motorový olej RAVENOL

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
kater
Příspěvky: 220
Registrován: ned úno 09, 2020 21:59

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od kater »

Shi.Ruská ropa obsahuje viac síry ,ale surová ,nie palivo alebo oleje atd.
jarson1
Příspěvky: 2089
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od jarson1 »

Clovece Pitris, ja už mám po covide dohodnuté s týmto tvojím, vlastne už tretie "automobilové" rande na zapadnej strane starej vlasti.
Normálne zacinam uvažovat o jesennej dovolenkovej "jízdě" :D
No uvidíme jak sa to nakoniec vyvrbí.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Shi
Příspěvky: 1340
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Shi »

kater píše:Shi.Ruská ropa obsahuje viac síry ,ale surová ,nie palivo alebo oleje atd.
Bezsirnatá paliva na úrovni EU by tam měla teoreticky platit od roku 2016, ovšem dle ruského fóra mají s kvalitou paliv problémy dodnes, protože se jim nechce poslat do šrotu nemodernizované rafinerie a na modernizaci nejsou mnohde peníze.
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od pepoh »

norma je norma, bez ohladu ci maju peniaze...
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27487
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Pitris »

No ale v zemi kde včera snědli co měli na zítra je možné cokoliv :)
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
kater
Příspěvky: 220
Registrován: ned úno 09, 2020 21:59

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od kater »

Pitris.By si sa divil ,čo je to za zem.Posledných 10 rokov som tam jazdil viac ako na západ.Neviem či rafinerky ,ale chemičky železiarne a rôzne veľké podniky sú v rukách zapadniarov a Američanov o čom sa moc nehovorí.S palivami majú problémy iba tí ktorý kupujú od všelijakých priekupnikov.A za vozový park ,teda myslím nové luxusné a športové autá sa môžu hanbiť v hociktorej európskej metropole luxusu napr Monaku...Novinky ,ktoré je možné vidieť na autosalónoch už po Moskve jazdia.Je to zem veľkých protikladov.A rozvoj tam ide míľovými krokmi ,ale o tom sa už nepíše.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27487
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Pitris »

A já jim to neberu. Je to země neomezených možností :o ale tady jsem rád že ten Ravenol je made in Germany.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Shi
Příspěvky: 1340
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Shi »

Cim dal od Moskvy, tim mene se to podoba Evrope. V normalni zemi nepotrebujes takovyto navod:

https://www.google.com/amp/s/www.rbth.c ... russia/amp
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Libor »

Chlapi ahoj,
čím dál víc mi vrtá hlavou, zda ještě není brzy, či kontraproduktivní v tj. cca v ujetých 3.500 km (nové auto) měnit tovární náplň SAE 0W20 a ACEA C3, za koupený Ravenol VSW. U HR-V jsem tovární náplň měnil cca po 3.000 km, ale za relativně obyčejnou "átrojku" (výrobce povolil jak ACEA A5, tak A3), ať se zbavím otěrů po "hrubém záběhu" a záběh jako takový s hi tech olejem nepodtrhl.

Vrtá mi hlavou a myslím, že oprávněně, že Ravenolem VSW s USVO bych zřejmě záběh motoru "zbytečně" prodloužil, tedy jej podtrhl. Nebude lepší počkat do 5.000 km, až ta žbrunda v "pohodě" záběh dokončí a vyměnit to za Ravenol až pak? Co myslíte?
Díky :wink:
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
abc
Příspěvky: 1072
Registrován: pon led 01, 2018 18:13
Bydliště: Brno

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od abc »

Libor :arrow: dál bych přednost M1 anebo Amsoil před Ravenolem, byt to moje auto. :)
Mimochodem jsi si jisty, že máš, jak pišeš, 0w20 s C3???
Corolla 1,6 2017
Aygo 2022
Mazda 2 1,3 2011
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27487
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Pitris »

Já bych tipnul 0w20 C5. A asi dvě možnosti než bys tam nalil ten Ravenol (nebo Amsoil). Buď ten fabrickej oil vypustit a dát na 3 tkm "běžnou" 0w30 C2, nebo tam ten původní nechat, ale vyměnit filtr.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Libor »

abc:
Ale no tak, hloupé řeči nějakého pisálka z Polska, nebo odkud byl, který kvality Ravenolu neopodstatněně kritizuje, neberu v potaz :D
M1 je v 0W30 ACEA C2/C3 a já chci čistou C3. No a vzhledem k všeobecně nižším průměrným teplotám zde, v bydlišti a docela častým kratším trasám , volím radši SAE 0W30 :| A na to mi VSW "vyšel" dobře. Další aspekty, které mě k tomu vedly, by byly na delší popídání a nechci zde plevelit :?

No, mám GPF, co myslíš, že ta tovární "nulka" bude ACEA A5? To ne, možná novější třída, nevím. Musí tam být něco s low saps.
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Shi
Příspěvky: 1340
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Shi »

Po 6000 km mi to v novém Civiku 1.8 , kde byl z výroby olej 0w-20, ve velmi horkém létě (teploty kolem 40 stupňů) při velmi rychlém dálničním tempu (desítky minut cca 160 km/h) olej přestal zvládat - motor, který je při zahřátém oleji na volnoběh téměř neslyšný, začal být při volnoběhu slyšet podobně jako je slyšet hned po na startování za studena. Po výměně za nejobyčejnější 0w-30 A3 se to neopakovalo.
Olej vyměň, jakmile začnou být venku teploty kolem 30 stupňů, tedy tak měsíc ještě s klidem počkej.

----
Pokud je olej ACEA C2 i C3, tak požadavky C3 plní a už nemůže být o nic víc C3 než již je:
http://www.lubstar.cz/upload/files/cs/m ... 0-2016.pdf
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Libor »

Pitris:
Aaaa, no už chápu, kde "abc" směřoval :wink: No, fakt jsem už dlouho petro novinky nesledoval, díky, chlapi, za směr. Já se upřel k příručce, buď Honda genuine Type 2.0, což je SAE 0W20, výkonnostní třída asi dle vašich poznatků, nebo ACEA C2/C3 a SAE 0W30/5W30/10W30. Proto mám zafixovanou tu C3 (což je, a došlo mi to až teď, blbost - bo ta má normální HTHS) :| Filtry mi zbyly ještě od Tebe a pasují i na "turbo - ověřoval jsem přes hondapartsnow.com" :wink: Mám ještě tři kousky, tak super, Jarku.

Shi:
Kilometry, díky tomu ukončení bacilu, teď budou nabíhat (budu vrace firemní auto), takže bych mohl, než budou vedra, naběhat slušnou porci. Dálnici jezdím minimálně, s tímhle autem je to nuda, asi chápete proč... Spíše cesty do práce a výlety po okolí. Dovču plánuji až na srpen, to už by mohlo mít auto cca 6.000 km. A to bude asi podruhé dálnice, co auto mám. Díky :wink:
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
abc
Příspěvky: 1072
Registrován: pon led 01, 2018 18:13
Bydliště: Brno

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od abc »

Libor píše:abc:
Ale no tak, hloupé řeči nějakého pisálka z Polska, nebo odkud byl, který kvality Ravenolu neopodstatněně kritizuje, neberu v potaz :D
Libore nějaký pisálek z Polska mi je víš kde, ale nereagoval jsi na můj dotaz že máš 0w20 C3 což si myslím že neexistuje. Jestli ano at' mě někdo opraví. :idea:
Ten M1 ESP 5w30 je prostě špička ledovce ale to jsem ti už psal. :)
Corolla 1,6 2017
Aygo 2022
Mazda 2 1,3 2011
Odpovědět