvědčil (a nejen já). Funguje. Používám ho rok a půl, a poznatky a zkušenosti jsem uvedl zde http://www.oleje.cz/forum/viewtopic.php?t=968
Jen ve stručnosti - motor se na volnoběh trochu "zklidnil", "ochotněji" startuje, zřejmě "jde" i lépe "za plynem", a spotřeba (počítám ji celoročně) "šla" dolů o 0,4litru na 100km.....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Příspěvek od Pedro »

Používal 3 roky v prodaném autě.
Hlavně proto,že nečistim pal.filtry,tak proti usazeninám,vodě...a taky proto že byl používán 1:2 E85.=no problemo.
Nikdy jsem nepocitíl něco k lepšímu,jen si to tam nějak prostě funguje.Do nynějšiho auta ho dávám taky,zvyk. Protože jezdim do 3-4tis. km ročně,tak proti usazeninám a sairaitu.
emge
Příspěvky: 369
Registrován: pon bře 12, 2012 22:33

Příspěvek od emge »

Anonymous píše:...pánové stále nechápu jak odborník jako je Pitris a ostatní můžou věřit těhnle blbostem?Už po přečtení tech "keců" bych za to nikdy nedal těch 220 korun (musel bych si nafackovat) a neberte to prosím jako nějakou "provokaci" nebo tak ale já si nemohu pomoct...
Čo myslíš, že tankuješ na čerpacej stanici? Pokiaľ viem, je to benzín s aditívami.
V čom je iný Shell V-Power od "obyčajného benzínu"? Práve tými aditívami.

V profile spoločnosti VIF si môžeš prečítať, že spolupracuje s firmou Lang Chemie:
http://www.41.cz/vif/view.php?nazevclan ... 2007090002
ktorá vyrába aditíva do benzínu a dodáva ich ropným spoločnostiam. Podľa popisu k ich zákazníkom patrí "viacej ako 20 veľkých ropných spoločností":
http://www.lang-chemie.at/index4.asp?mo ... _content=0

Niekto si priplatí za aditivovaný benzín na čerpacej stanici a niekto si kúpi aditívum a namieša si "aditivovaný benzín" sám.
A či to má význam? Za seba môžem povedať, že áno. Používam VIF a u mňa je to lepšie ako s V-Power.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Ono při tankování "jen normálního" benzinu mohou i takhle vypadat ventily :(

Obrázek .....proto není od věci (aspoň občas) použít kvalitní přísadu do paliva.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
jarma

Příspěvek od jarma »

vif leju zhruba 2 roky octavia 1.6 mpi na doporučení mechanika hodnocení velmi pozitivní při kontrole motoru v servisu, i jízda svižnější a tišší motor :wink:
teplý bratr

VIF

Příspěvek od teplý bratr »

Tak jsem slyšel že pej se rozšířily nějaké "falešné "vify. nevíte jak rozeznat od "pravého" ?
bjukemen
Příspěvky: 4867
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

omdlel som ked som ta videl zaregistrovaneho :)


..pocul som to aj ja, ale nenasiel som ani na nete ziadne foto ani nic ako ho rozoznat,najlepsie bude ho nepouzivat a pokoj :) :D
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: VIF

Příspěvek od Pitris »

Nejlepší bude používat výrobky koupené od oficiálního dealera firmy.....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
bjukemen
Příspěvky: 4867
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: VIF

Příspěvek od bjukemen »

..neviem ale ja som zase skusal to vase slavne VIF davku davam trochu vyssiu ako pise vyrobca v aute bmw tds a spotreba podla palubaku isla o vyse pol litra hore pri rovnakej jazde tak teda neviem ci ja mam teraz ten falosny alebo kde je chyba
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
v.vilik

Re: VIF

Příspěvek od v.vilik »

bjukemen píše:... pri rovnakej jazde ....
Tohle je silně subjektivní veličina a nedají se z ní dělat žádné závěry. Jediný relevantní způsob je dlouhodobé sledování, minimálně rok, nebo několik desítek tisíc najetých kilometrů a pak udělat srovnání.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: VIF

Příspěvek od skodovkar »

bjukemen píše:... spotreba podla palubaku isla o vyse pol litra hore pri rovnakej jazde ....
To ti pročistil vstřiky :wink: A bereš naftu pořád na stejném místě?
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: VIF

Příspěvek od Pitris »

to bjukemen: Tak když máš s VIF-em špatnou zkušenost, můžeš vyzkoušet "Milera" http://www.technomat.sk/eshop/action/pr ... 0-ml.xhtml
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
bjukemen
Příspěvky: 4867
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: VIF

Příspěvek od bjukemen »

..milera aj skusim :)

..VIF uz nie testovat ho rok a podobne cifry rozhodne nebudem, je to zbytocne nikdy som na VIF nic nevidel, cize u mna placebo ci uz sa dakto nahnevate alebo nie..
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: VIF

Příspěvek od Pitris »

A proč se zlobit? Ty máš takovou zkušenost, a někdo jiný zase jinou.....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: VIF

Příspěvek od Pedro »

Došla mi Vifina=koupil jsem další,ALE už tam jaksi nedávají do víčka odměrku ...,ještě že jsem starou pixlu nevyhodil.(rozuměj plechovku)
Odpovědět