Už nikdy více

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Berry

Už nikdy více

Příspěvek od Berry »

Chtěl jsem to zkusit co to udělá s výkonem a jestli to vůbec pojede,tak jsem to natankoval do mé 2,8 quatro čisté a takovou chybu už nikdy neudělám. Motor měl po ránu tak na pi*u starty, že vyhoněná škodovka v zimě startuje líp. Dále- motor občas škubal a výkon byl tak o 30% nižší a spotřeba cca o 2,2litru vyžší. Tu cukrovou řepu už do auta nenaliju.
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Příspěvek od NOVON »

Jasně,bez přestavby je to samozřejmé..Přestavba=přídavná řídící jednotka pro prodloužení doby vstřiku..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Itall

Příspěvek od Itall »

Auta bez úpravy na čistý E85 jezdit nemohou, tak nevím, proč zkoušet něco, co nemůže fungovat. Byloť řečeno ve Švejkovi - převlíct se do ruské uniformy a nechat se zatknout, to může udělat jedině blbec :roll: . Tehdy to jen nemohl dát na net.
FF

Re: Už nikdy více

Příspěvek od FF »

Berry píše:Chtěl jsem to zkusit co to udělá s výkonem a jestli to vůbec pojede,tak jsem to natankoval do mé 2,8 quatro čisté a takovou chybu už nikdy neudělám. Motor měl po ránu tak na piču starty, že vyhoněná škodovka v zimě startuje líp. Dále- motor občas škubal a výkon byl tak o 30% nižší a spotřeba cca o 2,2litru vyžší. Tu cukrovou řepu už do auta nenaliju.
...mal si skúsiť naftu, alebo minerálku... :idea:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Itall píše:Auta bez úpravy na čistý E85 jezdit nemohou.....
A neměly by jezdit často ani na směs Natural / E85.....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Itall

Příspěvek od Itall »

Pitris píše:
Itall píše:Auta bez úpravy na čistý E85 jezdit nemohou.....
A neměly by jezdit často ani na směs Natural / E85.....
Taktak, radši ne moc často, souhlasím.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

to Itall: Tak od Tebe to sedí.....piješ víno, kážeš vodu !!
Itall píše:Cena E85 poblíž klesla na 25,- Kč/L, tak jsem zas 33% natankoval. Hned vedle měli N95 za 36,50 Kč (Shell :shock: ), tak jsem míchal s tím. Motor je zas kultivovanější a tišší, jede maličko hůř - to bude tím Shellem :lol: . Příště dám jen 30% E85 :oops: .
Itall píše:Tak jsem dal do P107 dalších 10 L E85. Teď je to asi 1:1 s benzinem.....
Itall píše:Zkusil jsem 30% E85 také do Fábie 1,0. Na chodu čtyřválce (je kultivovaný) se nepozná sluchem nic. S menší zátěží je asi trochu živější, pod větší zátěží naopak asi trochu vadne. Těžko se to srovnává. Ještě vyzkouším 25% E85. Rozdíl mezi nejlevnějším N95 a E85 je tady 10,50 Kč/L.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Příspěvek od NOVON »

Pitris: No jo,ale Berry to nemíchal..zkoušel čistý E85 bez "oblbovací" elektroniky..Každopádně mě to začíná dost zajímat,na audiklubu se to dost řeší..-myslím ta přestavba..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Itall

Příspěvek od Itall »

Pitris: To je OK, E85 netankuji příliš často, pumpu nemám dost blízko. A rozhodně bych nebyl z těch, co káží vodu a pijí víno, když už jsi tuto nesouvisící věc nakousl :idea: .
sob22

Příspěvek od sob22 »

Jak to tak čtu, tak vy ty auta pěkně týrate. Auto má jezdit na to, na co je stavěný a né na nic jiného a tak to prostě je.

___________________
převodovky R3
Mirek1

Příspěvek od Mirek1 »

sob22 píše:Jak to tak čtu, tak vy ty auta pěkně týrate. Auto má jezdit na to, na co je stavěný a né na nic jiného a tak to prostě je.
Tak pod to se podepisuji.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Itall píše:Pitris: To je OK, E85 netankuji příliš často, pumpu nemám dost blízko. A rozhodně bych nebyl z těch, co káží vodu a pijí víno, když už jsi tuto nesouvisící věc nakousl :idea: .
Jdi do háje - netankuješ příliš často, a každou chvíli je tu od tebe napsáno, že si zase dal E85.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Itall

Příspěvek od Itall »

Pitris: Do háje už jsem šel a zase jsem z něj přišel :lol: . E85 netankuji příliš často - to platilo až do změny situace nyní, kdy E85 zavedli na ONO. Když jsem ho tam teď tankoval, měli ho prý teprve druhý den. Takže nyní ho budu tankovat častěji, možná i pokaždé nebo ob jednou. To míchání je dost pakárna, samozřejmě. Každou chvíli to sem nepíšu, kamo, dle mých záznamů (pokud si pamatuji, nemám je teď před sebou) jsem tankoval E85 teď asi počtvrté (možná jen potřetí?) do P107 a jednou do Fábie.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Itall píše:Do háje už jsem šel a zase jsem z něj přišel.....
Měl si tam zůstat.....
Itall píše:Co Ty na to, Pitrisi? Třeba jako: A nedá si říct a nedá. Nebo: Komu není rady... nebo tak něco :D .
NIC - na tvoje příspěvky už NIC.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Příspěvek od NOVON »

No nenatankujte to za 23.50 kč..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Odpovědět