Olej 2.0 tdi

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

vik2

Re: Olej 2.0 tdi

Příspěvek od vik2 »

Ten LM2180 asi neobsahuje molybden. V technickém listu je u složení toto:
fosforodithiová kyselina, směs O,O-bis(2-ethylhexyl a isobutyl)esterů, zinečnaté
soli

A ještě jsem koukl na ty oleje:
Total q ineo 5w-30 viskozita 100st. - 10.1
LM top TEC 4210 0w-30 viskozita 100st. - 11.9

LM je tedy hustější.

A ještě jedna poznámka, LM na rozdíl od Totalu plní normy Porsche a MB, což se tu na foru bere jako známka dobrého oleje.
AMORF

Příspěvek od AMORF »

TATRA: Karoséria sa robí u klamliara s dlhoročnou praxou s veteránmi Motor pôjde do BA do autorizovaného servisu ,ktorý má atest,a dobré meno na GO motorov Tatra.

Výber auta: Pôvodne som rozmyšlal o ( špecialitke) VW Passat R36 do roku 2011. 3,6L V6.
Vždy sa mi páčilo upravené verzie ala Octavia Scout,tak som pozeral tie , Volvo XC70 , a VW Golf Alltrack.Tento sa mi ( amatérsky) zapáčil kvôli dizajnu,facelift 7.5.Parametrov motoru ,AdBlue, DPF a ďalsích ( háklivých ) vecí okolo ,som si bol vedomí.Chcel som a chcem Autu dopriať všetko čo treba ohľadom servisu a súčiastok ,nehľadiac na cenu .Ale ako vydíte ..začalo sa to dosť nešťastne.A po narušenej dôvere v daný servis upustím aj od rozvodov a vodnej pumpy značky HEPU.Hepu vodnú pumpu chválili na VW ,Škoda fórach ale o rozvodoch som nenašiel nič.Ešte raz úprimná vďaka za vašu pomoc , názory a rady ,sú pre mňa veľmi dôležité.A pardón že píšem mimo tému fóra.(Odpovedám na otázky.)A budem vďačný za ďalšie názory s rady. Ste super 🤝🖖
Naposledy upravil(a) AMORF dne čtv čer 13, 2024 8:55, celkem upraveno 1 x.
kornel

Příspěvek od kornel »

https://totalenergies.co/sites/g/files/ ... es_col.pdf
https://pim.liqui-moly.de/pdf/en_GB/liqui/23/P005106

podľa týchto zdrojov majú kinematickú viskozitu pri 100°C na chlp totožnú.. rozdielna je len smerom k nižším teplotám.

P.S ten Total Quartz Ineo LongLife 5w-30 plní aj :arrow: MB 229.51 a Porsche C30 (viď odkaz)
Pitris
Site Admin

Příspěvek od Pitris »

AMORF píše: čtv čer 13, 2024 8:05Chcel som a chcem Autu dopriať všetko čo treba ohľadom servisu a súčiastok....
Dalo by se uvažovat i o výměně převoďáku a oleji ve spojce Haldex. Ale ORIGO podle VIN-ka.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
AMORF

Příspěvek od AMORF »

Zdravím Vaš 🖐️. Kvôli práci som nevedel odpísať.Takže ten preplach BG ,by ste odporučili BG-109 ENGINE PERFORMANCE RESTORATION 325ML?Volal som aj s jedným známim mechanikom . Podľa vás je to dobrý nápad urobiť ten preplach z BG- 109 ,dať tam olej Mobil 1 ESP 5w30 alebo ESP Formula...( Som sa aj chcel spýtať Mobil 1 ESP 5w30 ,,stará receptúra ? Nová receptúra ? ESP Formula ? Ktorý by som mal dať? 😳. Jazdiť na tom týždeň ,dva a znova vymeniť olej ,filter ...má to význam ? ( Kvôli výplachu BG).Už sa doslovne bojím spýtať sa ...ale Aditívum od BG , BG 112 DOC 325ML - tam má zmysel dávať v mojom prípade ? Alebo dodržať,, zlaté pravidlo " olej neaditovať - má v sebe všetko čo má mať. Ma to čaká už o pár dní ...Olej ,rozvody ...Zmena značky komplet rozvodov na INA ,ja už tomu servisu bohužial nedôverujem ,to HEPU nechcem ...Ten istý servis (lebo) keby niečo by som tam mal poškodené😭tak mu to dám preplatiť.A pravdepodobne už aj výmena oleja v DSG-7,aj s preplachom.Originál VW olej (?).Prosím poraďte....ďakujem vám 🤝
Pitris
Site Admin

Příspěvek od Pitris »

Do starého oleje před vypuštěním se (BG 109 nebo jiné značky) čistič přidat dá, i když bych s tím byl opatrný - a jestli ano tak třeba půlku, nevíme jak to uvnitř vypadá :?
Do nového oleje něco (BG 112 nebo jiné značky) na jeho "vylepšení" bych já nedával....
Mobil1 ESP 5w30 by byla dobrá volba (stará receptura byla hodně gut ale i nová je OK), jen bych s tím počkal -> na výplach toho čističe (pokud bys dal) je ho škoda. Po tom čističi (pokud bys dal) klidně dej 2 litry třeba Orlenu nebo Mannolu a na půl minuty na místě na volnoběh nechat brblat a vylít. A pak Mobil1.

AMORF

Příspěvek od AMORF »

Zdravím.O pár dní sa ide na to ...Preplach s BG 109 aby višlo čím viac z Aditíva LM 2180 s MoS2🤢,vypustenie ,preplach čistým olejom na volnobehu ,vypustenie ,aby aj BG vyšlo a čím viac chémie a všetkého čo tam nemá byť.Otázka ,na inom vlákne som sa dočítal že niektorý dali dole aj vaňu pre vyčistenie ...v mojom prípade to má význam?Ak vás ešte niečo napadne , olej , postup ,na čo dať pozor ,prosím napíšte mi to. Bol som vo VW Košice ...Pekne som hlavnému technikovi vysvetlil čo sa stalo a poprosil ho o vyjadrenie sa k aditivu LM2180.Už len keď som ukázal dokumentáciu že tam išiel olej LM Top Tec 4210 0w30 hneď sa začal hájiť že on sa k tomu nevyjadrí ( a to som chcel vedieť jeho názor na aditivum nie na olej) nakoľko tam nebol daný originál VW olej ... Ako dosť odveci prístup ... Ešte raz som zopakoval že potrebujem len vedieť ich názor na aditivum kvôli zložke MoS2 pre daný VW motor ...Nebol ochotný....PS: Som sa ešte chcel spítať ,fakt som vám vďačný za rady ale bude ten druhý preplach s BG 109 bezpečný pre motor ? Viem že to aditivum LM 2180-MoS2 by treba z motora čím viac dostať von, ale preplach LM 2640 ktorý bol pred cca 250 -280 km pri výmene oleja ...nebude problem ? 🥺
jarson1

Příspěvek od jarson1 »

Ked mrknes pod horne veko a bude tam relativne cisto, tak vana asi nebude nutna. Na skodu to vsak nie je. Zalezi na pracnosti a nakladoch tejto operacie. Inak s BG je tu dost skusenosti ( napr.Pitris Junior) zatial bez problemov. Teda u normalnych motorov.
No, nezavidim ti .... Akoze nie, ze by to bolo vazne, len , ze ja take " problemy" chvala bohu nepoznam.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
AMORF

Příspěvek od AMORF »

Zajtra beriem auto do servisu.Držte palce 🥹
Pitris
Site Admin

Příspěvek od Pitris »

Tak uvidíš jak to dopadne. Snad to bude :wink:

Odpovědět