Jaké pneu?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
ka-spel
Příspěvky: 1092
Registrován: úte lis 07, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od ka-spel »

Misojogi píše:mate niekto skusenosti s gumami Cordiant?
https://www.gumexslovakia.sk/produkty/vyrobca/cordiant
CORDIANT (predtym Tyrex) je popredný ruský výrobca pneumatík. Cordiant holding zahŕňa 3 závody a 5 dcérskych spoločností. Celkový podiel produkcie predstavuje viac ako 9 miliónov pneumatík ročne. Vyrába cca 400roznych modelov a veľkostí pneumatík. Strategické plány rozvoja si vyžadujú rozšírenie portfólia a miliónové investície do projektov v oblasti výskumu a vývoja ako aj zariadení na výrobu ocelových lán do konštrukcie pneumatík. Do roku 2018 sa výroba osobných, ľahkých nákladných pneu, OffRoad pneumatík a nákladných pneumatík zvýši na hodnotu 12 miliónov kusov ročne.
Vďaka tomu sú súčasne pneumatiky CORDIANT kvalitné pneumatiky a spoločnosť sa radí medzi 20 top výrobcov pneumatík na svete a 5 najväčších výrobcov v Európe.
mam to brat vazne alebo je to len reklama?
Vďaka tomu sú súčasne pneumatiky CORDIANT kvalitné pneumatiky a spoločnosť sa radí medzi 20 top výrobcov pneumatík na svete a 5 najväčších výrobcov v Európe. :lol:
byloObrázek
je Obrázek
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27486
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

O alu discích v alu discích.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27486
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

Bo Petr koupil tu Kiu na ojetých (původních) letňácích, objednali jsme nový gumy. Vybral letní i zimní 205/55-16....
Uniroyal Rainsport 5 s rychlostí V, a Vredestein Snowtrac 5 s "H-áčkem".
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
yosemitak
Příspěvky: 402
Registrován: čtv pro 15, 2016 0:11

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od yosemitak »

Tak mam svoji prvni zkusenost s celorocnima gumama, a za sebe musim rict - svoji sadu letni+zimni rusit nebudu. Mozna maximalne na auto, o kterem bych vedel, ze jakmile nasnezi, tak v nem nebudu muset nikam jet, ale i potom...

Potreboval jsem jet Calgary-Vancouver (dohromady asi 2300 km), tak jsem si radsi pujcil auto v pujcovne, a ty maji vzdycky jenom celorocni gumy. Ujel jsem na nich cca 1000 km na snehu (pres hory, v blizzardu i ve snehu po meste) a dalsich 1000 km na relativne suchych nebo posolenych cestach. Bylo to v pujcenem aute (2020 Toyota Highlander, AWD, s DOT 2019 M+S gumama Bridgestone, presny model nevim, guma byla spinava a bylo mi to i tak dost jedno, vzorek cca 6-7 mm). Kdykoliv pri brzdeni na snehu zacala okamzite kopat ABS, a celkove to auto nezastavovalo zdaleka tak, jak bych si predstavoval (uz jsem tu na snehu par tisic km najezdil ve svem aute na zimnich gumach). Do kopcu se to rozjizdelo hlavne diky AWD systemu (Highlander ma neco jako haldex, ktery pripojuje zadek podle potreby, do 40 km/h se to da jeste elektronicky zamknout), v zatackach to melo tendence se utrhavat taky vyrazne vic nez bych cekal, navzdory hromade stabilizacnich systemu.

Dnes jsem se vratil, Highlander vratil do pujcovny, presednul jsem do 15 let stareho minivanu, na kterem mam zimaky, ktere jsem koupil v akci (tzn. DOT 03/2017 pri koupi v zari 2019, Continental Winter Contact SI, aktualni vzorek cca 7 mm).

No nevim jak to popsat, napada me jedine "jako presednout z lodi do auta". Rozjezdy bez prokluzu (navzdory tomu ze je to jen predokolka), pri brzdeni auto doopravdy zpomalovalo a ABS kopla dvakrat pred uplnym zastavenim.

Samozrejme rozumim, ze potom doma u nas na jizni Morave doopravdy nasnezi 2x, 3x za zimu a spousta lidi vnima dve sady gum jako zbytecnost, kde casto nestihnou kola sjezdit pred samovolnou degradaci pryze vlivem casu. Sam nemam rad, kdyz dlouho vybiram drahe zimaky a pak na nich musim jezdit ve 20 st., i kdyz je pulka ledna. Ale proste mi prijde, ze i potom, kdyz musim jet v ten jeden den, kdy je fakt snih (nehlede o lyzovackach do hor atd.), ze se to vsechno vyplati, pro ten klid, ze to auto bude na snehu drzet jak nejlip bude moct.

Tady v Kanade (Calgary), prestoze poprve nasnezilo koncem zari a zhruba tak do brezna jeste snih bude ( pak jedenkrat-dvakrat jeste nasnezi aby to okamzite roztalo), tak spousta lidi jezdi jen na M+S, a to je totalni ulet. Dva tydny zpatky nasnezilo opravdu hodne, a od te doby potkavam desitky (!) aut s naborenym predkem, zadkem (nebo obojim). Kamarada takto dokonce nabourali (nekdo za nim nedobrzdil na cervene) za tuto zimu uz dvakrat.

Samozrejme na vine nejsou jenom M+S gumy, velky vliv ma to, ze tady je kazdemu jedno, co ma kdo na aute (dokud nenaboura a pojistovna nezacne zkoumat, co mel za obuti a jak stare), policajti to neresi, STK neexistuje, apod. Ale schvalne jsem na parkovisti u ski resortu okouknul 15 aut zaparkovanych v moji rade (stalo tam vsechno mozne), jenom 5 aut melo ciste zimni gumy, zbytek M+S, casto hodne sjete, i pod ty nase slavne 4 milimetry, nebo par A/T na Jeepech (ktere nemam zkusenost, jak se na snehu chovaji).

Kazdopadne po zkusenostech s novym autem se zanovnima M+S gumama musim rict, ze me to uz tolik neprekvapuje (ze se tu lidi tukaji porad dokola), protoze prestoze jsem si nechaval hodne velke odstupy, tak jsem dvakrat uz jen stal na brzde a doufal jsem, ze konecne zastavim, protoze to byla fakt katastrofa. :D Poprve jsem kvuli tomu nestihl vjet na sjezd z dalnice, protoze se mi proste nepovedlo dostatecne zpomalit. :lol:

Omlouvam se za trochu delsi elaborat, ale mel jsem potrebu to sdelit svetu. :D
2011 Skoda Octavia II, 1.6 MPI – Ravenol VSI 5W-40 + Purflux
1998 VW T4, 2.5 TDI – Ravenol VMO 5W-40 + Purflux
2005 Dodge Grand Caravan, 3.8 V6 – Pennzoil 5W-20 + Denso
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

Krutě pravdivé, díky!
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27486
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

Ano. A proto, když....
Pitris píše:Petr koupil tu Kiu....objednali jsme nový gumy....letní i zimní....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od pepoh »

racil som si pozriet ich kanadsky web. co oni predavaju ako m+s, nevyzera ze by mohlo prezit normalnu a nie kanadsku zimu. dezen vypadal hodne letny
ako uz bolo 1000x povedane ze m+s v zimnom provoze nic negarantuje.
ja by som si neobul akekolvek gumy bez 3pmsf
presiel som vyse 6 modelov na stranke- vsetky m+s, ale ani jeden 3pmsf .. v kanade je kamikadze hobby ?
ach ano, je to eu norma.. vtipne ze eu ma prisnejsie testy ako kanada. :mrgreen:
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Uživatelský avatar
yosemitak
Příspěvky: 402
Registrován: čtv pro 15, 2016 0:11

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od yosemitak »

Ja popravde mistni znaceni pneumatik dodnes moc nepochopil, kazdopadne jako "zimni" berou M+S se symbolem hory a vlocky, tedy ty 3pmsf ("all season"), to jsou ty, o kterych mluvim - pri pohledu na dezen porad vypadaji jako letni guma. (Kdyz jsem vyse mluvil o M+S, mel jsem na mysli hlavne tyto, ty minimalne 3pmsf jsou prikazane na horskych silnicich cca od rijna do dubna, ackoliv co se tyka tech, co jsem treba pocital na parkovisti, tam uz jsem to tak dukladne nezkoumal, to mohlo byt bud a nebo :D )

Pak jsem videl "jen" M+S (asi "all weather", coz je podle me normalni letni guma, mozna o neco malo mekci oproti treba stredoevropskym?, na snih uplne k nicemu, to nijak nepopiram), pak normalni letnaky (i kdyz ty zrovna tady jsou taky spise uz k nicemu, realne od posledniho do prvniho snehu to muze byt i treba jen dva mesice kdyz clovek bydli nekde vys nez v Calgary), pak klasicke zimaky. A potom hromada all-terrain, T/A atd. atd. offroad gumy, v tech nemam uz vubec zadny prehled co do tvrdosti smesi, vhodnosti na snih atd. :D

Obrázek

Jinak ano, kamikadze je tu normalne asi hobby, jinak se to moc neda nazvat. :mrgreen:
2011 Skoda Octavia II, 1.6 MPI – Ravenol VSI 5W-40 + Purflux
1998 VW T4, 2.5 TDI – Ravenol VMO 5W-40 + Purflux
2005 Dodge Grand Caravan, 3.8 V6 – Pennzoil 5W-20 + Denso
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pedro »

Moje clr gumii vypadaji vzorkem vic zimove. Funguji na snehu (bobuzel napadl v nizsich horach, ac jsem tam jel umyslne kdy nemelo) i v privalaku. Vyzkouseno.
Pokud je v tej Kanade pul roku v dané lokalite snih casteji a jeste ho nekdo vyhledava umyslne a vyjizdi do hor z nejakeho duvodu, nevim proc bere clr.
Bude spise o (ne)mysleni, nez o piktogramech.
Uživatelský avatar
Pitris JUNIOR
Příspěvky: 1795
Registrován: pát kvě 23, 2014 17:10
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris JUNIOR »

Nové auto = nové obutí.
Již ke mě cestují Uniroyal RAINSPORT 5 205/55-16 a na zimu Vredestein Snowtrac 5 205/55-16

Na zimu to byla volba dle zkušenosti z tatoveho Accorda, na léto je to zkouška :)
Kia CEED 1.6 GDI 99kW N98 + Mannol 9950
Amsoil EU Car Formula 5w40
Následuje - Millers Oils CFS NanoDrive 5W40
Kumho Ecsta HS52 205/55 R 16 XL 94 V
Vredestein Snowtrac 5 205/55-R16
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pedro »

Chtel jsem puvodne ponechat zimaky na tuto zimu a leto co tam byly pri koupi. Ale na mokru klouzaly vic nez pro me zdravo. Nahrazka byla ihned jasna. Do hor v zime nejezdim ani omylem. Kdybych musel,vezmu Fiakra .
Toho jsem teda zatim neprezul. A uz nebudu. Jeho Eskyma dot 15 musi pockat na dalsi zimu.
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Durex »

Tak to já rozhodně měnit svoje univerzály nebudu. Už třeba jen proto, ze sem byl nedávno na dálnici i okresce v pořádným větru a průtrži nejrychlejší auto ...
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
bjukemen
Příspěvky: 4876
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od bjukemen »

durex: matador?
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pedro »

Bjuku, myslim, ze Jenik se kdysi o Mata zminil.
Ale netuším, zda byl nejrychlejší s Jumpem. Osobak v podpisu nevidim...
Ve fy mame mj., Niss Cabstar valnicek 2,6dci. Neni obliben, tak jsem si ho vzal pod ochrana kridla, ke svymu Cargu.
Nedulezita omacka, co pisu. Ano. Ale hen to auto, jsem si firemne obul na All season Barum. Typ z hlavy nevim, jsou specifické, bo tuplaky.
V desti a lijacich, to auto drzi hodne dobre. Na snehu bych dal znamku 2,5-3.
Do kopce na hrad Vranov nD, a i dovnitř na nádvoří, s 50% nalozeni, nebyl problem.

Kdyz jsem v listopadu hledal obuti na Yi, volba byla Ba, Mi, Ma, Sa. Dalsi znacky za nesmyslne ceny a navic s pro me, nevhodnym vzorkem. Na my pouzivani a vozitko.
Uživatelský avatar
NO HITS
Příspěvky: 465
Registrován: úte srp 27, 2013 8:27
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od NO HITS »

Jediný celoročky (all weather) co fungují jsou Michelin Cross Climate, slušně by měl fungovat i Goodyear Vector 4 Seasons, Nokian Weather proof by měl taky splnit svůj účel. Kdybych chtěl jezdit celej rok na jedné sadě a nepotřeboval bych řezat zatáčky , vybral bych některou z prvních dvou. Jinak raději opravdu 2 sady.
Mazda 6 GH 2.5 Liftback GTA - ADAKT Stage 1.1 + VTCS pryč + VAD off + Airbox mod + CAI + Ulter + EBC RedStuff
Eurooil 95 E0 + Millers Petrol Power EcoMax
Ravenol VST 5W-40 --- Ravenol MTF-2 75W-80


Nissan Almera 1.4 64kW GX - Ex
Nissan Almera 1.6 73kW SR - Ex
Odpovědět