klimakompresor

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

jarson1

Re: klimakompresor

Příspěvek od jarson1 »

Ach tak...no ista odchylka medzi gemerom a centrom zemegule by tu mohla byt... :mrgreen:
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Brembo

Příspěvek od Brembo »

jarson1 píše: úte kvě 28, 2024 10:22 To bude aj s plnenim a testom. Vcelku rozumna cena.
Bez plnenia a testu-výmena samotného kompresora od 90 eur+65plnenie. Kompresor si zrejme vymeníme svojpomocne i so sušičom. Paradoxne,demontáž kompresora je celkom lahká,horšie je to so sušičom.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
bjukemen

Příspěvek od bjukemen »

jasne treba si vymenit svojpomocne ked to ide, vysusac je samostate, alebo je vlozeny v chladici?
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
jarson1

Příspěvek od jarson1 »

Ty vole. . :shock:
Pre príklad u mna:
Vymena kondenzatora plus vysusaca , test, plnenie. Material aj s pracou ( demontuje sa cely predok - naraznik) celkom 180€.
K tomu faktura a zaruka 24 mesiacov.
Obrázek
Obrázek
bjukemen

Příspěvek od bjukemen »

samozrejme nechcem tu pisat co je vela penazi a co malo, ale uz z principu si menim vsetko sam, samozrejme kto nema moznosti a skusenosti zaplati si vymenu v servise, ja na to nemam a ani nedam servisom ani halier zarobit :mrgreen: :mrgreen: samozrejme prameni to aj zo skusenosti okolia z pracou v servisoch kde bolo treba kadeco mozne opravovat napravat atd. a to ako znackovych tak aj sukromnikoch 8)

jarson1

Příspěvek od jarson1 »

Bjuk mas pravdu, ale...
Vsetko si proste v domacich podmienkach neurobis. Bud nemas potrebne pripravky, alebo priestor.
Napriklad u tej klimy - tak ci tak po otvoreni systemu ju musis vysusit a naplnit. U kompresora je dolezite, ci novy uz obsahuje olej. Nie vzdy to tak je. Mas taky? Ja nie. Vies si naplniť? Ja nie. Alebo taka výmena tlmicov - ano , viem ako, ale budem kvoli tomu kupovat napriklad stahovak pruzin? Na 1-2 pouzitia za zivot? No nebudem. Alebo priestor ( a cas) - ak planujem opravu kde treba rozobrat pol auta a nemám garaz do ktorej sa zmestim tak aby sa tam este aj dalo robit, a mam na to kazdy den max. 2-3 hodky casu lebo chodim do roboty....tazko necham polorozobrate auto na verejnom priestranstve len tak par dni....no vsetko ma svoje plusy aj minusy.
Napriklad spominana vymena chladica klimy - ako dlho by som to doma asi robil? Nenyslim len montaz . Zhananie dielu, cakanie na kuriéra, vymena... A aj tak by som potom musel k nemu na naplnenie. Takto sim to vecer odniesol, rano do roboty a po praci uz som mal auto hotove.
Inak ano, bezny servis a jednoduche vymeny kvapalin a dielov radsej sam.
Obrázek
Obrázek
bjukemen

Příspěvek od bjukemen »

pre mna je oprava auta relax, ale v domacich podmienkach robim vsetko, tiez som si myslel ze skoda je kupit pripravok a bol to omyl nemal som a bol som strateny, preto som si nakupil , v domacich podmienkach menim vsetko, spojky, zotrvacniky, cerpadla, riadenia atd, ale iba na svojich autach, mensie opravy aj znamim, to ci je olej v kompresore sa zvycajne uvadza, ale plnicku nemam to je jasne tu ani nepotrebujem, uz sme menili 2x kompresor bez susenia atd naplnila sa klima a ide, je jasne ze to nieje spravny postup ale tu je zase neserioznost servisov, zauctuju vsetko a spravia iba polivic, no aby som to uzavrel, ako mam auta od roku 2007 nikdy som nemal ziadne v servise a ani moj otec

jarson1

Příspěvek od jarson1 »

Ze by som skocil na navstevu ?
Budes taky moj slovensky " pitris junior" :)
Obrázek
Obrázek
bjukemen

Příspěvek od bjukemen »

kludne :wink:

Brembo

Příspěvek od Brembo »

bjukemen píše: stř kvě 29, 2024 9:26 jasne treba si vymenit svojpomocne ked to ide, vysusac je samostate, alebo je vlozeny v chladici?
žial v chladiči,takže musí von. Som zvedavý na expanzný ventil,či pojde vymenit od motora.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Brembo

Příspěvek od Brembo »

:wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
jarson1 píše: stř kvě 29, 2024 11:00 Ty vole. . :shock:
Pre príklad u mna:
Vymena kondenzatora plus vysusaca , test, plnenie. Material aj s pracou ( demontuje sa cely predok - naraznik) celkom 180€.
K tomu faktura a zaruka 24 mesiacov.
:wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
Brembo

Příspěvek od Brembo »

bjukemen píše: čtv kvě 30, 2024 12:43 pre mna je oprava auta relax, ale v domacich podmienkach robim vsetko, tiez som si myslel ze skoda je kupit pripravok a bol to omyl nemal som a bol som strateny, preto som si nakupil , v domacich podmienkach menim vsetko, spojky, zotrvacniky, cerpadla, riadenia atd, ale iba na svojich autach, mensie opravy aj znamim, to ci je olej v kompresore sa zvycajne uvadza, ale plnicku nemam to je jasne tu ani nepotrebujem, uz sme menili 2x kompresor bez susenia atd naplnila sa klima a ide, je jasne ze to nieje spravny postup ale tu je zase neserioznost servisov, zauctuju vsetko a spravia iba polivic, no aby som to uzavrel, ako mam auta od roku 2007 nikdy som nemal ziadne v servise a ani moj otec
Zohnat PAG olej nie je problém. Dokonca ani naplnit kompresor. Problémom je množstvo oleja,to si výrobcovia kompresorov nechávaju prer seba.
Brembo

Příspěvek od Brembo »

bjukemen píše: čtv kvě 30, 2024 12:43 pre mna je oprava auta relax, ale v domacich podmienkach robim vsetko, tiez som si myslel ze skoda je kupit pripravok a bol to omyl nemal som a bol som strateny, preto som si nakupil , v domacich podmienkach menim vsetko, spojky, zotrvacniky, cerpadla, riadenia atd, ale iba na svojich autach, mensie opravy aj znamim, to ci je olej v kompresore sa zvycajne uvadza, ale plnicku nemam to je jasne tu ani nepotrebujem, uz sme menili 2x kompresor bez susenia atd naplnila sa klima a ide, je jasne ze to nieje spravny postup ale tu je zase neserioznost servisov, zauctuju vsetko a spravia iba polivic, no aby som to uzavrel, ako mam auta od roku 2007 nikdy som nemal ziadne v servise a ani moj otec
Bjuk má pravdu. V tej blave by som za prácu nechal určite 300+dieli. Povedali by,že tento kompresor sa už nevyrába a je len CVC a tie su o minimálne stovku drahšie.+keci o velkej náročnosti práce atd.
Odpovědět